Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetseges, hogy PCOS eseten a klorogensav tartalmu kave segiti a teherbeesest? fórum

Lehetseges, hogy PCOS eseten a klorogensav tartalmu kave segiti a teherbeesest? (tudásbázis kérdés)


9. Kolibri (válaszként erre: 8. - D9d8721118)
2009. jan. 2. 17:02

Szia!


Tuti, az endokrinologus okosabb, de legalabb a 12.hetig kell szedni a metformint, ha mar terhes leszel. Nem szabad elotte letenni, mert akkor nem lesz biztonsagban a baba, ha a hormonok megint "megzavarodnak". 12het utan pedig mar a lepeny tartja fenn a terhesseget, nem a hormonok, ezert kell legalabb addig szedni.

Sok sikert! :)

2009. jan. 1. 15:09

Én is PCO-s vagyok, Merckformint szedek, és nagyon szeretnék babát.

De eddig még nem jött össze. Nekem az endokrinológusom azt mondta ha terhes leszek el kell hagynom a Merckformint.


Sokat számít az is hogy van-e peteérés, ovuláció meg ilyenek.

7. Kolibri (válaszként erre: 6. - Tünczy)
2008. okt. 10. 18:10
Szia, en is metformint szedtem, 7 honap utan leeetm csak babas. De nekem elotte a gyogyszer nelkul meg sem jott egyaltalan. Sok sikert!!!
2008. szept. 30. 15:00

Sziasztok!

Pár hónapja diagnosztizálták, hogy PCOS-s vagyok. Vannak tüneteim is, de nem minden tünet tapasztalható. Mensesem van...mióta vizsgálgatnak, rendszertelen..előtte 32 napra mindig megjött. Tudom, ez lelki eredetű. Szedem a Merckformint. Babát szeretnénk.. Doki, azt mondta, fogynom kell kicsit, obestitas szakrendelésre küldött... Merckformin hatására elképzelhető, hogy babás maradok? Tapasztalatok??

Köszike:)

2008. szept. 6. 14:20
Te cukros vagy, ez azzal függ össze? De látom, egy baba már van, hát az a lényeg! : )
4. Majdnemjó (válaszként erre: 3. - Kolibri)
2008. szept. 6. 14:18
Nekem világ életemben PCO-m volt, de azt se tudom, miről beszélsz?! : ) Az első babám előtt hormonkezelést kaptam, az gáz volt, de a második baba spontán összejött, amin a mai napig csodálkozom!! Az UH szerint jelenleg is PCO-s vagyok, talán egy picit javult a helyzet. Mert tudod, ez terhesség után javulhat. Viszont nincs cukrom, magasvérnyomásom. Bár én már akkor is sportoltam és diétáztam mindig, amikor még nem is tudtam, hogy a PCO miatt ilyen jellegű problémáim is lehetnek..
2008. aug. 5. 13:17
Ugy tunik mas fantaziajat annyira nem ragadta meg ez a kerdes!:(
2008. aug. 4. 23:38

Szerintetek lehetseges, hogy PCOS eseten a klorogensav tartalmu kave segiti a teherbeesest? Hasonloan hat, mint a metformin, mert etkezes utan kepes csokkenteni a vercukorszintet.

Vagy ez nagyon naiv gondolat, hogy akinek nem irnak fel metformint, annak ez segithet?

2008. aug. 4. 23:38
PCOS ellen kávéval?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook