Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Letört felső maradandó metszőfog 8 éves gyermeknél, ilyenkor mit tudnak tenni? fórum

Letört felső maradandó metszőfog 8 éves gyermeknél, ilyenkor mit tudnak tenni? (tudásbázis kérdés)


15. 127f14054c (válaszként erre: 12. - Mmariska)
2010. márc. 14. 09:12
Az az igazsag, hogy en nem Magyarorszagon elek ugyhogy nem tudnam megmondani.
2010. márc. 14. 09:11

akkor kedden..nem lesz baj!

Jobbulást!

13. mmariska (válaszként erre: 11. - D160c9f3b0)
2010. márc. 14. 09:09
Majd csak kedden.Holnap ünnep
12. mmariska (válaszként erre: 10. - 127f14054c)
2010. márc. 14. 09:09
És mennyibe kerül a fogpótlás?Nekem még nem kellett, így nem vagyok tudatában annak hogy ilyenkor mennyit szoktak kérni.
2010. márc. 14. 09:08

Elhiszem,átélem a fájdalmadat,mert mindez nem mindegy,tudom!Meg főleg amikor a gyermekünkkel történik,akkor minden fájdalmas!

DE..ha már sajnos igy történt,akkor azt tudom mondani,hogy amennyire csak képes vagy rá,nyugodj meg!Semmi probléma nem lesz!Egyszerű fehér tömés pótlás...mégcsak nem is fájdalmas a megjavitása a fognak!

Nagyon sajnálom,hogy ez történt veletek,de igazad van,jó hogy nagyobb baj nem lett!Ez még megoldható!Nagyon is tapasztalatból mondom!

NYUGODJ MEG ÉS holnap vidd el a fogorvoshoz,meglátod minden rendben lesz!

2010. márc. 14. 09:07

Szia

Fogtehnikus vagyok...

Ilyen esetben fogpotlast szoktak alkalmazni...ha jol meg van csinalva akkor nem latszik kulonbseg se szinben se formaban.Altalaban 18-20 eves korban vagy jha kell akkor hamarabb kicserelik egy jobb minosegu fogra ami tartosabb lessz.Ezalatt az ido alatt is lehet tobbszor cserelni ha kell.

A beultetesnek nem latom ertelmet ha megvan a gyoker es egeszseges az iny feletti fogresz amit aztan lecsiszolnak...felesleges penzkidobas.

2010. márc. 14. 09:02
Úgy sajnálom, mert még nemrég nőtt ki neki.A kertből szaladt be és egy nagy csattanás, és sír.Ömlött a vér a szájából, én meg majd frászt kaptam.Jó tudom, lehetett volna rosszabb is.Pl betörik a feje, eltörik az orra...DE azért eléggé stresszes volt:(
2010. márc. 14. 08:57
Igen,a beültetés az drága,de azt nem csinálják 18 éves kor előtt mert a fogak növésban vannak még!
2010. márc. 14. 08:56

Ez a pótlás ugyanannyiba kerül mint egy rendes tömés!Mert ez az is valójában!Nem túl drága és nem lesz különösen baj,ha csak holnap viszed dokihoz!Semmi baj!

Ne idegeskedj!

Persze,azért nem lesz olyan mint amikor a valódi foga volt,de ha ügyes a doki,nagyon szépen megtudja csináli!

És meg is fogja,ne aggódj!

2010. márc. 14. 08:54
Árakat sajnos nem tudok, azaz a beültetés az elég drága volt, 120 eFt.
2010. márc. 14. 08:53
Az unokaöcsém is így járt. Kb. középen tört le a foga. Először pótolták neki a hiányzó részt, de nem volt túl szép (nem volt egyforma színű a pótlás és a fog), ezért 20 éves korában csináltattak neki beültetéseset.
4. mmariska (válaszként erre: 3. - D160c9f3b0)
2010. márc. 14. 08:53
És mennyiért csinálták a fiadnál?Az a baj hogy most pont hétvége van,és még csak el sem tudok menni vele az orvosunkohz:(
2010. márc. 14. 08:50

Az enyém is félbetört 8 éves koromba...meg a fiamé is..az övé is 8 évesen!Én lefejeltem a bicajról,a fiam meg a betonba ütötte!

Pótlással csinálták meg..ez 18 éves korig lesz igy,mert addig növésben vannak a fogak..néha ujra leeshet a pótlás...enni is vigyázva kell rá!A fogorvos ügyességétől függ,hogy mennyire látszik meg,hogy az ki van pótolva..

18 évesen koronát húztak rá,egyáltalán nem látszik meg,hogy nem valódi fog!

A fiam még 11 éves,neki még a kipótolt foggal kell élni egy ideig!

2010. márc. 14. 08:47
8 éves kislányom szaladgálás során akkorát esett,hogy letört a felső két metszőfogából egy egy közepes darab.Ilyenkor mit tudnak tenni?Teljesen megijedtem.Volt valaki aki tudja?Fogorvos is írhat.Köszönöm.
2010. márc. 14. 08:46
Letört felső maradandó metszőfog 8 éves gyermeknél

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook