Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ma reggel elestem, ha holnap délelőtt megyek orvoshoz, akkor nem lesz késő a tetanusz oltáshoz? fórum

Ma reggel elestem, ha holnap délelőtt megyek orvoshoz, akkor nem lesz késő a tetanusz oltáshoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. aug. 11. 09:58

Mindenképpen megmutatom holnap orvosnak, mert úgyis kell mennem más okból!

Igen, mély. Ráadásul eljöttem hosszú, szűk farmerben dolgozni... elég lesz este 9-ig így kibírnom...

2013. aug. 11. 09:54
Én mondjuk kaptam tetanuszt beton okozta horzsolásra.:) Ráborítottam egy betontömböt a lábamra, és jó mélyen lehúzta a bőrt. Persze nem mentem orvoshoz, tovább dolgoztam, csak lemostam egy kicsit. 3 nap múlva nem bírtam ráállni a lábamra. Szuper kis vérmérgezést kaptam. Tetanusz, antibiotikum. Pár nap alatt rendbe jött. Szóval nyugi, 1-2 nap alatt látod ha orvos kell.:))
23. Ata06
2013. aug. 11. 09:53

"A tetanusz egy gyakran halállal végződő fertőző betegség, ami leginkább az izommozgató idegeket érinti. Kórokozója a Clostridium tetani nevű anaerob baktérium. Spórái mindenütt előfordulnak az utca porában, vagy a kerti földben. Ha a spórák nyílt sebbe kerülnek, akkor a fertőzés bekövetkezett. A baktérium spórái évekig megmaradnak a talajban és a porban, ellenállnak a hőnek, a szárazságnak, a vegyi anyagoknak és a napfénynek. Tetanuszfertőzésre gyanús sérülések lehetnek: mély, elszennyeződött sebek, nyílt törések, idült fekélyek, állati harapások, szakszerűtlenül végzett tetoválás és füllyukasztás"


Nem lesz baj, ha holnap mész el orvoshoz, de menj el mindenképpen! Ez nem játék!

2013. aug. 11. 09:51

Nem tudom hol estél el, mert az a lényeg, hogy mivel volt szennyezett a terület ami a sérülést okozta. Főleg ahol lovak járnak azok fertőzésveszélyesek. 98%-ban nem okoz egy horzsolás (nálad jól értem, hogy mélyebb?) mélyebb sérülés sem problémát! Alkohollal fertőtleníts,azt kapsz a gyógyszertárban. Jód és még több dolog a sebkörnyékére valók inkább.

Ha tetanusszal fertőzött akkor sem lesz annyira késő az esetek többségében nem az, ha az lenne azért lázasodnál, bőrszín elvoltozás látszódna.

21. mamcili (válaszként erre: 5. - Fülemüle01)
2013. aug. 11. 09:50

akkor miért vársz holnapig...

inkább tisztítsák ki ma, mint holnapra elfertőződjön...

Ügyelet van...

Lehet várni kell, de szerinted holnap nem ugyanaz lesz?

20. patapucs (válaszként erre: 12. - Fülemüle01)
2013. aug. 11. 09:47

Nyugi, nem késő. Én amikor elvágtam egy üveggel az egyik ujjam, 3 napmúlva mentem el és akkor kaptam Tetanuszt.

No para, ha kapsz, holnap ugyan olyan hatásos lesz.

19. kisj
2013. aug. 11. 09:43

Úgy tudom, hogy csak mély sebekre adnak tetanuszt. Olyanokra, amiket nem lehet kívülről fertőtleníteni, nem érintkeznek a levegővel.

Ilyen esetben mindegy, hogy rozsdás szögről van-e szó, vagy egy manikűrollóról.

2013. aug. 11. 09:43
Biztos nem kell tetanusz, de ha mégis, akkor sem késő a holnap. Ha ezzel megnyugtatod Magad, akkor menj el. Édesanyámat kakas csípte meg anno és csak másnap ment, nem lett semmi baj, kapott tetanuszt. Máskor - szintén Vele történt - tarlóba lépett, az sem veszélytelen, de nem gondolta, h baj lehet. Akkor ment, amikor már ment fel a lábán a piros csík. Kapott tetanuszt, nem lett semmi baj. De tudod, a gyerekek hányszor elesnek betonon, meg kavicsos, salakos részen, jól ki kell nekik is mosni és nem szükséges oltás. Engem kutya harapott bokán reggel, de vendégségben voltunk, tanyán, nem volt orvos. Este jöttünk haza, bementem az ügyeletre mert nagyon féltem, adtak ugyan oltást, de mondták, nem szükséges de a biztonság kedvéért. Ha mégis kapsz, akkor feltétlen írd fel vmi biztos helyre, h mikor kaptad, mert az ember hajlamos az ilyet elfelejteni még ha fiatal is az ember. Ha jól emlékszem, 10 évig véd, tőlem is, a gyerekem esetében is kérdezték, h kaptunk-e már és hány éve, mert X időn belül nem ismételhető.
17. kalasanszi (válaszként erre: 16. - Ranna)
2013. aug. 11. 09:36
A módszerrel kapcsolatban egyre gondoltunk. Valóban "fültisztító pálcikán, végiggörgetve óvatosan a seben.", ezt alkalmaztam, amikor évekkel korábban elestem.
16. ranna (válaszként erre: 15. - Kalasanszi)
2013. aug. 11. 09:24
Hígitva használható. Én ugyan hígítatlanul használom horzsolásra, fültisztító pálcikán, végiggörgetve óvatosan a seben.
15. kalasanszi (válaszként erre: 12. - Fülemüle01)
2013. aug. 11. 09:17

Holnap sem késő! Ha jól van lefertőtlenítve (csak a seb körül szabad, sebbe jódozni tilos), és ennek elmúltával szappan nélküli vízben kiáztattad, semmi gond nem lehet belőle.

Különben a tetanusz csak akkor kell, ha fém vagy vegyi, poros anyag ért a sebhez.

Nálad szimpla elesés van, tehát nyugalom.

14. Gyöngybagoly (válaszként erre: 12. - Fülemüle01)
2013. aug. 11. 09:16
Nyugi! Nem lesz rá szükség. Egy horzsolásra nem szoktak tetanuszt adni!
13. Gyöngybagoly (válaszként erre: 10. - Fülemüle01)
2013. aug. 11. 09:11
Nem vagy tudatlan, csak megijedtél!
2013. aug. 11. 09:10
A lényeg a lényeg, ha esetleg mégis szükséges akkor holnap sem késő?
11. Gyöngybagoly (válaszként erre: 9. - Gyöngybagoly)
2013. aug. 11. 09:10
Ja igen,, és amit Aville ír (rozsdás szög)
2013. aug. 11. 09:09

Én még szerencsére nem kaptam tetanuszt... és akkor úgy néz ki, hogy most is megúszom!


Jah és bocsi a tudatlanságomért!

9. Gyöngybagoly (válaszként erre: 1. - Fülemüle01)
2013. aug. 11. 09:08

Eséshez szerintem sem kell tetanusz. Azt akkor szokták adni, ha megharap egy kutya, vagy egy macska.

Egy esésből származó horzsolást csak ki kell tisztítani, sebhintőporral beszórni, és bekötni.

2013. aug. 11. 09:05

Én eddig úgy tudtam, h tetanusz csak akkor kell, ha szögbe lép vagy tenyerel vki. Egy szimpla eleséshez minek???

Vízzel kimosod (ülj be fürdeni, kiázik), utána Betadine. Meggyógyul, pár nap/1 hét. Májusban én is estem betonon egy nagyot, semmi baj nem lett. Pedig akkor már várandós voltam, csak még én se tudtam. Az egyik seb nekem is nagyon mély lett.

2013. aug. 11. 08:58

Betadine-nal, de így sem lett teljesen tiszta.

Elég parázós típus vagyok...

2013. aug. 11. 08:54

feleslegesnek tűnik a tetanusz.

gondolom, kimostad, fertőtlenítetted a sebet

2013. aug. 11. 08:53
Sima beton, de elég mély és nagy! Valóban nem biztos, hogy kell, de izgulok, hogyha mégis akkor nem lesz-e késő. Ma egész nap dolgozok, így nem tudok elmenni. :(
2013. aug. 11. 08:53
Eleséshez minek tetanusz.Fertőtlenítsd le és kész.
2013. aug. 11. 08:52
miért kéne tetanusz? mibe estél bele?
2013. aug. 11. 08:51
Nem biztos,hogy kell tetanusz.
2013. aug. 11. 08:51
Sziasztok! Ma reggel elestem, ha holnap délelőtt megyek orvoshoz akkor nem lesz késő a Tetanusz oltáshoz? köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook