Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna valaki segíteni, hogyan zajlik az óvodapedagógus alkalmassági vizsgája? fórum

Tudna valaki segíteni, hogyan zajlik az óvodapedagógus alkalmassági vizsgája? (tudásbázis kérdés)

11. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Robszi)
2014. ápr. 4. 21:06
Az ének, meg a beszédalklmassági egyáltalán nem nehéz. Énekelni kellett csak amikor én voltam, bár azóta már cserélődtek a tanárok. Nem tudom ki fogja csinálni az alkalmasságit. A tesi kicsit már keményebb. Vinni kellett tesi cuccot és hát csinálni amit a tanárnő mondott. Labdavezetés, hátra fele futás, húzódzkodás.....már nem emlékszem, de ez már neccesebb volt. Figyelik, hogy azért a mozgáskoordinációd a helyén van e.
10. robszi (válaszként erre: 2. - Megi04)
2014. ápr. 4. 20:36
Köszi a segítséget de ezen már túl vagyok. A formaságok már meg vannak és most a tapasztalatokra lennék kíváncsi.
9. robszi (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2014. ápr. 4. 20:35

Köszönöm a segítséget.

Zebra25, pont a szarvasira jelentkeztem. Tudnál bővebben írni az ének részéről. Mennyire "szigorúak" illetve a visszatapsolás mennyire "nehéz".

Az aggodalmam onnan indul, hogy 2006-ban érettségiztem és egy teljesen más pályán voltam eddig. Így az éneklés teljesen kimaradt az elmúlt éveimből.

Illetve a tesi hogy működik?

2014. ápr. 4. 18:19

A Pető Intézet alkalmassági vizsgája szintén három részből áll.

Énekre kell vinni x népdalról listát, amiről választanak, hogy mit énekelj el. Ezen kívül van ritmus visszatapsolása, zongorán leütött hang visszadúdolása.

Beszédalkalmasságin egy rövid mesét kell felolvasni, előtte van pár perced átnézni, hogy ne vadi új legyen a szöveg. Itt a beszédhibákat nézik, nem pedig azt, hogy hogy hangsúlyozol vagy ilyesmi.

Tesin pedig labdás feladatok, egyensúlygyakorlatok, fekvőtámasz, húzódzkodás és zsámolyos akadálypálya szokott lenni. Általában az a legritkább, hogy ezen bukjon el valaki, évente maximum 2-5 fő.

2014. ápr. 4. 18:16

Ez a böszörményi suli honlapja:


[link]

2014. ápr. 4. 17:14
Én böszörménybe jelentkeztem. Én is nagyon izgulok, hogy mi lesz, de még eddig nem készültem rá szinte semmit.
2014. ápr. 4. 15:27
Mellesleg attól függ, milyen oviba készülsz. Ha református, nyilván hittan is kell hozzá.:-)
2014. ápr. 4. 15:26
Anyukám is óvónéni.:-) Mivel ő tudott furulyázni, neki azt is kellett azt hiszem.:-)
2014. ápr. 4. 14:58

Nekem Szarvason 3 részből állt. Volt a tesi. ott futás, labdavezetés, húzódzkodás(tényleg), meg ehhez hasonlók voltak.

Volt anyanyelvi, ott egy szöveget kellett felolvasni.

Volt az ének, énekelni kellett amit a Tanár nő kért.

2014. ápr. 4. 14:50
Hívd fel az adott helyet,pontosan elmondják.Nem mindenhol egyforma.
2014. ápr. 4. 14:40
Tudna valaki segíten, hogy hogyan zajlik az óvodapegagógus alkalmassági vizsgája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook