Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskabarátok! Létezik tisztaságmániás macska? fórum

Macskabarátok! Létezik tisztaságmániás macska? (beszélgetős fórum)


1 2
8. Macsek. (válaszként erre: 4. - Manul)
2010. dec. 29. 15:49

Szia manul :)

Én már meg sem lepődöm :DDD

7. Macsek. (válaszként erre: 2. - Syria)
2010. dec. 29. 15:48

Szia!

Nincs a cicus testén olyan rész, ahol hiányzik a szőre, és kopasz lenne?

Csak azért kérdezem, mert az én Cicómnál is azt vettük észre régebben, hogy állandóan mosakodott, és foggal tépkedte ki a szőrét. Az egész lakás tele volt macskaszőr pamacsokkal. A fenekén annyira kitépkedte már a szőrét, hogy megkopaszodott. Orvostól orvosig cipeltük, mire a mostani állatdokink jött rá a titok nyitjára. Bolhaallergiája lett a lakásból soha ki nem járó cicámnak. Rendszeresen vinnünk kellett szurira, és egy idő után teljesen elmúlt a szőrtépkedés, és a popóján is szépen kinőtt a szőr.


Ez is lehet egy lehetőség a Te cicád szőrtépkedésével kapcsolatban. Ha vannak hasonló tünetek, és nem múlik el,akkor szerintem januárban el kéne vinnetek dokihoz.

2010. dec. 29. 15:40

elképzelhető ,hogy pótcselekvés ,megoldás ??

szerez be egy kismacskoszt :)

2010. dec. 29. 15:38

Elsőre meglepődtem a kérdéseden, mert minden macska nagyon ügyel a tisztaságára.

Viszont amiket leírtál valóban lehet hogy "pszichés" okai vannak.

Amúgy ki van pakolva a cicád?

4. manul (válaszként erre: 2. - Syria)
2010. dec. 29. 15:37

Az lehetséges.

Nincs valami bőrbetegsége vagy élősködője?

Az én macskám a hasáról szedte ki a szőrt pár éve,majdnem teljesen lekopaszította.Az orvos kinyomta a bűzmirigyét ami teljesen be volt száradva és megszűnt minden panasz.Nem lehet esetleg valami hasonló probléma?

3. manul (válaszként erre: 1. - Syria)
2010. dec. 29. 15:35
Mire gondolsz?
2010. dec. 29. 15:35

A 10 éves Mamcicom kb. 8-10 hete állandóan mosakszik. (kivéve, amikor alszik, vagy eszik). Egyébként folyamatosan takarítja magát. A hátán össze van állva a szőre a nyálától, a lakás meg tele a kitépkedett szőrpamacsokkal. Egyébként egészséges, eszik, iszik, játszik, dorombol.

Létezik, hogy ez pótcselekvés nála, mert nincs kölyke, akit mosdathasson? (Szeptember elején elpusztult a kicsi Bandita, akinek nagyon lelkes pótmamája volt.)

2010. dec. 29. 15:34
Macskabarátok! Létezik tisztaságmániás macska?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook