Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska pszichológia fórum

Macska pszichológia (beszélgetős fórum)


28. Borzoska3 (válaszként erre: 27. - 74e6802bff)
2011. aug. 27. 19:43

Ez így teljesen rendben van, lehet, hogy Ő már előre érezte a meleget, vagy valami mást.

Ez már mélylélektan :)

Mi is hisztisek vagyunk néha...

Jó hétvégét mindannyiótoknak !

27. 74e6802bff (válaszként erre: 26. - Borzoska3)
2011. aug. 27. 19:06
Persze.. este még úgy aludtunk el, hogy egymás mellett feküdtünk.. párhuzamosan mellettem volt elnyúlva, fejecskéje a párnámon, és simiztem a pociját. Reggel amikor meg kinyitottam a szemem.. szembe néztem vele.. Nagy lelki nyugalommal feküdt a gépemen.. -.-" :D Amúgy napközben a lépcsőn fekszik, ami a tetőtérre visz... vagy az ablakban. Ha ez számít valamit.. mind a kettő rendes fafelület.
26. Borzoska3 (válaszként erre: 25. - 74e6802bff)
2011. aug. 27. 17:21

keresi a helyét, valami történhetett, ami miatt kibillent az egyensúlyából.

Most, hogy megfordítottad a fejed az ágyban, maradt azért neki is helye ?

2011. aug. 27. 13:45
Ez kezd egyre "komikusabbá" válni. A mai éjszakát nem az alomban töltötte, hanem a laptopom billentyűzetén aludt, ami történetesen működött.. le is fagyasztotta rendesen. -.-" Hihetetlen :D
24. timycat (válaszként erre: 22. - 74e6802bff)
2011. aug. 26. 00:34

nekem az egyik herélt kandúrom rendszeresen belekenekedett az idegen kandúrok spriccelésébe és így neki is kandúr szaga lett, dezodorálta magát, de azt egyértelműen hatalmi harc miatt csinálta... lassan 8 éve övé a hatalom azóta nem csinálja


az alomban fekvést én még csak kölyköknél láttam, ahogy játszottak a kis granulátum darabokkal, felnőtt cicánál passz

23. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - 74e6802bff)
2011. aug. 26. 00:31

pisiszag garantált...

Jut eszembe enyém is csinálta, de csak akkor volt ez,mikor idekerült az új cica.

Bűzölögni akarnak? nemééétem:(

2011. aug. 25. 23:37
Áh csajok, ez totál reménytelen... most is az alomban fekszik :'( Kikészít :S
21. 83e25137af (válaszként erre: 20. - 74e6802bff)
2011. aug. 25. 22:27

az enyim a mancsvizezést is hősiesen tűrte. biztos jólesett neki. elnyúlt a kövön :D

na akkor tettünk valamit ismét a vackainkért :))

20. 74e6802bff (válaszként erre: 18. - 83e25137af)
2011. aug. 25. 22:23
Az enyém is "like"olta a törcsit :) Jól átdörzsöltem vele a bundiját, és betakargattam.. kétszer is.. dorombolt is veszettül :)
19. 74e6802bff (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2011. aug. 25. 22:23
Uh, részvétem.. nekem oda még soha nem pisilt szerencsére.. egyszer hányta le a szőnyegemet, de rögtön észrevettem, és sikerült kitisztítanom.
18. 83e25137af (válaszként erre: 11. - Mandarin_x)
2011. aug. 25. 22:05
ezt kipróbáltam a kicsin. köszi a tippet. egy elégedett hálás pofi volt a végeredmény. :) továbbmentem mert be is takartam a türcsivel és nagyon tetszett neki. :)
2011. aug. 25. 19:53

Na, kellett ez nekem.

Pfff... A macska (vmelyik) rápisilt az ágyra... Szerintetek?

2 alomtálcájuk is van, tiszta, eddig még sosem volt ilyen.

2011. aug. 25. 11:04
A fürdetést jól szokta viselni, kiskorától szoktatva van hozzá, mindig hagyja magát... Kipróbálom a nedves törölközős módszert.. Köszi mindenkinek a segítséget, remélem beválik! :)
15. 74e6802bff (válaszként erre: 14. - Cucicsillag)
2011. aug. 25. 11:03
Hatalmi harc biztos, hogy nem, egyedüli szoba cica. :)
14. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2011. aug. 25. 10:47

Elsőre én is a melegre tippelek. Nálunk mindkét cica jól viseli, hogy berakom őket a csapba és megnedvesítem a bundájukat, attól felélénkülnek, mert amúgy egész nap csak fetrengenek.

Az, hogy a cicarötyibe fekszik elég érdekes, mert attól átitatódik a szőre (is) a szaggal, ez hatalmi harcoknál jellemző, de ilyen nem állhat fent, ugye?

13. 83e25137af (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2011. aug. 25. 09:52

Szia


A mieink is hisztisebbek a szokásosnál, nem esznek rendesen vagy egyáltalán. De biztos csak a melegtől van.


Az almos tálcát szerintem csak azért használja mert ott a saját szaga van és megnyugtatja mivel oda semmilyen más szag nem kerülhet elviekben az övén kívül.

1-2 hét és elmúlik a nagy meleg ha addig sem múlik talán más váltotta ki.

12. mandarin_x (válaszként erre: 11. - Mandarin_x)
2011. aug. 25. 09:46
az fontos hogy ne tocsogjon a viztol a torolkozo mert az (legalabbis az enyemeknek) nem tetszett, csak nedves legyen.
2011. aug. 25. 09:45

Cicahuto: fogj egy regi (cicaknak felretett) torolkozot, vizezd be, csavard ki, es tedd le a furdoszoba csempejere (vagy lenyegeben barhova ahol csempe van). Cica jon, es hajlamos rafekudni mert huti a nedves torolkozo. Probald ki!


(nalunk a furdetes nem megy, ultranagy harc van belole, de ezt a labmososat lehet kiprobalom)

2011. aug. 25. 09:02

ha melege van a macseknak, akkor a 4 lábát szoktam alig-langyos (nem nagyon hideg) vizbe mártani és nedves tiszta szivaccsal letörölgetem még a bundáját. Csak olyan tiszta szivaccsal, amit még másra nem használtam.

Az almostálca legyen mindig patyolat tiszta, akkor nem akkora gond, ha belefekszik.

Pont tegnap láttam egy műsort az Animal Planet-en, ott azt mondták, hogy akkor bújik be az almostálcába a macsek, ha fél, vagy valami miatt nem érzi jól magát.

9. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2011. aug. 25. 08:45
A miénk a virágcserépbe fekszik bele az utóbbi napokban.
8. bnedora (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2011. aug. 25. 08:32
Szerintem egyszerűen melege van szegénykémnek.
7. timycat (válaszként erre: 5. - 74e6802bff)
2011. aug. 25. 01:48
akkor lehet tényleg csak a meleg viseli meg
6. Pndi
2011. aug. 25. 01:21
Én ilyen melegben megfürdetem egy kicsit, hogy jobban bírja.
5. 74e6802bff (válaszként erre: 3. - Timycat)
2011. aug. 25. 01:18

Olyan változás, ami őt is érintené, nem. Nem fontos, de most fordítva alszom az ágyamon.. ahol máskor a lábam van, most a fejem.. balesetem volt hétfőn, és csak a bal oldalamon feküdhetek, így könnyebben kelek ki az ágyból.

Tegnap voltunk orvosnál, mert szegénynél kiújult a rühessége, de arra megkapta a szurit.. Még kiskorában volt először rühes, exem papagájától.. meg tavaly novemberben is.. de egyszer se csinált ilyen dolgokat.. szóval szerintem azzal sincs összefüggésbe.

4. 74e6802bff (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2011. aug. 25. 01:14

Remélem, hogy igazad van.. viszont mégse hagyhatom, hogy ott feküdjön.. neki se, nekünk se higénikus.. mégis csak egy WC.. Esetleg van ötleted hogy mit tegyek, hogy ne menjen bele?

Gondoltam rá, hogy kiteszem a teraszra, de akkor meg ha rájön a szükség, nem tudja hol elvégezni a dolgát.. :(

3. timycat (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2011. aug. 25. 01:14

történt nálatok valami változás mostanában? A változásokat nagyon nehezen viselik


az enyém is volt depis, mikor elköltöztem anyuéktól, nála kedvetlenségben és össze-visszapisilésben nyilvánult meg. Ha anyuéknál voltam belepisilt a cipőmbe, vagy volt olyan hogy sunyin rám, rémálom volt. Aztán elhoztam magammal és helyreállt a rend. Most megint a régi, pedig lakhelyet változtatott, de úgy látszik ő inkább hozzám kötődik, mint a helyhez

2011. aug. 25. 01:11

Nincs baja a cicádnak, egész egyszerűen csak megviseli őt is ez a meleg. Azért fekszik az alomjába mert melege van...


Az én cicám is csinálta ezt hőségben, én rohantam vele a dokihoz, de mondta nem kell kétségbeesnem, egész egyszerűen a cica is élőlény, és őt is megviseli a tikkasztó hőség... Azért ha a hőség elmúltával is fenn állnak ezek a dolgok, akkor mutasd meg állatorvosnak, de addig ne stresszelj:)

2011. aug. 25. 01:07

Sziasztok!


Lehet lelki oka annak, ha a macskám viselkedése megváltozik, az ellenkezőjét kezdi csinálni az eddigieknek? Lehet, hogy depressziós?

Morog, fúj.. pedig eddig mindig kedves volt... Elfekszik órákig. Máshol alszik, nem a megszokott helyén. Két napja pedig elkezdte, hogy az alomjába fekszik, pedig eddig nagyon finnyás volt a tisztaságára :S

3 éves, ivartalanított szobacica.. mindig megkapja a kötelező oltásokat.. Nem értem mi lehet a gond. Depresszió? Mit tegyek?

Légyszi csak az írjon, aki tud érdemben hozzá szólni, hülyeségek nem érdekelnek. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook