Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lordestin/allergia fórum

Lordestin/allergia (beszélgetős fórum)


2021. nov. 9. 14:55
Holnap visszaviszem a gyerek orvoshoz és elmondom mit tapasztalok. A lordestin egyértelműen jó, reggel nem vettük be mert alig köhögott. Dél körül elkezdte, majd megfulladt, bevettuk rá 1 órára jobban lett. Azóta nem. Köhög. Én allergiára gyanakszom.
2021. nov. 9. 08:40

Az még sok is úgyhogy száraznak biztosan nem száraz.

Másik ötletem;

Ugye ahogy írtam is én allergiás asztmás vagyok.

A súlyós allergiám miatt alakult ki az asztma.Ez, mielőtt diagnosztizálták nálam nem fulladásban jött ki, hanem köhögésben.1 hónapig köhögtem szárazon mire csináltak egy kilégzéses tesztet és kiderült asztma.

Ez után már a lordestin mellé kaptam az asztma gyógyszert és így vagyok mostmár tünetmentes.

Egy asztma vizsgálatot csináltatnék nála is..

2021. nov. 9. 07:02
A páramérő szerint 60-70% között van.
2021. nov. 8. 19:32
Nem száraz a levegő? Nálunk az ultrahangos párásító hozta ki a gyerekemet az ugató köhögésből és a kruppból.
2021. nov. 8. 19:30

Évek óta folyamatosan szedem mert minden pollenre allergias vagyok es emiatt asztmas is.

Volt jó párszor, hogy antibiotikum kellet.Semmi gondot nem okozott.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Eandi78)
2021. nov. 7. 11:56
Most majd figyelem a gyereket. Tegnap nem vettük be rögtön reggel és akkor eléggé köhögött, utána csillapodott. Elfogy az antibiotikum és azt is abbahagyjuk akkor. Az a baj a beteg tájékoztató nem írja, h más eredetű tünetekre jó lenne csak az allergiát. Sajnos van allergiás a családban, a férjem és az anyukája is nem lenne meglepő.
7. eandi78 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 7. 10:53

Allergiára szedem állandóan. Pár éve én is kaptam légúti betegségre antibiotikum mellé allergia gyógyszert, csak Loratadint, kérdeztem kell-e, ha egyébként szedek allergiagyógyszert. Nem kellett. Adnak légúti betegségre, talán csökkenti a nyálkahártya duzzanatot? Gyerekként arcüreggyulladásra kaptam folyamatosan allergiagyógyszert.

Ha allergiára gyanakodna küldené vizsgálatra szerintem.

6. manó2000 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 7. 10:41
Szerintem sincs nagy hatása, de talán enyhíti a köhögés.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Manó2000)
2021. nov. 7. 09:41
Éjjel nem köhög, ezért én kipróbáltam, h reggel vesszük be. Az a második adagutan gyakorlatilag megszünt a köhögés. Ez fenallt 2 napig, de utána sajnos visszatért a köhögés. Nem tudom az a két nap minek az eredménye volt. Igaz nem köhög annyira, miután beveszi.
2021. nov. 7. 08:49
Nekünk is irtak fel amúgy allergiára Lordestint, de amikor betegek voltak a gyerekek azt mondta a doktornő, hogy estére vegyen be , kevésbé irritalodik a nyalkahartya.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Eandi78)
2021. nov. 7. 08:17
Ugyanarra a problémára szeded mindkettőt? A beteg tájékoztató alapján ez egy allergia gyógyszer viszont a gyerekem erős a száraz köhögésre kapta mindkettőt.Itthon olvastam el a papirjat, akkor láttam. Nem értem, h most allergiára gyanakszik a gyerekorvos vagy sima köhögés miatt adta. Nem tudom ilyen esetben hatásos e?
2. eandi78 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 19:16
Állandóan szedem és néha kell antibiotikum, tehát szedtem együtt a kettőt.
2021. nov. 6. 17:26
Volt már aki kapott antibiotikumot lordestinnel együtt?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook