Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lovak és legyek fórum

Lovak és legyek (beszélgetős fórum)


4. 051afb3266 (válaszként erre: 3. - Charlusz)
2013. máj. 30. 17:18
Nem értek hozzá annyira de esetleg ha beszerezne egy csukható tetejű konténert és abba pakolná a trágyát? Akkor talán nem lenne annyi légy mert el lenne zárva
3. Charlusz (válaszként erre: 2. - 051afb3266)
2013. máj. 30. 13:20
El szokták vinni, de mivel csak 2 ló van, nem termelődik sok, így 3-4 hetente viszik el. Annyi idő alatt meg több generációnyi légy kifejlődik :(
2. 051afb3266 (válaszként erre: 1. - Charlusz)
2013. máj. 29. 14:32
Nagy valószínűséggel a trágya miatt van annyi légy azzal kéne valamit csinálnia. Nem lehet elszállítani vagy esetleg eladni?
2013. máj. 29. 12:24

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni. A szomszédunk lovakat tart. Ezzel alapvetően nem is lenne baj, viszont rengeteg a légy. Nem tudom, mit csinál rosszul, de szerintem a lovak mellett azért nem kellene ennyi légynek lennie. Ráadásul a hátsó bejáratunk pont az ő kertjük végére néz, ahol az istálló van. Próbáltam már számtalan dolgot a legyek irtására, számuk visszaszorítására (légypapír, ajtófélfára kent légyirtó, bazsalikom, levendula, légyfüggöny, madarak idecsalogatása), de ennek ellenére sok a légy. Nem tudok kintre teregetni, s az ablakpucolás is rémálom - nem 2 perc, még a légykakit levakarom az ablakról és a redőnyről. Mindezt még el is viselném, na de azt, hogy az 1 éves kisfiammal nem mehetünk ki levegőzni, mert rögtön csípnek, azt már nem fogadom el.

Már tavasszal beszéltünk a szomszéddal, hogy permetezze le a trágyát. Még a permetszert is megvettük (évek óta lovakat tart, de még azt sem tudta, mivel kell permetezni), s állítólag be is fújta a trágyát. Mégis sok, s egyre több a légy.


Kérlek, segítsetek, hogyan lehet védekezni a legyek ellen? Mert ha megmondjuk neki, szerintem megcsinálja. Csak tudni kellene, mi is a teendő ilyenkor.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook