Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan, hogy valaki nem fizethet TB-t? fórum

Létezik olyan, hogy valaki nem fizethet TB-t? (tudásbázis kérdés)

1 2
39. 5cf5d018c5 (válaszként erre: 36. - Emagdi)
2015. febr. 13. 19:29
Egyetértek!
38. ec7efbffe4 (válaszként erre: 37. - Próbaszerecsen)
2015. febr. 3. 14:28
Magyarországon belül volt lakcímváltozás.
2015. febr. 2. 19:16

Nem olvastam teljesen végig a hozzászólásokat, de ha a barátnőd külföldről áttelepült illetve évekig külföldön élő és most hazatelepült magyar, akkor igazat mond, tényleg csak azután kezdheti a hatezer forintos egészség-járulékot fizetni, ha van egy éves bejelentett lakhelye Magyarországon.

Addig csak úgy lehet biztosított, ha munkába áll vagy egyéni vállalkozó lesz.

36. emagdi
2015. febr. 2. 18:56

egyébként visszamenőleg is kifizettetik az elmaradt tb tartozást, akár több évre vonatkozólag is. szóval nem lehet megúszni sunnyogással.

sőt, az ilyenkor felhalmozódott késedelmi kamat is elég magas tud lenni, szóval butaság halasztgatni a bejelentkezést és a fizetést.

35. emagdi
2015. febr. 2. 18:48

ez az egész "nem adnak csekket" olyan furcsán hangzik.

mert ugye minek csekk, az csak egy befizetési forma, át is lehet utalni a pénzt.

már csak ezért is furcsállom, hogy egy ügyintéző azt mondaná a nav-nál, hogy "nem ad csekket". szerintem valami kommunikációs hiba van, vagy a barátnőd nem mondta el rendesen, hogy mit szeretne, vagy félreértette azt, amit a navnál mondtak neki.


egyébként meg ha tudja, hogy honnantól nincs biztosítása, akkor neten szépen kitölti a bejelentkezési nyomtatványt, beküldi ügyfélkapunk v postán, aztán szépen fizeti havonta a díjat. ennyi.

2015. febr. 2. 18:17

Most voltam intézni személyigazolványt,adókártyát kértek,miután kitöltöttem az űrlapokat,lakcím kártya nem is kellett.Helyben megkaptam az összes csekket.Az űrlapon van ugyan egy rublika,ahol meglehet jelőlni,hogy hová kérjük a csekket,nyilván ez akkkor érvényes,ha interneten adjuk be az igénylést.

Intézze neten,lekéri a nyomtatvány,kitölti és megkapja a csekkket!

33. katkaaa86 (válaszként erre: 32. - Katie_rose)
2015. febr. 2. 15:30
Ha nem fiet TB-t akkor, ha életmentő, ha nem. Ellátják mert ellátni kötelező, de kiszámlázzák!
32. katie_rose (válaszként erre: 31. - Katkaaa86)
2015. febr. 2. 15:27

Igazabol bosszant, hogy ertetlen..

Azt nem is irtam, hogy meg egy kisebb mutetje is volt . Biztosan kapja majd a szamlat... Bar elhalt terhesseg miatt.. Lehet az eletmentonek szamit es akkor esetleg ingyenes..

2015. febr. 2. 15:25
Mondd meg neki, hogy ilyen nincs és nagyon jól járjon utána,mert csak úgy ingyen nem fognak ellátni senkit, max. ha kifizeti az egész terápiáját/műtétet :P zsebből. Aztán pedig Te ezen ne izgasd magad, ha ezt nem bírja felfogni,miért Te idegeskednél rajta. Addig ok, h próbálsz neki segíteni, ez szép dolog :) , de neki kell megoldani.
2015. febr. 2. 15:23

Azt irja , h bement tobbszor es egy eves cim hianyaban egesz egyszeruen nem adnak neki csekket hiaba keri..

Pont ez a gond. De en nem talalok erre valo utalast egyetlen tb-vel foglalkozo oldalon sem.

29. katie_rose (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2015. febr. 2. 15:19
Attol tartok igazad van :/
2015. febr. 2. 15:19

Azt irja , h bement tobbszor es egy eves cim hianyaban egesz egyszeruen nem adnak neki csekket hiaba keri..

Pont ez a gond. De en nem talalok erre valo utalast egyetlen tb-vel foglalkozo oldalon sem.

27. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Katie_rose)
2015. febr. 2. 15:19
a kedves ismerősöd hazudik vagy tényleg nem érti, amit beszélnek neki az ügyintézők
2015. febr. 2. 15:17

De ha bemegy a NAV-hoz, még csekket is nyomnak már ott a kezébe. Kitölt egy papírt és adnak csekket is, de ki is küldenek 12 csekket.


Jobb ha utána jár,mert még mindig könnyebb 7000ft-ot havonta fizetni,mint több 10-100 ezret, visszamenőleg is látják mióta nem fizetett,úgyhogy kár elsunnyogni. Vagy ha igen, akkor így járt,de egyszer tuti megbánja majd.

25. katie_rose (válaszként erre: 24. - 5236d12e25)
2015. febr. 2. 15:16
En is fizettem a kozepiskola elvegzese utan nehany honapig. Csak annyira koti az ebet a karohoz, hogy mar azt hittem en nem tudok jol valamit...
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 22. - Katie_rose)
2015. febr. 2. 15:14

Tudod erre azt mondom hogy mese habbal, én több évig fizettem saját magamnak mert külföldre jártam dolgozni havi váltásban. Tudom hogy megy ez.

Év végén ráadásul azt is megküldik mennyivel vagy elmaradva.

2015. febr. 2. 15:13

Pontosítok: ha huzamosabb ideig nincs munkája és saját maga fizeti egész évben akkor küldik így a csekkeket.

Ha bemegy az OEP-hez és a NAV-hoz akkor ott helyben kap pár darab csekket, majd küldik a többik.

22. katie_rose (válaszként erre: 21. - 5236d12e25)
2015. febr. 2. 15:13
Azt allitja, hogy o tobbszor utanajart es mindig ezt a valaszt kapta.
2015. febr. 2. 15:11

Mindenképp az állandó lakcímre jön a csekk, vagy év végén, de legkésőbb a következő év januárjában, legeslegkésőbb februárban küldik.(volt már nálam is példa rá.)


Ha nem fizet, akkor egyrészt az orvosnál kidobja a gép, másrészt a NAV bejelentkezik.

Kedves ismerősöd jó nagy hülye, mert neki kellene utána járni, nem pedig várni mint a sült galamb, mert a NAV mindenképp bevasalja rajta..

Bemenni az OEP-hez, utána a NAV-hoz.

20. katie_rose (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2015. febr. 2. 15:08
Az apukajahoz volt bejelentve de rossz lett a kapcsolatuk es a tudtan kivul ki lett jelentve. Mikor rajott atjelentkezett a nagyijahoz. Kozben lejart a gyes igy ugye maga utan kell fizetni. Viszont a nagyinal csak par honapja van a lakcime. Azt mondja ezert nem engedik. (Szerinte/szerintuk 1 evig kell bejelentett lakcimmel rendelkezni -osszefuggoen- ahhoz, hogy fizethessen)
2015. febr. 2. 15:06
Budapesti. Azt írta, hogy a "vaskapuban és az Árpád hídnál" volt.
18. emagdi (válaszként erre: 12. - Katie_rose)
2015. febr. 2. 15:05

de mire hivatkozva utasítják el?

menjen be valamelyik nav ügyfélszolgálatra, tegye fel a kérdését, és kérjen pontos (jogszabályi hivatkozással) választ.

szerintem valamit félreértett valahol valaki...

2015. febr. 2. 15:05

[link]


A járulék összege 2015-ben 6.930,-Ft-ra emelkedett havonta (illetve 231,-Ft/nap).

2015. febr. 2. 15:04
küldték, bocsi
2015. febr. 2. 15:04
És hol érdeklődött, vagyis honnan külték el?
2015. febr. 2. 15:01

Ez adó!

Még a nemlétező jövedelemből is kötelező fizetni.

Visszamenőleg is.

2015. febr. 2. 15:01
Ez hülyeség, én nem voltam bejelentve 3 hétig, már jött is a papír, hogy leszek szíves ennyit befizetni a 3 hétre.
2015. febr. 2. 14:58

Azt mondja, hogy fizetni akar de elutasitják.

Tényleg nem értem. Magyar állampolgár, magyar lakcímmel...

11. stokimagdi (válaszként erre: 9. - Katkaaa86)
2015. febr. 2. 14:57
az tuti, de ha nem szorul ellátásra azt akkor is fizetni kell
10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Katie_rose)
2015. febr. 2. 14:53

mi az, hogy van-e feltétele annak, hogy fizessen???


Kötelező, feltétel nélkül.


Valamit nagyon félreértelmezett. Sajnos a lakosság fele funkcionális analfabéta nulla beszédértéssel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook