Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan, hogy barátságos falu? fórum

Létezik olyan, hogy barátságos falu? (beszélgetős fórum)


1 2
38. syria (válaszként erre: 37. - Lencsi.)
2016. máj. 5. 17:31

Nem volt butaság. :) Az elkeseredett ember minden eszközt megragad, s ez még a jobbak közül való. :)


A TOTÓ kiértékelés pénzkeresetnek, agytornának kiváló volt. Álmomban sem feltételeztem volna, hogy a környezetemből ilyen gondolatokat vált ki. Na persze, akkor még bombázó kinézetem volt. :D

2016. máj. 5. 13:15

Amikor kiírtam a kérdést, már akkor tudtam, hogy butaság volt. Azt hiszem végső elkeseredésemben írtam ki, amikor jelenlegi lakhelyemen túl sok negatív inger ért. Néha fárasztó az emberek nemtörődömsége,rosszindulata. Nyilván egyfajta tükör is a környezet.

Érdekes ez a totókiértékelés. Egyébként azt hiszem talán egy másik földrész egy teljesen más mentalitás az amit keresek. Ahol nem a pesszimizmus az alapállás, és a fórumokon epés megjegyzések odaköpködése. Tetszett, "a munkalehetőség már nem is érdekel?" :)

36. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - 57f836f7c0)
2016. máj. 4. 14:18

Hányan lakják???


Egyszer hallottam egy kis faluról, hogy már csak egyetlen egy idős nő??? lakik benne!! Talán épp itt?

2016. máj. 4. 14:16
:)))) Van egy, Csenyéten a neve :D
34. syria (válaszként erre: 32. - B1dbc250b6)
2016. máj. 4. 14:14

A barátságos akármilyen település/közösség ott kezdődik, hogy mindenki legyen szíves foglalkozni a saját szennyesével. Illetve nem kell foglalkozni az alaptalan rágalmakkal.


Engem pl. a szájára vett egy dél-pesti közösség, ahol élek: éjszakai nő vagyok, mert hétvégeken elmentem kora este, s csak hajnalban jöttem haza. Mi mást csinálhattam, ha nem az ősi foglalkozást?

Évtizeddel később mondta valaki ezt nekem vissza. Tehát olyan genyók voltak, hogy biztos információ nélkül terjesztettek rólam rossz hírt.

Pedig csak TOTÓ-t kiértékelni jártam. Akkor még manuálisan ment, csakúgy, mint a lottókiértékelés. A kettő közt az volt a különbség, hogy a lottósok kaptak egy sablont, amivel másodpercek alatt kiszűrték a nyeretlen szelvényeket. A totónál volt 1-2 percünk, hogy bemagoljuk a 13 találatot.

Egy-egy kötegben ötszáz szelvény volt, azt kellett átpörgetni, s bepipálni szelvényenként 5 hibát. A négy hibásakat már ki kellett venni, mert ha csak egyet is tévedtünk, az már 10 találatos is lehetett. És így tovább: 3 hiba 10 találat, 2 hiba 11 találat, stb., 0 hibánál nézni kellett a plusz egyet is. Nem emlékszem már, de műszakonként több tucat ilyen kupacot kellett feldolgozni, főleg kollektív szelvényből. Az könnyű volt, nagyon szerettem, egy-egy köteggel pár perc alatt végeztem. Hanem az oszlopos szelvényeket gyűlöltem. Szerencsére azokból keveset kaptam, mert csak az arra szakosodtak munkájába kellett besegíteni. Egy szelvényen végig kellett menni a több oszlopon, s nem pipálni, hanem karikázni kellett a hibát.

Jó pénz volt, egy-egy hétvégén hazahoztam közel egy heti fizetésemet. Ezt csináltam éveken keresztül. Sajnos a szombati kupamérkőzések hamar megszűntek, átkerültek vasárnapra. Az kemény volt, mert hazaértem éjfél-2-3 óra körül attól függően, mennyi volt a fogadás, s másnap mennem kellett 8-ra a munkahelyemre.

2016. máj. 3. 16:14
Létezik, csak nem lakják emberek.
2016. máj. 3. 12:52

Létezik olyan, hogy barátságos falu?


nem létezik.


hogy ezt miből gondolom? mindenhol akad egy buta, tanulatlan ember..a butaság alapja az irigységnek, a rosszindulatnak, a bajkeverésnek..és ehhez akár egy ember is elég...ezeket hívják kútmérgezőnek..


hiába ápolt, szép a falu, a zárt lakásokban bizony keményen pusztít a gyűlölködés. egy elkezdi, aztán nincs vége..akár évekig, évtizedekig parázslik a felszín alatt a pletyka. Nem véletlen, hogy sokan nem vásárolnak a saját falujukban, nem adnak fel semmit a helyi postahivatalban, és be nem tenné a lábát az ivóba(sem)...


így is suttognak mögötte, mert az olyan jóóó...

...hogy otthon mi van? hát otthon a papa megint behugyozott, a mama nem találja a fogát, és hülyeségeket beszél, a dédi gyógyszere meg qurva sokba kerül, hogyrohadna meg...aztán kilépnk az utcára, és mosolyognak(ha nem is őszintén)


hát ez csak ízelítő kéremszépen...


pusszantás mindenkinek.


axióma: pénzt, szerszámot sosem szabad kölcsönadni..abból mindig baj van.

31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Syria)
2016. máj. 3. 11:19
Így van! Ezért is felesleges keresni a "barátságos falut", mert előbb-utóbb szinte minden esetben kiderül, hogy olyan nincs! :))
30. syria (válaszként erre: 27. - 12d083b51b)
2016. máj. 3. 11:18
Na igen. A szerencsén kívül alapos emberismeret is kell, hogy az ember meg tudja ítélni, kit, milyen közel engedhet magához, anélkül, hogy az visszaélne a bizalommal.
29. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2016. máj. 2. 15:18
Meglehet, pont te nem illesz bele a faluba.
2016. máj. 2. 15:02
barátságos falu!!-Te hol élsz,bakker??
2016. máj. 2. 09:29
Az emberek mindenütt egyformák. Legyen az kis település, vagy nagyváros. Mindenhol vannak u.n. kiscsoportok, összetartó családok, barátok, akik közösen kiabálnak kígyót-békát egy másik, hasonló csoportokra, baráti társaságokra, szomszédokra, ismerős és ismeretlen emberekre... Sőt: még az is meglehet, hogy pontosan azoktól kell a leginkább óvakodni, és 3 lépés távolságot tartani, akik az elején a leginkább barátságosabbak veled!!!
26. syria (válaszként erre: 19. - 5c54c8b1c1)
2016. máj. 2. 09:25

Komolyan gondolod, hogy ez ennyire egyszerű?

Az elején az esetek többségében biztosan bejön, de hosszú távon nem biztos, hogy tuti recept.

2016. ápr. 29. 18:11
Tapasztalatom szerint ilyen nincs,mert aki nem ott született azt nehezen fogadják be!
2016. ápr. 29. 17:34
Inkább elôny, mint hátrány, hogy ismerik az embert. Ha viszont jól kijön az emberekkel és elfogadja ôket olyannak, amilyenek, gond esetén számíthat a segítségre. Ez ugye azt is jelenti, hogy segítek másoknak - kérés nélkül is.
2016. ápr. 29. 17:25

Álmaimban létezik, tapasztalataim szerint meg nem.

Sajnos az embereken múlik és nem könnyű se a barátkozás, se a gyütmentség érzete.

22. syria (válaszként erre: 21. - MZsanett)
2016. ápr. 29. 09:02
Ez szerintem mindenhol így van. Ezért írtam, hogy szerencse kell.
21. MZsanett (válaszként erre: 18. - Syria)
2016. ápr. 28. 20:29
De a kisebb településeken is felüti a fejét az irigység, meg a pletykálkodás. Kivetik magukból azt, aki nem odavaló, de nem biztos, hogy jó értelemben.
20. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2016. ápr. 28. 10:46
mit értesz azon,hogy jó a falu összetétele?a mi falunk szép,de senki társaságára nem vágyom.és miért szeretne bárki egy idegent?a közösségbe meg akkor megyek,ha igényelem.egyenlőre nem.
2016. ápr. 28. 10:24
Igen. Amikor az ember ilyen helyre kerül, legyen kedves, barátságos, segítôkész, köszönjön jó nagyot, stb. Pillanatok alatt végig fut a településen, hogy az új lakó milyen jó fej! Az egyik szomszédnak kávé, a másiknak sütemény és már sinen is van a dolog.
18. syria (válaszként erre: 6. - MZsanett)
2016. ápr. 28. 10:02

Szerintem minél kisebb egy település, annál előbb kiveti magából, féken tartja az oda nem valókat, nem megfelelően viselkedőket.

Gondolok itt pl. arra, hogy Bp. bárhely kerületében akadhat kellemetlenkedő szomszéd, kezdve a zavaró állattartáson, az elviselhetetlen életvitelén keresztül bármi, ami ellen senki nem tesz, nem tehet semmit. Vagy megszokjuk, vagy megszökünk.

2016. ápr. 28. 09:50
Mi 3 éve költöztünk egy 500 fős kisfaluba, és pillanatok alatt befogadtak. Nagyon zárt közösség az igaz, de én azzal indítottam, hogy egyből beléptem az egyik helyi egyesületbe, így részt tudok venni a falu életében, és gyorsabban megismerhettek.
2016. ápr. 28. 08:49
Ne kis falut keress. Miné kisebb egy falu létszáma, annál zártabb közösség, vagyis nehezen vesznek be idegeneket. Kisvárost, vagy egy nagyobb falu, ahol minimum 5-6000 ember él, van több bolt, nem csak egy, háziorvosból is több mint egy már jó
15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. ápr. 28. 07:21

Ez így van!

Egy közösség olyan, amilyenek a tagjai.

felénk pl. sok barátságos, segítőkész ember van.

2016. ápr. 28. 07:16

Sok helyen vannak jó kis közösségek, de ahhoz az embernek olyannak kell lennie.

Ha te esetleg egy összeférhetetlen ember vagy, akkor számodra nincs olyan hely, ahol befogadnak, de ha kedves, barátságos, stb, vagy, akkor bárhol is élj, ki tudsz alakítani jó kapcsolatokat a szomszéddal, a boltossal, a buszvezetővel, stb.


Tehát, első sorban azt gondolom, hogy neked kell változnod olyanná, hogy mások akarjanak veled barátkozni.

13. Channa* (válaszként erre: 9. - Ina87)
2016. ápr. 28. 07:13

Én azt nem értem ezzel kapcsolatban, hogy miért mindig az az első, hogy nem segítenek? Miben kellene segíteni? A segítség előtt nem kellene esetleg együtt szórakozni?

Sokaknak azért nincs barátja, mert azt hiszi, hogy a barát a lelki szemetesláda, illetve az aki segíti, de az eszébe nem jut, hogy egy barátság nem ezzel kezdődik, ez majd csak jön, amikor már elég szoros a kapcsolat.

12. Mezei Virág (válaszként erre: 9. - Ina87)
2016. ápr. 28. 07:12

De, bizony létezik!

Még nagyvárosban is!Budapesten is.

2016. ápr. 27. 22:44
Pl. Zsörk
10. 3d787b167a (válaszként erre: 9. - Ina87)
2016. ápr. 27. 22:26

De!:)


Sok jó ember van.

2016. ápr. 27. 22:09
nem lètezik.sőt màr lassan az sem h az emberek egymàson segitsenek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook