Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik támogatásból kizárva orvos miatt, van ötlet megoldásra? fórum

Lombik támogatásból kizárva orvos miatt, van ötlet megoldásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. bibity (válaszként erre: 18. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 13. 18:27

Nincs mit, remélem, meg tudják csinálni TB-re, mert a fórumban azt írják:)

És ha ezután sem jön össze, akkor ingyenes a lombik, szintén a fórumozók szerint.

Szurkolok:)

21. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 14. - Vivvv)
2014. ápr. 13. 18:26

Nem írtam le szóról szóra, hogy történt az egész, mi volt a diagnózis,

mert nem gondoltam, hogy a részletek ennyire fontosak,

nem tagadnám ha Én hibáztam, Én azt hibáztam, hogy megbíztam az orvosomban,

azt hittem ha ide jövök és megosztom a bánatom nem arra fog kiéleződni a helyzet, hogy Én mit rontottam el.


Első regisztrációm bármilyen forum oldalon, nem tudtam, hogy ez így működik, azt hittem az emberek bizalommal fordulnak egymáshoz, Én így tettem :(

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - 109be579a1)
2014. ápr. 13. 18:25
Igen, ezt a részét én sem értem. Egy bizonyos kor felett, illetve gyermek szám felett végzik el ezt a beavatkozást, ha kéri az anya, és pont azért, mert visszafordíthatatlan.
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 13. 18:23

Ha nem sikerül, akkor sem szabad elkeseredned!

Van két egészséges gyereked! És örülj ennek:)

18. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 7. - Bibity)
2014. ápr. 13. 18:23

Köszönöm!


Nagyon aranyos vagy!


Köszi


olvasom is

17. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 3. - Bibity)
2014. ápr. 13. 18:22

Köszönöm szépen!

Nagyon kedves vagy!


Köszönöm

16. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 11. - Manó2000)
2014. ápr. 13. 18:22

Ha tudom, hogy ez lesz 5 év múlva akkor 5 évig gumizunk, a következő gyermek miatt, de mivel azt mondta a doki 15 perces rutin műtét, akkor ?


Nem volt szükség, így volt jobb.


DE szerintem már érthetően leírtam


: (((((((((((((((

15. 109be579a1 (válaszként erre: 1. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 13. 18:21

Rábeszélt?Gyógyszer allergia miatt?Bocs,de én úgy tudom,hogy egy terhesség után (még,ha ikrek is)kérésre sem köthetett volna el!Én úgy tudom három után lehet kérni vagy "idősebb" korban eü. indokkal.

Miért mentél bele?Hogy tudott rábeszélni?

Perelni a nem megfelelő tájékoztatásért? (Tudom az évekbe is telik,de....)

Az utolsó mondatodra nem tudok választ mert nem vagyok érintett.Bocs,hogy bele vau-vau csak ledöbbentem!

14. Vivvv (válaszként erre: 8. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 13. 18:21

Szerintem a többiek sem bántani akarnak ezzel, de meglehetősen merész lépés volt ebbe belemenni. Ilyenkor mindent számításba kell venni.


Remélem találtok megoldást.

13. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2014. ápr. 13. 18:20

Felhívtam a dokit, azonnal, és azt mondta velem nem beszélt ilyet,


magamba zuhanva hívtam a férjem, Ö szóról szóra elmondta amit akkor mondott nekünk.


Csak úgy megemlítem, azt mondta nem elvágja és elégeti a petevezetékemet, csak egy csomót köt rá. így egyszerűbb helyreállítani,

kiderült, elvágta, elégette, a petevezetékem.


És Ö azt mondta ezt beszéltük meg.


Mit tudok erre mondani ???

ott volt a férjem is végig, Ö is tudja nem így volt.

DE ez segít rajtam ?


Én úgy olvasom, hogy 300ezer az alja 600ezer is lehet...........

:(

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2014. ápr. 13. 18:18
megadnak kell beszerezni (hormono, stb.). = magadnak kell beszerezni (hormonok, stb.).
11. manó2000 (válaszként erre: 5. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 13. 18:18
De ha erre az elkötésre amúgy is szükséged volt, akkor sem a doki a hibás.
10. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2014. ápr. 13. 18:17

szia, leírtam részletesen, nem véletlen döntöttem így.


köszi

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 13. 18:17

Értem!

Ha ilyenek miatt volt szükséges, akkor erre nem lehetne hivatkozni?

Betegjogi képviselővel nem beszéltél még? Most persze a lombik miatt gondolom, hogy a TB támogassa. Menniybe kerül egyébként, mert ha jól tudom, akkor nem is a beavatkozás drága, hanem az, amit megadnak kell beszerezni (hormono, stb.).

Lehet felesleges is az egész, ha nem olyan nagy összeg, mármint ha meg tudod fizetni.

8. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 4. - Manó2000)
2014. ápr. 13. 18:16

LEÍRTAM RÉSZLETESEN,


úgy szeretem, hogy minden forumon ilyenek az emberek, :(


Mond mi rosszat tettem amiért negatívkodni kell ?

miért ?

2014. ápr. 13. 18:15

[link]


Ne keseredj el!

Olvasd el a fenti fórumot is!

Sok sikert!!!

2014. ápr. 13. 18:14

Szerintem sem a doki a hibás, inkább te, mert elköttetted magad. Miért csináltad ezt?

Persze ezt nem bántásként írom!

5. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 2. - Vivvv)
2014. ápr. 13. 18:14

Gyógyszer allergiám van, ezért se fogamzásgátló se spirál, az ikrek után pedig olyan műtétem volt ami miatt nem volt ajánlott teherbe esni 4-5-évig.

És mivel szerencsére itthon minden rendben az ágyban így nem igen volt jobb megoldás.

Főleg, mert a doki azt mondta egy rutin műtét a helyreállítás, illetve ha nem sikerül akkor lombik. vagyis meg vagyok védve de mégse vagyok elzárva a folytatástól, legalább is ezt beszéltük meg........

Ha tudom , hogy nem így van, Én se így döntök.

2014. ápr. 13. 18:12
Nem egészen értem, hogy miért köttetted el magad, ha tudtad, hogy még akarsz babát. Ne haragudj, de nem a doki a leginkább ludas a dologban.
2014. ápr. 13. 18:08

Nagyon sajnálom, amin át kell menned!

Ajánlom, hogy keress másik orvost.

Itt egy részletes leírás:

[link]


Ezt az orvost személyesen is ismerem, mert többször helyettesítette az orvosomat. Ismerősömnek segített a fogantatásban, amikor nem jött a baba. Tudom ajánlani.

Egy telefont szerintem megérne, hogy tud-e segíteni? Bp-n van.

2014. ápr. 13. 18:07
Ötletem sincs. Szerintem nem tehetsz semmit. Én biztos hogy nem köttettem volna el magamat ha tudom hogy még szeretnék babát.
2014. ápr. 13. 17:43

Sziasztok,


Tegnap este megírtam a hozzászólást, de rájöttem, hogy célszerűbb nyitnom egy külön témát.

Nagyon el vagyok keseredve :(, 5 éve az ikreim születésénél rábeszélt a doki a petevezeték elkötésre, (gyógyszer allergia miatt, leginkább) Mivel már akkor tudtam, hogy szeretnénk még babát így megbeszéltük mik a lehetőségek, Ő azt mondta létezik rutin helyreállító műtét, ha nem akkor lombik. Elérkezettnek láttuk az időt a testvér születésére, elmentem az orvoshoz, 2-hete. Mindent rendbe talált, mondtam szeretnék babát. Mire Ö elmondta már nem létezik helyreállító műtét, semmi gond lombik. Megadta a kaáli telefonszámát. Két napot gondolkodtunk, majd eldöntöttük belevágunk. Hívtam a kaálit, hatalmas lelkesedéssel, és jött a hideg zuhany. Nem támogatja a tb a lombikot elkötés esetén. :(, Nagyon alaposan végig beszéltük anno ezt a kérdést az orvosommal, Én is férjem is ott voltunk. Ö nem említett ilyet, fel is hívtam azonnal. Persze tagadta a régi beszélgetésünket. :( Ha nem ketten ülünk ott magamat hibáztatnám.... Ez két hete volt, lassan feldolgozom, bár nem két éjszakát sírtam végig, hogy miért ? Azt a 20-percet amit ott töltöttem, miért nem figyelt rám ? de sajnos nem tudok mit csinálni. Nem adtam fel, írtam levelet a tb-ének, hogy ilyen esetben nem e lehetne....Ma kaptam meg a hideg egyhangú választ, hogy nincs semmi lehetőség. Van itt valakinek erre ötlete ? Mit tudok tenni ? Hova tudok fordulni ? Van számomra lehetőség ?

Nem vagyunk gazdagok, de szegények se, el tudnánk tartani a harmadik gyereket, és nem szenvedne hiányt semmiben. DE arra nincs pénzünk, hogy saját zsebből kifizessünk minden költséget :(, egy próbálkozásért ami nem is biztos, ezt nem tehetem meg, felelőtlen lenne. Van valami ötletetek ? Merre induljak tovább ? Hallott már valaki ilyen történetet ?

Szégyenlem a problémám olyanokkal szembe, akik első babáért küzdenek, de nem akarom feladni, hisz ez az Én életem a MI életünk, és egy orvos nem pontos tájékoztatása, nemodafigyelése miatt megváltozott az életünk.

Az ikreim spontán terhesség által fogantak, nem lombikosok.

Ha valakinek van ideje esetleg megírja a végösszegét egy saját költséges egyszeri lombik próbálkozásnak ?


Köszönöm


sziasztok

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook