Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik rejtett terhesség? fórum

Létezik rejtett terhesség? (tudásbázis kérdés)


21. sajert
2011. jún. 10. 22:20

Nekem a rokonomnak volt ilyenje.


A harmadik terhesség (8,10 évesek voltak a gyerekek). Vesegörcs miatt rohant a mentőkhöz a férje, és mire visszaértek, addigra a mosógépen "pihent" a baba. A férj, a nő, a gyerekek mind "sokkot" kaptak. A nőt én a szülés előtt két héttel láttam, vasággyal együtt volt kb. 55-60 kg, hasa lapos volt! Szűk felső volt rajta, SENKI meg nem mondta volna, hogy terhes. Végig megvolt a mensese, szokásos időben, szokásos mennyiségben. Mi nem akartuk elhinni, hogy szült, annyira hihetetlen volt. A nővérem vele együtt volt terhes, látványos nagy pocakkal :-), így szinte felfoghatatlan volt a különbség.


Ma már a rejtett terhességből született gyerek 20 éves elmúlt :-)).

20. kobagabi (válaszként erre: 19. - Ageeca)
2011. jún. 10. 22:04
És gondolom ezeket az eseteket rekonstruálták! Mert ugye ha nem tudott róla, hogy terhes, akkor egy ilyen műsorba hogyan kerül be szülés előtt?!
19. Ageeca (válaszként erre: 5. - 4f8ae69d1b)
2011. jún. 10. 11:45

Igen, ezt én is szoktam nézni, és nagyon ámulok én is rajta!

de ebből is látszik hogy van ilyen!!!

18. homern
2010. nov. 8. 19:11
Lemaradt...mindkét ismerősöm intelligens nő,az egyiknek a "meglepi baba"már a 2. gyereke.Ők sem tudták megmondani hogy nem vették észre...
17. homern
2010. nov. 8. 19:09

Én 2 ilyen esettel is találkoztam a szűk környezetemben,mind a ketten az ismerőseim.

Az egyikük 6 hónaposan ment el dokihoz gyomorfájdalmakkal,ekkor derült ki,hogy terhes.

A másik ismerősöm azért ment nőgyógyászhoz,mert már több,mint fél éve nem jött meg neki(3-4 hónap kimaradás még normális nála).

Ott mondta meg neki az orvos,hogy babát vár és majdnem 8 hónapos.Olyan sokkot kapott a hírtől,hogy mentő vitte el és meg kellett császározni :(

Mindketten 120kg felett vannak,vékonyabbaknál még nem hallottam ilyet.

2010. nov. 8. 17:51

Nekem a védőnőm mesélt egy ilyen esetet. A nő azzal ment a kórházba, hogy iszonyatos görcsi vannak, és nem tudja mitől. A doki közölte vele, hogy nem a gyomra rossz, hanem szülni fog.

Egyénbként számomra is elképesztő ezt nem észrevenni, de a fenti esetnél, ahogy mesélték azért a tudatlansággal a primitívség is párosult!

2010. nov. 7. 00:48
VAnnak alkalmak, amikor az egyetlen megoldás csak az abortusz lehet...
2010. nov. 7. 00:02
Biztos a gondolat teremtő erejével, hogy élni akarnak...
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Lemi09)
2010. nov. 6. 23:45

Azért mert valaki nem tud valamit felfogni, még létezhet.

Sok minden ami a fizikával kapcsolatos felfoghatatlan, mert nem tudom a mechanizmusát, de létezik és megtörténik.

Érdekes dolog, hogy a háborúkban amikor nincs segítség, és lövést kapnak a tudomány mai állása szerint el kellene vérezniük, de valami belső önvédő dolog megmozdul, és a vérzés megszűnik.

Ilyen is van. Hogyan működik ki tudja, de egyeseknél működik, másoknál nem.

2010. nov. 6. 23:34

Azért olyan előfordulhat, hogy valakinek rendszertelen a ciklusa, és amire megjönne, már meg sem jön, mert közben terhes lett, és nem védekezett, és csak azt veszi észre, hogy hízik, és nem tudja, hogy miért...


Ilyenkor akkor van baj, ha még ráadásul méhenkívüli is a dolog...

2010. nov. 6. 23:32
Szerintem is lehetetlen. Én már akkor tudtam, hogy babát várok, amikor az UH-n nem is látszódott. Egyfajta megérzés volt.
10. Lemi09
2010. nov. 6. 23:30
Azt már sokkal inkább el tudom képzelni, hogy valakinek a tágabb környezete nem vesz észre semmit. Sajnos. Sok csecsemőgyilkosság megelőzhető lenne, ha az emberek figyenének kicsit jobban egymásra. És nem fognák rá, hogy "áááá, csak meghízott", mert úgy kényelmesebb és nem kell érte tenni.
2010. nov. 6. 23:16

Én 101 kilósan kezdtem a terhességem, de nem csak azért tudtam, hogy terhes vagyok, mert nagyon vártam és vágytam a gyerekre! Kövérnek lenni és 3. trimeszterben lenni az nem egy és ugyanaz. Én csak 6 kilót híztam az utolsó hónapos vizesedésig, de lehajolni nem bírtam a pocakomtól. Előtte meg minden túlsúlyom ellenére is prímán. Lehetetlennek tartom, hogy valaki ne tudja, hogy terhes! Ha az elején nem is, de az utolsó időben már mindenképp! Mert én sem voltam hányós, de állandóan aludtam volna, többet jártam WC-re mint egy törpe vízmű, a végén mozogni is alig bírtam, annyi savam lett, hogy nem győztem bent tartani, 2 m megtétele után kifulladtam, és szerteszéjjel rugdalt a lányom, amit már nem lehetett bélmozgásokra fogni. Szóval szerintem, ha le is tagadja, ő tudta, hogy babát vár. Akkor is tudnia kellett a végén, ha próbálta is bebeszélni magának, hogy ő nem az.

És, bár nekem nem volt vérzésem alatta, és tudom, hogy van, akiknek van... azért azt nehezen tudom elképzelni, hogy a vérzés olyan intenzív, mint a terhesség előtt...

8. Bcicus (válaszként erre: 1. - Valcsi 39)
2010. nov. 6. 23:15
Simán elképzelhető és relatíve gyakran elő is fordul. Főleg akinek van valamennyi felesleg azoknál szokott leginkább előfordulni, d van hogy átlagos alkatúaknál is.
7. Marjann (válaszként erre: 5. - 4f8ae69d1b)
2010. nov. 6. 23:13

Ebből én is láttam egy részt. Abban olyan nők voltak, akik alapból kórosan vérszegények voltak, így nem tűnt fel nekik, hogy szédülnek, vagy hányingerük van, vagy hogy változik az étvágyuk, hiszen ez náluk a vérszegénység tünete is lehetett. Az egyik csaj alapból kövér volt, egy másik akkor került kollégiumba, így nem tűnt fel nekik, hogy híznak.

Állítólag ha egy nő el akarja titkolni a terhességét, vagy épp ő maga sem tudja, akkor a baba is "nyugodtam", szóval nincsenek akkora magzati mozgások.


Szóval bár nekem is hihetetlennek hangzik, úgy tűnik van ilyen.

2010. nov. 6. 23:08

Szerintem is eléggé lehetetlen dolog.

Amikor már a baba aktív életet él odabent, az semmihez nem hasonlítható, nem keverhető össze semmivel. Egyértelmű, amikor benyúl a bordád alá, vagy elmászik egy oldalra, és befeszíti magát. Arról nem beszélve, hogy a has is keményedik általában...

Olyan jelek vannak, amik felett nehéz átsiklani, testalkattól függetlenül.

2010. nov. 6. 23:08

Az egyik csatornán Discovery T&L-en van egy ilyen műsor,ez a címe:

'Nem tudtam, hogy terhes vagyok'

döbbenetes,és hihetetlen esetek vannak benne olyan nőkről,akik úgy szülnek,hogy addig a pillanatig nem is tudtak róla,hogy terhesek..

elképesztő..

2010. nov. 6. 23:08

Egyszer láttam egy műsort és ott azt mondta egy orvos, hogy aki nagyon elakarja titkolni, végül ki is kapcsólja azt a tudatot magából, hogy ő babát vár. Érdekes ez a dolog, mert ezekben az esetekben, tényleg nem is nő látványosan a pocak.

Isten tudja nálatok , illetve sogórnődnél mi játszódott le.

2010. nov. 6. 23:07

Ezt sosem értettem. Nem tűnik fel a havivérzés, a has növekedése, a mozgás???

Szerintem ilyen nincsen, vagy csak nagyon ritkán, de ahhoz szerintem elég kövérnek kell lenni...

2010. nov. 6. 23:05

Ez hulyeseg! Szerinted mikor a baba rug,akkor mire gondol,hogy a gyomra rendetlenkedik???


Egy ismerosom akkor vette eszre,hogy terhes mikor megmozdult a baba,de csak azert mert akkora volt mint egy haz,es semmi tunete nem volt.

2010. nov. 6. 23:03
Szerintetek van olyan hogy valaki nem tud róla hogy terhes.A sógornőm otthon szülte meg a kis babáját.Mi semmit nem vettünk rajta észre , azt mondta,ő se érezte hogy terhes lenne! Szerintem, tiszta hülyét akar belőlünk csinálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook