Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet tengeri halból halászlét főzni? fórum

Lehet tengeri halból halászlét főzni? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 25. 12:29
Persze lehet, bár nálunk senkinek sem ízlett.
2012. aug. 25. 12:26
barmibol lehet,en kizarolag szalkamentes halbol fozom sima hal es fusatolt vegysen,Isteni az ize.
2012. júl. 26. 20:23

Nemcsak a magyaros ehető...

(Főleg ha figyelembe vesszük, hogy Mátyás király még nem evett paprikás ételt, azaz pontosan paprikás krumplit sem...)

16. mamma2
2012. júl. 26. 08:10
Én is főztem már a kérdésem óta tengeri halból többször is levest, zöldségekkel-krumplival turmixolva jól megfűszerezve és a lébe főztem bele a halfilét....jó ízű - nem magyaros, de ehető!
2012. júl. 24. 17:07

Franciaországban sok halétel van, a tengeri halakból zöldséges ragu-szerűt főznek, elfelejtettem a nevét. De biztosan sokféle van.

De köszönöm az ötletet, keresgélek is a neten! Szeretem a tengeri halakat, és még itt is kapni a faluban.

2012. júl. 4. 22:50
NAGYON FINOM AFRIKAI HARCSÁBOL
2011. okt. 8. 17:25
Lehet!
12. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Mamma2)
2011. okt. 8. 17:24

Inkább hozass vendéglőből :))


most,hogy mondod,én is megenném,jó erősen :)

11. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - 9c8432d068)
2011. okt. 8. 17:11
hinnye, b.. lazacot és tonhalat pirospaprikával összefőzni, az igen! konyhai magaskultúra a javából, az biztos :)))
10. mamma2 (válaszként erre: 7. - Totyka)
2011. okt. 8. 14:47
Karácsony táján, mi is lefagyasztunk jó pár adagot, meg halszeletet is külön csomagolva...na de az már rég elfogyott!
2011. okt. 8. 14:43
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat...de már eszem is a halászlét, a papa hozott a közeli étteremből!-ettem már jobbat is, úgy érzem a lét kockából főzték, és beletették a halszeleteket/apróhalat, ikrát, tejet ez a lé sem látott/...valamelyik nap azért kipróbálom a tengeri halból...lehet, hogy az is lesz olyan jó mint az éttermi!
2011. okt. 8. 14:07

Ezt találtam válaszul a kérdésedre,hátha hasznos lesz:


""Szia! Én Angliában élek és itt én sem találkoztam még ponttyal. De halászlét már többször csináltam tengeri halból, nagyon finom.

Nagyon egyszerű, gyors receptet tudok neked ajánlani. :)

Hozzávalók:

4-5 db tonhal konzerv

lazac (bármennyi, amennyit bele akarsz tenni)

2 fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

2 l víz

2-3 db halászlékocka (ha tudsz szerezni)

pirospaprika

bors

A vöröshagymákat lereszeled, olajon megpirítod. Beletöröd a fokhagymákat is, majd hozzáadod a halkonzerveket. Kicsit pirítod majd megszórod pirospaprikával és felöntöd egy kis vízzel kb. 2 dl-vel. Majd leveszed a tűzről. Botmixerrel vagy turmixgépben pépesre kevered. Visszateszed a tűzre és felöntöd 2 liter vízzel. Közepes hőfokon főzöd. A lazacot felkockázod (én kb. fél kilót szoktam) és a levesbe dobod. Sózod, borsozod, ha van beledobod a halászlékockákat is, ha nincs valamilyen halas fűszerkeveréket biztos lehet kapni ott is. De ha nincs az sem gáz, sima sóval, borssal, paprikával is jó lesz. Ezt az egészet összeforralod és kész. Nagyon finom! :)""

2011. okt. 8. 14:01
Csinálsz egy halászlé alapot rendes halból, azt is ugyanúgy be tudod tenni a mélyhűtőbe kis dobozokban, és mikor meg kívánod, csak fel hígítod kicsit.
2011. okt. 8. 13:57

Csalódás lenne, és kár lenne a hekk-ért, ami sütve finomabb!!

Inkább étteremből hozatnék!

5. kagylo30 (válaszként erre: 1. - Mamma2)
2011. okt. 8. 13:55
Már miért ne lehetne belőle megcsinálni?! Igaz nem lesz olyan mint az igazi,de ehető:)))
2011. okt. 8. 13:55

Lehetni lehet, de milyen ízű lesz????????

Inkább a kirántás és citrommal :)

2011. okt. 8. 13:53
Szerintem nem.Én nem kockáztatnék. :)
2011. okt. 8. 13:51
én hallottam már róla, hogy valaki finomat főzött belőle;)
2011. okt. 8. 13:50
Napok óta halászlét ennék...de a családból nem kér senki, ezért sajnálom elővenni a mélyhűtőből az apróhalat és a pontyot amiből főzhetnék. Van halászlékockám és tengeri hekk törzsek...hmm...ha ezt főzöm bele ehető lesz?-vagy küldjem el a férjemet egy vendéglőbe, hogy hozzon nekem egy-két adagot?:DD Kíváncsi vagyok főzött-e már valaki ilyen "faramuci" halászlét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook