Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Levelet kellene írnom a gyermekem igazgatónőjének, adnátok egy kis segítséget? fórum

Levelet kellene írnom a gyermekem igazgatónőjének, adnátok egy kis segítséget? (beszélgetős fórum)


2015. jún. 10. 16:35
Szerintem jó ha megírod a levelet. Az egyik hozzászólásban jól le van írva, hogy nézzen ki. Az tényleg jó, ha többen is aláírjátok vagy közösen léptek fel az ügyben. Legyen meg, hogy írásban jelezted az igazgatónak. Szóban is elmondhatod, ha kérsz egy időpontot. Akkor látják, hogy elszánt vagy :)
2015. jún. 10. 14:13

Évvége van, mit tud már az igazgató intézni? Vagy a problémás gyereket el szeretnétek távolíttatni az osztályból? Az tanév vége miatt a levelezést semmiképpen nem javaslom, csak időhúzás.


Mielőtt az igazgatóhoz fordultok, az osztályfőnökkel beszéljetek, mondjátok el neki a problémát, és azt, hogy nem szeretnétek ezt az ő háta mögött intézni, szeretnétek ha ő is tudna róla, hogy ezzel a problémával az igazgatóhoz fogtok fordulni (de ne hagyjátok magatokat lebeszélni). Esetleg ő is megszervezhetné ezt a fogadóórát az igazgatóval - elvileg ő van vele napi kapcsolatban - amire elmentek, kb. 3-4 szülő.


Ha az osztályfőnököt kihagyjátok, tuti sértődés lesz a dologból, hogy az ő háta mögött intézkedtek. Az én fiaim osztályfőnöke mindig kérte, hogy ha valami gond van, először vele beszéljük meg, bármi legyen is az, utána mehetünk az igazgatóhoz ha gondoljuk.

11. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 7. - Kilimcs)
2015. jún. 10. 13:49

Igazad van!

Az apukák fellépése jobban hat!

A nôk gyakran túloznak.

10. KarinaLina (válaszként erre: 7. - Kilimcs)
2015. jún. 10. 11:24

Egyetértek veled teljes mértékben.Időhúzás a levelezgetés, max akkor van értelme ha az iskola igazgató felettesének is el van küldve, és felsőbb utasításra ki kell vizsgálnia.


Talán apukáknak kellene a levelet átadni személyesen :)


Ha pedig a többi "sértett" nem áll ki emellett, akkor nem sokra megy a panasszal.Nehéz ezeket a dolgokat bebizonytani.


Sok esetben tényleg nem marad más, mint hogy az ember veszi a kezébe az ügyet, és elbeszélget a másik féllel.Nekem gyerekkoromban annyi maradt, hogy szépen visszaütöttem bár ötödikes lehettem stb...Tudom nem megoldás, de van amikor a pohár betelik, és az embernek ki kell állnia magáért.


Mert ami konfliktuskezelés jogcímén megy az iskolákban az egy vicc :)és nagyon sokminden az.


Engem a hittan tanár unokája terrorizált, nem is lett belőle semmi furcsamód.

9. Kilimcs (válaszként erre: 8. - B00d33e65c)
2015. jún. 10. 10:21

te ezt miből olvastad ki?? mondom, akik JÓL TUDNAK FOGALMAZNI!!


pont nem megfélemlíteni kell, hanem tárgyalni, korrektül.


egyszerűen az apukákat komolyabban veszük.

8. b00d33e65c (válaszként erre: 7. - Kilimcs)
2015. jún. 10. 09:21

Magyarul félemlítsék meg,hogy tegyen lépéseket?

Így a felnőttek sem lesznek különbek annál a kölöknél aki miatt van a gubanc!

2015. jún. 10. 09:17
szerintem nem hivatalos levél kell. egy két apukának, akik tudnak jól beszélni fogalmazni, fogadóórát kérni. olyanoknak akiknek jó a fellépésük. Nekem az a tapasztalatom, ez szokott gyors megodást hozni. az anyukákat az esetek 90% ban nem veszik figyelembe
2015. jún. 10. 09:05
Jajj, de jókat írtok, köszönöm- :) <3
5. Sorean (válaszként erre: 1. - Panka78)
2015. jún. 10. 09:01

Szia!


Én megírnám többetek nevében, hogy mit tapasztaltatok és segítséget kérnék a probléma hatékony és békés úton történő rendezésében.

4. a360345bdd (válaszként erre: 2. - A360345bdd)
2015. jún. 10. 09:01

miért nem tudtak erről a szülők


bocsi, kapkodva írtam

2015. jún. 10. 09:00

Tisztelt Igazgató nő!

XY vagyok XZ édesanyja aki a 5b. osztályba jár.

Felmerült egy probléma miszerint XY. terrorizálja az osztályban lévő gyerekeket,és ezt már több szülő is jelezte felém.

Kérem vizsgálja ki az esetet.

Köszönettel:XY

2015. jún. 10. 09:00

fontos lenne tudni hogy mi a levél lényege:


- számon kéred, hogy miért tudnak errőla szülők és/vagy tanárok

- utasítod intézkedésre

- fogadóórát kérsz a szülők pés az írintett gyerekek bevonásával

2015. jún. 10. 08:57

Béna vagyok az ilyen dolgokban, meg igazából szükségem sem volt még ilyenre.


A lényeg: a kislányomat, és, más gyermekeket is terrorizál egy kisfiú az osztályban.

ma szóltak, hogy ezzel kapcsolatban írja egy hivatalos levelet, -akár kézzel is- az Igazggató asszony felé.

Hogyan fest egy ilyen levél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook