Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma katasztrofális napom volt, a kisfiam csak hisztizett... fórum

Ma katasztrofális napom volt, a kisfiam csak hisztizett... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
34. birebora (válaszként erre: 33. - Egy lány 789900)
febr. 7. 12:43

Nem kötölök de még csak nem is kötölgetek beléd:)


Részemről ennyi volt, kiszállok:)

33. Egy lány 789900 (válaszként erre: 32. - Birebora)
febr. 7. 12:22
Nem értem miért kötöl belém, szerintem egy csónakba evezünk, a türelem és a megértés pátján álok, illetve azon is hogy a gyermek nem tehet semmiről. Mert hogy a fi inkább a párját akarja kiszolgálni a gyereket meg leordítja, kis büntudattal. Én azt vallom van egy pont amikor elfogadható egy "pici hiba" MERT TAPASZTALATLAN az illető. Légyszives először olvasd el mit írtam és ne belém kötögess.
32. birebora (válaszként erre: 31. - Egy lány 789900)
febr. 7. 11:20

Nem baj ha nem érted. Milyen gyerek, felelősség és köszönő viszonyban sincs? A két éves? Persze, hogy nincs. Türelmesen el kell neki mondani. Egyszer, kétszer, százszor.

Te miről beszélsz? Odafigyeltem és tartom. Én meg nem értem ezt a sok nyavalygást a gyereknevelés körül. Azért egy gyerekkel birjon már el az anyja, apja. Senki nem mondta, hogy könnyű, de azért nem egy megugorhatatlan feladat. És még nagyon az elején vannak. Mig élünk elkisér minket, hogy szülők vagyunk.

10 éves gyerek pedig megérti ha haza kell menni a játszótérről. Tehát leszel kedves te odafigyelni mit irsz mert kicsit nem releváns.

31. Egy lány 789900 (válaszként erre: 30. - Birebora)
febr. 7. 10:33
Nem értem mire érted hogy nem kell belehalni? Egy olyan gyerekről beszélgetünk aki a felelősséggel még köszönő viszonyban sem volt. És állítom, hogy egy 10 éves gyerek még nincs olyan szinten szellemileg sőt érzelmileg hogy megértse a helyzetet. Azért kicsit figyelj oda mit beszélsz...
30. birebora (válaszként erre: 28. - Egy lány 789900)
febr. 7. 08:56

Már bocsánat azért egy 2 éves gyerekbe nem kell belehalni. Meg ha nagyobb lesz abba sem. Életem legszebb időszaka volt mikor itthon voltam gyesen.

Ha meg dolgozik az anyuka, 3 évesen én is oviba adtam, akkor ott a család. Apuka is vegyen részt a minden napokban. Nem az a dolga, hogy haza megy és várja a kaját meg a tiszta ruhát.

29. birebora (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 7. 08:53
Nyugodj meg. Sokan dolgoznak több gyerek mellett. Ez az élet. Ha ideges és frusztrált vagy kezeltesd magad vagy találj valamit amivel kikapcsolódhatsz. Kérj segitséget akár nagyszülőktől netán a férjedtől, hogy kicsit kifújhasd magad. Mi lesz később, ha már a két éves gyerekkel sem birtok és kikészülsz. A gyerek megérzi, hogy ideges vagy és átveszi. Ugye azt nem akarod?
28. Egy lány 789900 (válaszként erre: 27. - Egy lány 789900)
febr. 6. 09:36
Apukának pedig tényleg segíteni kellene, nem könnyű meló az anyaság. Annyi felelősség rád hárul egy idő után bele fogsz szakadni. Szerintem neked sem tiszted még egy "nagy gyereket" kiszolgálni. :/
27. Egy lány 789900 (válaszként erre: 25. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 6. 09:34
Sokáig egyedül voltam tesoimmal amikor anyuék dolgoztak. Hát őszintén egy pár tízen éves gyerek sem tud hasonló képen "mit" kezdeni egy gyerekkel. Viszont amiket írtam tapasztalatból írtam, és hiszem hogy saját gyerekkel azért szív szaggatóbb mert érzed hogy a lelked is sír, miközben ideges vagy. Én is ordítottam párszor de a végén rájöttem egész hamar hogy felesleges mert azzal csak hergelem. Tudom sok ős anyába ez most vita tárgya lesz vagy belém kötnek. De tényleg át kell élni, és először is "nem baj" ha egyszer kétszer megesik de ha látod hogy mit okoz akkor abba kellene hagyni máskor. Én legalábbis azóta jó pár év eltelt de még mindig játszok velük és megadom mind azt nekik amit én is szerettem volna gyerekként azaz a türelmet, a szép beszédet, az én központúságot, a tiszteletet és a választási lehetőséget, hisz ez utóbbin sokszor át billenünk, hogy csak gyerek nem tudja még mit akar, pedig van olyan téma amiben igen csak saját magunk akaratát erőltetjük.
febr. 6. 09:29

Ha dolgozol te is és nem egész nap otthon vagy a gyerekkel, akkor bizony apuka is álljon oda főzni is, fürdetni is, mesét olvasni is, rendet rakni is, vásárolni is stb.


Azért két éves gyerekkel bírjatok már ketten. Egy család nem egy emberes. Most állj a sarkadra. Ismerek olyat akinek a férje a második gyereke. Még a szalvétáért is ugrassza az asszonyt mikor leeszi magát. Tök antiférfi és szánalmas. Nem is értem. De ha valakinek ez megfelel, hát megfelel. Nem vagyunk egyformák.

febr. 6. 08:38

Nemcsak 2 éves gyerekkel, egyetlen gyerekkel sem szabadna ordítani, ha úgy vesszük. Legyen bármilyen korú is.

Írtam már, az ordítás a szülő részéről a tehetetlenség megnyilvánulása. Azt is írtam, hogy velem is előfordult, nem is egyszer. Persze a csodaanyák ezt elítélik, mert ők aztán mindent meg tudnak oldani gyerek mellett is. Náluk soha nem szakad el a cérna, a türelem megtestesítői.

Akiknek meg nincs gyerekük, ők meg csak elméletben tudják, mit hogyan kellene. De a gyakorlat más.

A gyereknevelés nem olyan, mint a főzés, amit könyvekből is meg lehet tanulni.


Említed a játszóteret. Persze, hogy nem egyszerű a gyereket onnan hazavinni. Érthető. Jól érzi magát, lehet, hogy éppen valami újat fedezett fel. Adj neki időt, mielőtt hazakészültök. Mielőtt indulni szeretnél, előtte készítsd fel, hogy lassan indulnotok kell ebédelni. Ha azt érzi, hogy nem egyik pillanatról a másikra kell abbahagynia a játékot, könnyebben fog menni a dolog. Próbáld meg, nálunk többszöri próbálkozás után simán ment.


Ne ostorozd magad! Több anyának van ilyen problémája, mint aki be is vallja.

24. Egy lány 789900 (válaszként erre: 23. - Liliom10)
febr. 6. 07:29
Tökéletes hasonlat.
febr. 6. 06:28

"Én még őszinte ember voltam,

ordítottam, toporzékoltam.

Hagyja a dagadt ruhát másra.

Engem vigyen föl a padlásra.


Csak ment és teregetett némán,"


( József Attila : Mama )

22. liliom10 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 06:08

Akkor azért sír, hisztizik, mert hiányzol neki, minél többet Veled szeretne lenni. Ő még kicsi, kevés a szókincse, nem tudja ezt elmagyarázni, csak szenved attól, hogy keveset látja az anyukáját, és mikor vele van egy légtérben, akkor sincs vele, mert minden mással foglalkozik, minden fontosabb, mint ő. Neki a szereteted a fontos, hogy ezt érezze, nem érdekli, miért " kell" a konyhában lenned.(és nem is kell!).

Ha lefekteted este 8-kor, utána ugrálhatsz a férjed körül, ha akarsz, de addig a kisfiad legyen az első ! A napból az a 2-3 óra jár neki a figyelmedből, szeretetedből, ami a bölcsi után következik az esti elalvásig. Próbáld ki ezt pár hétig, szerintem megszűnnek a " hisztik". És ne is térj vissza a bármilyen otthoni teendőkhöz, amikor otthon vagy a kisfiaddal ! És van apja is, ő mennyit foglalkozik, játszik, mesél, beszélget a kisfiával ?

febr. 6. 00:47
a gyerekekhez nagyfoku turelem kell!
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Birebora)
febr. 5. 22:30

Ő bölcsibe mikor dolgozom, nem

Jó kedvemböl adtam bölcsibe,

19. Egy lány 789900 (válaszként erre: 18. - Liliom10)
febr. 5. 22:14
Egyetértek
18. liliom10 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 21:28

A férjed a 2. gyereked ? Miért ugrálsz neki estefelé ? Elég önzőnek tűnik ! Ha már muszáj főznöd vacsorát, akkor közben ő foglalkozhatna a kisfiával ! Én nem főznék, nem is főztem. Nálunk hideg vacsora volt. Vacsora, fürdés előtt a gyereke(i)mmel foglalkoztam, utána meséltem neki(k), ez a 3 dolog kb. másfél órás program volt. Utána semmi gond nem volt az elalvással, megvolt a napirend.

Hiszti se volt sokszor. Egy komolyabbra emlékszem. akkor kézenfogtam a kisfiamat, kivezettem az előszobába, és mondtam neki, hogy itt hisztizhetsz, amíg jól esik, de én ezt nem hallgatom. Ha abbahagytad, bejöhetsz a szobába. Pár perc múlva bejött. Megöleltem, megpuszilgattam, megkérdeztem, hogy megnyugodtál ? Azt mondta, igen. Ha 1-2X még előfordult ilyen, csak megkérdeztem, hogy akar-e az előszobába menni ? Hamar abbahagyta a hisztit.

17. Egy lány 789900 (válaszként erre: 16. - Jozsi.38)
febr. 5. 21:27
És honnan tudod hogy mindenkire érvényes az általánosításod? 🙃
16. jozsi.38 (válaszként erre: 15. - Egy lány 789900)
febr. 5. 21:17

ööööööööööö :D :D :D

Miért van egy olyan érzésem hogy pápább vagy a pápánál és se férj, se gyerek nincs a láthatáron?

A legjobb a tanácsokat általában mindig azok adják, akiknél leginkább hiányzik

febr. 5. 21:09
Mert szokatlan és nincs türelmed hozzá, egyébként igazuk van akik írták, türelemmel kell velük beszélni elmagyarázni hogy miért és megígérni hogy vissza tértek. De azt az ígéretet be is tartani, mert ha nem annak is vannak rossz érvei.
febr. 5. 21:06
Ne haragudj meg de ha ezt a férjed nem érti akkor a gyereket sem érdemelte meg. A nő legyen nő akkor is ha gyereke születik ne pedig egy cseléd. A szavaid alapján ez jön le, és igen nehéz de egy két éves gyerek nem tehet arról hogy megszületett és ha bánt hogy a férjed mit vár el és mit fog gondolni inkább ő rajta add ki ezt a terhet. A gyerek arról nem tehet hogy kiszolgálod a férjed mintha az anyja lennél...
13. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 20:30

Bizony rengeteg türelem kell egy gyermekhez. Főleg akkor és ahhoz, hogy a hiszti korszakot túléljétek.

Ha most nem tudod megszelidíteni, akkor később még több gondod lesz vele.

Próbálj nyugodt pillanatokban elbeszélgetni vele, szófogadó mesebeli figurákkal példálózni. Kevés tv, sok mesélés, együtt játszás.

És ha nincs időd főzni, akkor kapd elő a lefagyasztott korábbi maradékot.


Nem szokásom hisztizni, de ha velem szemben valaki megemeli a hangját otthagyom.

12. Amaunet (válaszként erre: 4. - Myra)
febr. 5. 20:17
És a lányod honnan vette a mintát?
febr. 5. 18:48
Érdemes lenne megbeszélni a gyerekkel, hiszen felfoghatatlan az ő szintjén. Ha anya szól, hogy menni kell pl játszótérről akkor az azért van, mert anyának dolga van. Lejövünk máskor is. A férjnek meg egy gyorstalpaló a mosógép beindításáról. Egyedül sok ez elhiszem.
10. birebora (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 16:14
Nem vagy otthon vele?
febr. 5. 16:10

2 éves a gyerkőc, és igen tudom nem szabad vele ordítani, mert ő még nem érti azt hogy nyugi, türelem, mindjárt megy anya, egy kicsit várj, és csak ordít még jobban, amire én is idegesebb leszek, mert a kaja odaég kavarnom kell.

Tudom ilyenkor a gyereknek kellene fontosabbnak lenni. Csak aztán jön haza a férjem és mit is mond, mi a kaja, mit eszünk, nincs tiszta zoknim, mikor mosok, vagy annyi hogy nem találom ezt vagy azt és anya rohan megkeresni.

Sok van az anyán, de ezeket mind kizárva tudom a gyerek a fontos, de olykor tényleg nem tudok megállni egy pillanatra és befogni a szám, hanem ráordítok a gyerekre. Vagy mikor a játszótérről menni kellene, mert ebéd és alvás, igaz a gyerek jól érzi magát, de nem akar haza indulni, de nem érzi belül h fáradt vagy éhes, de már ordít is mintha én kínoznám, nem hall hiába suttogok vele, h gyerünk menjünk vagy sss ne ordíts, és ekkor megint kiakadok hogy ott mindenki előtt még megnyugtatni sem tudom, veri magát földhöz csapkod, és így üvölt egészen hazáig a karomban mert a földön csak nem húzhatom.

És persze utána jön a bűntudat, hogy tudtam ezzel a kis csöppséggel ilyet tenni. Elhiszem csak türelem, nincs mentségem hogy munka és munka meg a stressz, ő neki ebből nem kellene észrevennie semmit. Szeretem és sosem bántanám, de egyszer csak elpattan vmi és én is ordítok.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 15:28

Még az irodámban történt: ovónő ügyfelem (szakképzett a témában) jön, hozza a papirokat, de természetes, hogy vele van az óvodából (másikból, mint ahol ő dolgozik) gyermeke is.

A kicsi unja a banánt, elkezdi piszkálni a konnektorokat (milyen jó, hogy a padlótól 10 cm-re szerelték), leszedtük róla a kicsit, akkor elkezdte piszkálni a számítógépet, arról is leparancsolta az anyja... egyéb dolgok a kicsi részéről, majd bebújt az egyik üres íróasztal alá, és elkezdett hangosan bőgni, erőteljesen vörösre dörzsölve szemeit.

Erre az anyja odament, kirángatta a gyereket az asztal alól és keményen rászólt: mostmár hagy abba a MŰ-hisztit, mert nagyon kikapsz!

Erre a gyerek elhallgatott, és hangosan elkezdett nevetni.

Tessék kérem! A gyereknek csak a figyelem kellett, az, hogy senki mással, csak ővele foglalkozzon az anyja!

Az anyja az ölébe vette, és utána már tudtunk egymással beszélni, a gyerek boldogan maradt az anyja ölében... Pszichológia.

febr. 5. 11:54
Mennyi idős?
febr. 5. 10:33

Akinek gyereke van, pontosan tudja, hogy vannak nehéz napok. Egy kimerítő nap után még a legodaadóbb, legtürelmesebb, és minden leg-leg-leg anyával is előfordulhat, hogy elveszíti a türelmét, elszakad a cérna, és tehetetlenségében ordít a gyerekével. Nehezen tudom elhinni, hogy létezik olyan, akinél még soha nem történt ilyen, legfeljebb nem vallja be.

Az ordítás tényleg nem old meg semmit. Ezt mindenki tudja.

Nem szépítem a dolgot. Velem is előfordult, nem is egyszer, hogy elszakadt a cérna. Ilyenkor van az, hogy amint lenyugszom, átértékelem a dolgokat, nyilván meg is bánom.


A gyerekekhez bizony türelem kell. Nem is kicsi.


Nem arról van itt szó, hogy a gyerek egy feszültséggel teli anyával él, és mindennapos az ordítozás.

Az teljesen más, és azt én is elítélem.

5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 09:48

Egész nap hisztizett ? Hány éves ? Mikor elkezdte, megbeszélted vele, mi a gondja ? Vajon miért folytatta ?

Esetleg nem volt túl fáradt, álmos ? Nem beteg ?

Nem szabad ordítani, attól nem fog megnyugodni ! Mitől hagyta abba ? Milyen éjszakátok volt ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook