Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levittem a szemetet és találtam a kukában egy fürt banánt... fórum

Levittem a szemetet és találtam a kukában egy fürt banánt... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Enissa)
dec. 25. 12:12
A spórolást én egyáltalán nem tenném bele, nagyon elvinné a válaszokat a nem irányába, azért a realitások talaján maradva, nem hinném, hogy a hoxa olvasók arra szorulnának, hogy belenyúljanak a kukába. Pont ez a lényege, hogy nem rászorultsági szempontból, hanem az étel megmentése érdekében. Bevallom, ha a spórolás lett volna a cél, én sem venném ki és kapásból nemet mondanék. Szerintem pont elég a jelenségre az ételmentés, hidd el fog elég nem érkezni, azért nem hinném, hogy sok ember olyan környezettudatos, hogy belenyúl a kukába.
63. Epresturmix (válaszként erre: 59. - Enissa)
dec. 25. 12:05

Én is ismerek olyan jómódú asszonyt, aki a mi társaságunkban hazaviszi a maradékokat (pl pörköltszaft, kis tésztával)

Neki már el szoktam csomagolni direkt, mert tudom szívesen megeszi. Én a kutyusnak akartam adni, de majdnem leharapta a fejemet. :))))

Már megszoktuk.

62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Enissa)
dec. 25. 12:05
Ez is kicsit degradálósra sikerült, de már nem annyira. Az orvos kolléganőd egyáltalán nem olyan, mint én. Én nemhogy más maradékát nem enném meg, de még más poharából sem innék, még családtagéból sem. Sőt, tovább megyek, a legtöbb ember úgy főz, nem egyszer láttam, hogy megkóstolja a főztjét kanállal, fakanállal, majd megint azzal kevergeti. Na én ilyet soha nem tennék egy vendégemmel sem, én ha megkóstolom, nem teszem vissza a kanalat.
61. Enissa (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 12:02
A spórolást azért tenném bele, mert nem rád élezném ki a kérdést, hanem írtam, mint jelenségre gondolok.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Enissa)
dec. 25. 11:59

OK, ez már így majdnem rendben van, annyi fontos még, hogy a spórolás egyáltalán nem, kizárólag az ételmentés játszik szerepet és még annyit hogy külön zacskóban volt, nem ért a kuka falához.

Tehát ha így teszed fel a kérdést, hogy Ételmentés céljából társasház zárt kukatárolójában lévő külön zacskóban talált élelmiszert kiszednél, hogy ne menjen kárba? részemről rendben.

A zárt is fontos, nehogy azzal jöjjön valaki, hogy miért nem hagyják ott hajléktalannak, mert nem tud bemenni.

A 7-es pontba még beleírnám a konzerv mellé, hogy vízhatlan celofán csomagolású élelmiszert, de ez lehetne külön pont is. Illetve a 14-es pontot én kihúznám, az elég degradáló, nem kínálnám fel másnak. Én ehelyett valami olyasmit is beleírnék, hogy Igen, bizonyos élelmiszert kivennék, ha nem látja senki és nem is mondanám el másoknak.

59. Enissa (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 11:52

Mondom, ez nem az én kútfőmből pattant ki, hanem nemzetközi elemzők számításai alapján.

Hazánkra is hozhatnék példát, de netán politikának számítana, az meg tilos.


Én ilyen vagyok, aki ismer ilyennek szeret, mert kimondom a véleményem 90%-ban.


Orvos kolléganőm is volt ilyen, mint Te. A ruhái, ékszerei gyönyörűek, ráadásul drágák, de ebéd után összeszedte más maradékát, hogy az jó lesz neki otthon. A hozzáállásom alapján gondolhatod, égnek állt a hajam. Nem én voltam az egyedüli ezzel a véleménnyel.

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Enissa)
dec. 25. 11:45

Még annyit az alábbi sarkított, összeesküvéselmélet-szerű meglátásoddal egyáltalán nem értek egyet, "A világot nem az átlagemberek fogyasztása teszi tönkre, hanem az a pár dollármilliárdos..."


Az átlagember mind Európában, mind Amerikában rengeteget, évente sok kiló élelmiszert és nem kevés ruhaneműt dob a kukába. Ez iszonyat pazarlás, önzőség és igenis sajnálatosan nagy szerepe van abban, ahol most tartunk, a Föld jelenlegi állapotában.

57. Enissa (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 11:44

Ha megnézed a szavazásos kiírásaimat, abszolúte 2 oldalról közelítem meg mindig.


Spórolás, ételmentés miatt, társasház kukájában talált élelmiszert kiszednél, hogy ne menjen kárba?


1. igen

2. nem

3. Igen, nincs abban semmi rossz.

4. igen , akkor is, ha anyagilag nem szorulnék rá.

5. igen, amit hőkezeléssel tudok fertőtleníteni.

6. igen , olyan gyümölcsöt, aminek a héja lebontható, pl. narancs, mandarin, banán, gránátalma.

7. Fémdobozba csomagolt konzervet.

8. igen,papírba csomagolt terméket.

9. ezek közül többet is

10. Soha az életben, nem tennék ilyet, amíg anyagilag nem szorulnék rá.

11. Nem, ez már az igénytelenséget tükrözi.

12. Nem tudom, még nem tettem ilyet.

13. Én magam nem tennék ilyet, de nem ítélem el azokat akik ezt megteszik.

14. Nem tennék ilyet, meg sem ítélem, de nem ennél nála, ha rájönnék, a kukából is feltálalhatta részemre.

15. Nem érdekel a téma, tegye mindenki, ahogy neki jó.


Talán megközelítőleg minden variáció benne van.

56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Enissa)
dec. 25. 11:38
Másrészről visszaolvasva a hozzászólásodat, te vagy az aki a legdegradálóbban, negatívan, gusztustalanul nyilvánultál meg a témában, konkrétan egy patkányhoz hasonlítottál. Ezért nem hinném, hogy te lennél a megfelelő személy arra, hogy a kérdést feltedd, a legkevésbé sem vagy pártatlan inkább erősen elfogult lehetsz. Ezért alapból azt mondanám, hogy nem szeretném, de tehetünk mégis egy próbát, ha elküldöd a másikra a kérdés ötleteidet, amit amúgy nem akartam használni, mert már ide is be tudok lépni. Én is hozzáteszem a magam meglátásait, hátha összehozzuk. Mint láthatod, én nem minősítelek a te stílusodban, maradjunk meg a kulturáltságnál.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Enissa)
dec. 25. 11:28
Az a helyzet, hogy a kérdés módjának feltevése erősen meg tudja határozni és félrevinni a választ. Pl. ha azt kérdeznék, hogy "Ennél a kukából? vagy El tudnád jóízűen fogyasztani a kukából kivett élelmiszert/banánt? Ha találnál a kukában egy fürt banánt kivennéd és megennéd? Kivennél a kukából élelmiszert/banánt, akkor is ha nem szorulsz rá? " Bevallom, ha csak ennyit látnék, én is azt mondanám, hogy NEM! De. Ha az ember hozzáveszi, amit írtam, hogy ez egy rendezett társasház zárt kukatárolója, nem fér hozzá, aki nem lakó, hogy egy külön zacskóban volt legfelül egyéb élelmiszerekkel együtt, és ha nem veszem ki, akkor teljesen veszendőbe megy, az már lehet más szituáció. És az sem mindegy, úgy teszed fel a kérdést, hogy elfogadod-e ha valaki így tesz, vagy úgy, hogy te magad megtennéd-e adott esetben. Folyt köv.
dec. 25. 11:26

Aztán, hogy a kukában talált fürt banán esetéhez is hozzászóljak. Én még soha nem kukáztam, nem is áll szándékomban.

Viszont bevallom, hogy én már többször voltam felelőtlen pazarló. Nagyon sok pénzt "dobtam ki az ablakon" csupán a figyelmetlenségem miatt. Sok minden a kukában landolt. Ezen próbálok gőzerővel változtatni. Mert ez aztán tényleg nem azon múlik, hogy az ember rászorul-e vagy sem.

53. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 37. - Channa*)
dec. 25. 11:12

Hadd kérdezzem meg, hogy a te szóhasználatodban mit jelent az, hogy "agyas"? Többször olvastam már tőled ezt a szót, magadra is írtad korábban, hogy agyas vagy.

Mit értesz ez alatt?

Komolyan érdekel.

52. Enissa
dec. 25. 10:35

Kedves FI.!

Megengeded, hogy ezt a kérdést feltegyem szavazásra, nem kiélezve a vallomásra, csak magáról a jelenséfről, mert őszintén kíváncsi vagyok, mi erről a véleménye másoknak.

Ha szeretnéd, ide leírom a feltenni kívánt kérdés variációkat, vagy az új nevedre privátban.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Birebora)
dec. 25. 09:45
Sajnos már nem tudlak megkínálni, tegnap végül megettem egy kivételével az összeset, annyira finom volt. Jó édes, érett, de hófehér, semmi barnulás nyoma belül. Az utolsót is majdnem megettem tegnap, de végül mégis sikerült meghagyni a mai reggelimhez :)
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Timycat)
dec. 25. 09:42

Tegnap este valamiért nem tudtam belépni, így kreáltam gyorsan egy másikat. Most megint megpróbáltam és sikerült, lehet elírtam egy karaktert a jelszónál tegnap.


Igen, ez így van, vastag héj védi, és akármilyen koszos is a héja, megoldható, hogy úgy fogyasszuk el, hogy a belsejéhez ne érjünk hozzá.

dec. 25. 09:36
Annyit beszéltek a banánról, hogy megkivántam. Van itthon alma, mandarin, narancs, csak banán nincs. Kedves FI hol is laksz?;-)
48. timycat (válaszként erre: 47. - Xuxu)
dec. 25. 09:23

Nem váltottál felhasználót, na mindegy.


Abban igazad van, hogy a banánt védi a banánhéj. Én itthon ritkán eszek banánt, viszont ha necces helyen vagyunk akkor előszeretettel választom nyers ételnek pont mert tiszta gyümölcs a héjnak köszönhetően, mindegy ki, mi ért hozzá, nem kell megmosni sem a "bizonytalan" csapvízzel.


Én nem kukáztam volna ki, de nem ítéllek el, hogy neked belefér és hiszem hogy tök biztonsággal megeheted, a világon semmi bajod nem lesz/lett tőle.

47. Xuxu (válaszként erre: 46. - De16c8f9e6)
dec. 25. 08:38
Még egyszer leírom, hogy rászoruló nem fér hozzá, sem hajléktalan nem jöhet be ide, ez egy társasház zárt kukatárolója. Vagy az lett volna a sorsa, hogy a következő aki lehozza a szemetét rádobja az övét majd a kukásautó bedarálja, vagy az, hogy én megmentem. Én az utóbbit választottam.
46. de16c8f9e6 (válaszként erre: 45. - Enissa)
dec. 25. 02:03
Így van. Meg hát, meghagyhatta volna annak is aki rászorul.
45. Enissa
dec. 25. 01:12

Ezen a vallomáson teljesen ledöbbentem. Az egy dolog, hogy a vallomást aki kiírta,igénytelen kukázó, aki ráadásul nincs is rászorulva az elmondása szerint. És a banán is gáz, de az, hogy átnézi más kidobott szemetében az élelmiszereket, jó , vagy lejárt elképesztő. Ami elképeszt, hogy ezt hányan tartják helyesnek. A világot nem az átlagemberek fogyasztása teszi tönkre, ezt már nálam sokkal okosabbak felmérték, kiszámolták,hanem az pár dollármilliárdos, aki a világot irányítja a vagyonával.

Ezért akinek nem az élete múlik rajta, annak nem kell patkányként kukában fellelt élelmiszert megenni.

dec. 24. 18:50
Mindig vérzik a szívem, ha ételt látok pocsékba menni.
43. Channa* (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 12:05
Te teljesen agyas vagy;)
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Channa*)
dec. 24. 11:11

Most meg fogsz lepődni, nemhogy nem szorulok rá, hanem jómódú vagyok. Tudom ez a te agyad számára felfoghatatlan kombináció. Nem akartam ezzel kérkedni, most is csak azért írom le, hogy rávilágítsak arra, hogy nem szükségből nem pazarlok, mert ez fontos szempont. Egyébként nem vagyok álszent, amiket reagáltam azokat érvként hoztam fel, bár úgy látom számodra pusztába kiáltott szó. Ja és nem használok dezodort, hanem szappant, stiftet.


Egyébként tudod te, min megy keresztül egy banán szállítás közben, ki tudja milyen rágcsálók vannak a raktérben, milyen koszos kézzel dobálják? Ehhez képest, hogy berakták egy zacskóba nem oszt nem szoroz.


De elárulom, hogy a banánt védi a héja, meg szokták hámozni, és szépen hozzá lehet férni a belsejéhez, ezt még a majmok is tudják.


De már kezdem azt hinni, hogy te héjastól eszed :D


Boldog karácsonyt!

41. Myra
dec. 24. 10:01
Ez biztos egyéni, de én ki nem vettem volna.
40. Channa* (válaszként erre: 38. - Tulipán***)
dec. 24. 09:32

Gyere te is!

Persze, csak akkor ha rászorult vagy!


A mákosguba, boltban vásárolt kifliből készült!

39. tulipán*** (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 09:22
Igy van! Én is pontosan ezt teszem.
38. tulipán*** (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 09:20
😂😂😂
37. Channa* (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 09:12

Biztos nehezen kivehető, hogy azt hittem régi cérnametélt;), de lényegtelen is a kukából evés fényében.


Nem kell itt hajtogatnod, hogy megengedheted magadnak. Bár ha ettől elhiszed, legyen.

Sajnálom, hogy ezt kell tenned, és hidd el, hogy a kukázás utáni kézmosás kevés, ha utána megeszed a kukából a kidobott élelmiszert.


Húúú, mennyire utálom amikor valaki ennyire álszent módon kampányol a földünk állapotáért, közben meg fújja magára a dezodort, nem gyalog megy a világvégére, húst eszik és még sorolhatnám.


Ha gondolod, akkor ugorj el hozzám vacsorára. Garantáltan frissen vásárolt és higiénikus körülmények között elkészített ételt teszek eléd!


Boldog karácsonyt!🎄 Remélem, hogy tényleg nem a szükség miatt szedted ki a kukából, hanem csak azért, mert agyas vagy...

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Birebora)
dec. 24. 08:50
Még nem, egyet ettem meg tegnap este. Még van öt darab, egyet hamarosan meg fogok enni a reggeli müzlihez.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Channa*)
dec. 24. 08:48
Azért erre ne legyél büszke, sőt kifejezetten visszataszító ez a mentalitás. Az ilyen önző, pazarló, én megtehetem hozzáállás is hozzájárul a Földünk jelenlegi állapotához. Én például szinte semmilyen élelmiszert nem szoktam kidobni, van, hogy a maradékból főzök. Pedig hidd el, megtehetném, mint írtam nem szorulok rá, csak nem szeretem a pazarlást.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook