Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet a tengerimalacnak spenótot adni? fórum

Lehet a tengerimalacnak spenótot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. Gummy
2009. okt. 29. 08:34

Én azért nem várom meg, hogy szaga legyen, és mások is megérezzék, főleg ha vendégek jönnek.


Mennyiért veszed a forgácsot?

19. lexi018 (válaszként erre: 18. - Gummy)
2009. okt. 28. 20:55
Te jó ég!!!azért nem bírnám minden nap takartani...az enyémnek kb 2 nap után kezd el szaga lenni,na meg nem is győzném forgáccsal,igy is egy nagy 100literes zsák forgács(asztalostól veszem/hozzuk) kb.1hónapig tart csak ki...
18. Gummy (válaszként erre: 14. - Lexi018)
2009. okt. 28. 12:48

Szeritem gyakrabban takarítsd, mert az egy napi kaki-pisi is elég sok ami benne van a ketrecében, szerintem te se szeretnél olyan büdiben lakni.


Azt hiszem azon az oldalon írták amit mondtam, de nem biztos, hogy ha sokáig van a pisis forgácson, akkor valamilyen káros anyagok felszabadulnak a vizeletből, és nem tesz jót az állatkának. De pontosan nem emlékszem már rá.

17. Gummy (válaszként erre: 14. - Lexi018)
2009. okt. 28. 12:45

HÁÁÁNYSZOR TAKARÍTOD? Heti 2x??


Te jó ég! Én minden este kitakarítom. Van amikor még a fenekét is megmosom :)

Ilyenkor rakok egy kis vizet a mosdóba, meg egy kis illatosabb valamit.


Egyébként nyáron reggel és este is kitakarítottam, és friss forgácsot rakok neki. Most csak esténként, mert reggel túlságosan fáradt vagyok még ehhez, és amit este kiszedek, azzal gyújtok be. Belecsomagolom újságpapírba.


Én nem bírnám ki, hogy nem takarítsam naponta. Így is amikor délután hazamegyek, már érzem a szagát. (nagyon minimális, de én elég kényes vagyok erre)

16. reni79 (válaszként erre: 10. - Gummy)
2009. okt. 28. 10:05
Nekem akkor nem nagyon eszik a lógatott eleséget ha táp is van a ketrecben.Néha kiveszem a tálat és akkor azt rágcsálják.
15. reni79 (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. okt. 28. 10:03

Nehogy adj neki kész ételt!!!!

Spenót levelet adhatsz!

2009. okt. 28. 09:41

és amugy a tiéd is ilyen büdi?

Ez nagyon.Minden héten 2szer takarítom,de igy is néha elviselhetetlen.Ja,és mániája,hogy kieszi a tálkájából a finom falatokat,amit meg már nem szeret,azt benne hagyja és felborítja a tálat.Aztán már rágja a ketrecet,hogy adjunk neki ujra....

13. lexi018 (válaszként erre: 12. - Gummy)
2009. okt. 28. 09:37
köszi:)
12. Gummy
2009. okt. 28. 09:34

Amikor megkaptuk, sok oldalt kerestem, ahol tanácsok vannak, de szerintem ez a legjobb:


[link]

11. Gummy
2009. okt. 28. 09:32
Főtt kaját ne adj neki semmi képpen. De amúgy is elég válogatósak. Mindjárt megkeresem a kedvenc tengerimalacos oldalamat, ahol nagyon sok jó tanácsot kaphatsz, és még különböző malacka hangok is meg vannak, melyik mit jelent.
10. Gummy
2009. okt. 28. 09:30

Spenót levél nem jött be neki, de a kákicsot, és a füveket szereti.


Volt a Rossma...-ban egy fellógatható magos rágcsáló, és abból is csak a sima, ízesítés nélkülit ette, abból naponta 1-et. Csak sajna már nem lehet kapni. Vettem neki mézeset de azt annyira utálja már több mint egy hete ott lóg, néha rág egyet-egyet, de nem szereti.

9. pemete (válaszként erre: 4. - Gummy)
2009. okt. 28. 09:29
Anyukám csíráztatott neki búzát, és amikor esik és nem tud füvet szedni, akkor azt kapja.
2009. okt. 28. 09:29

Nyersen biztos, hogy lehet.


Főzeléket adni egy rágcsálónak, számomra is nagyon furcsa, kicsit vicces, de nem tudom, hogy ártalmas-e.

7. lexi018 (válaszként erre: 4. - Gummy)
2009. okt. 28. 09:28

hát mi veszünk neki kevert tápot,ilyen mix szerűség.Én mindig rossmannban veszem neki,ott a legolcsóbb.

Ilyenkor meg alma,saláta,uborka,répa,szoktunk neki adni krumplifőzeléket,füvet,szénát,zöldbabfőzeléket.

Most szerinted megpróbáljam a spenótot?

2009. okt. 28. 09:28
Ja, hogy főttre gondolsz? Na azt nem. Semmi emberi, főtt kaját nem adok neki. Azt hittem hogy a spenót levélre gondolsz.
2009. okt. 28. 09:27
Én még sosem hallottam olyanról, hogy egy rágcsáló főzeléket kapott volna, ráadásul szerintem a fokhagyma amúgy sem tesz jót neki... de ez az én véleményem..
2009. okt. 28. 09:26

Nekünk is van tengerimalacunk, állítólag a k-val kezdődő ételeket nem lehet neki adni, mert a puffasztja. A miénk nem eszi meg.


Télen mivel eteted majd, mert nekünk ez lesz az első tél, és általában inkább a füvet szereti. De szoktam adni neki almát, uborkát, és valami kevert táp félét.

2009. okt. 28. 09:26
Szia... én nem adnék..
2009. okt. 28. 09:25
mármint megfőtt,főzelékre gondolok.Van benne pici fokhagyma is.
2009. okt. 28. 09:24
Lehet a tengerimalacnak spenótot adni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook