Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Légkondi használata... fórum

Légkondi használata... (beszélgetős fórum)


1 2
10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Judit1960)
2012. júl. 8. 12:04

egy hozzáértő épp tegnap tanácsolta azt a tévében hogy folyamatosan mennie kell, akkor is ha nem vagy otthon mert csak ugy hatákony ha pár nap alat át tudja hűteni a falakat is:D


és ő is kb napi 700-1000ftot saccolt, hát ez a luxus ára


magam miatt nem használnám soha, inkább vizestörölköző a nyakba, de gyerekek miatt nem sajnálnám a lovét érte, ha jut

9. bogrács52 (válaszként erre: 4. - Syria)
2012. júl. 8. 12:00
Teljesen egyetértek,veled mert sajnos ez az igazság!
8. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Judit1960)
2012. júl. 8. 12:00
jól használod, és ennyibe kerül.
7. P.Petra (válaszként erre: 1. - Judit1960)
2012. júl. 8. 11:59

Ha jól veszem ki a szavaidból, inverteres klímád van. akkor az még mindig gazdaságosabb mint az on/off. Rakd LOW-ra, talán úgy takarékosabb, de nem hinném, hogy sokkal. Nekünk is most szerelték fel, ha hideget akar az ember fizetni kell érte. De egy évben 2-3 hónapot, ha használod...

1 kw kb. 56 Ft., a legdrágább időszakban. Ha átalányt fizetsz, érdemes felemeltetni és úgy nem fog az év végi végelszámolásnál meglepetés érni.

6. kisj
2012. júl. 8. 11:59

hány m2-ert akarsz behűteni vele?

hány m2 ennek a gépnek a kapacitása?

mennyire takarékos az energiafelhasználása?

lényeges kérdések

5. pista55 (válaszként erre: 4. - Syria)
2012. júl. 8. 11:56
Én klímát nem vennék. Most már igaz szenvedek, de ezt még jobban elviselem mit a hideget. Elég a fűtést is kifizetni.
4. syria (válaszként erre: 1. - Judit1960)
2012. júl. 8. 11:53
Sehogy nem lehet gazdaságosabban. :( Sajnos ez van: télen fűtésre, nyáron hűtésre megy a pénzünk ebben a megváltozott klímájú országban.
3. pista55 (válaszként erre: 1. - Judit1960)
2012. júl. 8. 11:49
Mit gondoltál, energia nélkül hűt? A hűtéshez sok áram kell. Nyáron annyit elkölthetsz hűtésre mint télen fűtésre.
2012. júl. 8. 11:49

A légkondi nagyon kellemes tud lenni, de a hátulütője a villanyszámlán jelenik meg... Nálunk is hasonló volt, amíg volt légkondink. A ventillátor is sokat fogyaszt, de nem annyira, viszont az csak ugyanazt a meleg levegőt kevergeti.


Hosszabb távon sokkal kifizetődőbb és egészségesebb is, ha növényeket tartasz a szobában, azok is hűtik kicsit a levegőt:)

2012. júl. 8. 11:47

Idén vettem légkondit és nem tudom kitapasztalni hogy kellene használni.

csak délután 5-től használom, mert akkor érek haza a munkából. A lakásban légkondi nélkül 28-29 fok van, a redőnyök lehúzva. 24-fokra állítottam a légkondit (Mídea 3,5-ös) és autómata üzemmódban használom.

Tegnap többet használtam, mivel itthon vagyok, de így is csak kb. 2-től 8-9 óráig. Felírtam az óraállást és kész vagyok. 8 kw ment el egy 24 óra alatt. Ezen kívűl egy jó hűtő ment, egy lcd tv.

Normális ennyi fogyasztás? Átlagban 5.500 Ft a villany számlám. Kiszámoltam, ha ennyit megy a légkondi, lesz 12.000 Ft. Jól használom? Van valami ötletetek, hogy lehet gazdaságosabban?

Csak azt ne válaszoljátok, hogy ne használjam, akkor a gazdaságos :-))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook