Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Logopédia szak Győrben - Milyen az alkalmassági vizsga? fórum

Logopédia szak Győrben - Milyen az alkalmassági vizsga? (tudásbázis kérdés)

4. progika (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. jan. 19. 20:25
Szia zebracsikó! nagyon kedves tőled, hogy leírtad ide nekem ezeket, de ezt már én is tudtam. Jártam már a honlapon és mindent elolvastam. Tapasztalatokra lenne szükségem. De azért köszi.
2014. jan. 18. 08:56

Az alkalmassági vizsga tartalma


1.) kb. 60 perces írásbeli vizsga (nyelvhelyességi és helyesírási feladatok, általános műveltségi ismeretek);


2.) szóbeli vizsga: egy szabadon választott, és egy, a bizottság által kijelölt kb. 15-20 soros szépirodalmi szöveg felolvasása, valamint irányított beszélgetés.


A szóbeli vizsgán a vizsgabizottság tagjai véleményt alkotnak a jelölt beszédképességeit potenciálisan negatívan befolyásoló organikus eltérésekről, illetve a hangképzés, az artikuláció, a beszédfolyamatosság és a beszéd szupraszegmentális jegyeinek esetleges eltéréseiről.


A jelölt a vizsgára hozza magával a következőket:


- kék színű toll az írásbeli vizsgához,


- személyi igazolvány vagy útlevél az azonosításhoz,


- szabadon választott 15-20 soros szépirodalmi szöveg 4 példányban kinyomtatva,


- a honlapról letöltött Egészségügyi alkalmassági vizsgálatot igazoló dokumentum orvosi pecséttel és aláírással. A vizsgálat dátuma nem lehet régebbi , mint az alkalmassági vizsga időpontjától visszafelé számított 1 hónap.


A vizsga eredményéről és a szakirányra való felvételről vagy elutasításról a vizsgát követő 1 héten belül kap a jelölt értesítést e-mailben.



[link]

2014. jan. 17. 23:36
Ide szeretnék jelentkezni és az alkalmassági vizsgára lennék kíváncsi. Van olyan, aki esetleg mostanában oda felvételizett? Azt tudom, hogy van helyesírási teszt. Na de az általános műveltségi teszt az mit takar? Illetve milyen a szóbeli vizsga?
2014. jan. 17. 23:35
Logopédia szak Győrben - Milyen az alkalmassági vizsga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook