Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leghálátlanabb dolog a világon az anyaság. Szívünket,... fórum

Leghálátlanabb dolog a világon az anyaság. Szívünket,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
42. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Jozsi.38)
2023. júl. 26. 16:34
vagy keres neki egy szociális otthont.mint a vejem nevelőapja,ott maradt a nagy lakásban,albérletbe akar menni.pedig neki jobb lenne egy otthon,szeret beszélgetni,mit csinálna egyedül.azt hiszi,hogy Pest olyan,mint 40 éve.
41. jozsi.38 (válaszként erre: 38. - Hold3)
2023. júl. 26. 16:00

Szerintem meg nem azért szül az ember, hogy idős korában legyen aki rányitja az ajtót. Szülni akar, mert gyereket akar. Utoléri a hormonbomba, a biológiai óra veszettül ketyeg egy bizonyos kor után, és ennyi.

Nem kell ebbe ezt belemagyarázni, ebben maximum reménykedhet az ember, hogy a gyerek idős korában ellátja, rányitja az ajtót

40. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Hold3)
2023. júl. 26. 13:55
rengeteg idős ember van egyedül.nekem szerencsém van,de sok idős ember senkire sem számíthat.
39. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Hold3)
2023. júl. 26. 13:53
mondjuk azt nem tudom a szépségnek mi köze ehhez,sem a hálának.ha empatikus a gyereked,és szeret,nem azért hálás,mert fölnevelted.
38. Hold3 (válaszként erre: 27. - Jozsi.38)
2023. júl. 26. 13:12
Nem a hála miatt szül az ember gyereke, hanem azért, hogy idős korába legyen családja.Menye, veje unokája.Mert e nélkül igen üres az öreg kor.A segitség mindíg kölcsönös kellene , hogy legyen.
37. Hold3
2023. júl. 26. 13:08
Ma sajnos nem könnyű anyának lenni.Sok fiatal elmegy távoli országokba és csak ritkán jön haza.Néhány fiatal, nem túl hálás a szüleinek, mert igyekszik őket kihasználni, főleg az egyedül maradó anyákat fenyegeti ez a veszély.Persze vannak akiknek szép és hálás gyermekeik vannak.Szerető unokák.DE régen sem lehetett könnyű, mert sok fiatal esett el a háborúba, ami nagy fájdalmat jelentett a szülőnek.Apám idejében 5-6 gyerek volt.Egy-kettő elment, meghalt, maradt még öreg korra egy-egy leány aki ellátta az idős szülőket.Apám egyik leány testvére ezért megkapta a szülői házat, a többi lemondott az örökségről.Persze falusi szerény ház volt.
2023. júl. 26. 10:35

ez nem így van. én azt látom, egyáltalán nem podonokat kapnak, skik tényleg odafigyeléssel nevelnek. azok nem pofonokat, hanem sok sok törődést szertteet kapnak később vissza.

a pofonokat visszakapók a nárcisztikusok. akik "mindent megadtam" hja, francot...

35. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. júl. 26. 08:16
mint a húgom,aki a falu szépe volt,az apám odavolt érte, már,ahogy a tartózkodó természete engedte.az anyám az öcsémért,mert az hízelkedett neki,én meg ugye,a mogorva.aztán 21 évvel megszületett a másik öcsém,a szüleim a hátukra sem kívánták.én fürdettem,etettem,már amikor nem dolgoztam,vittem orvoshoz,jártam szülői értekezletre,míg otthon laktam.megnősült,lett két szép gyereke,de a lejtőn már nem tudott megállni.öngyilkos lett.
34. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Ramcsika)
2023. júl. 26. 08:07
mikor nyaraltunk a nagyanyámnál,a szomszéd öreg,fogalmam sincs hány éves volt,talán 50?sosem volt gyerekük.a gyereken kívül lehet más öröm is,és lehet,hogy valakinek csak bánatot okoz a gyereke.pl.pénzt lop kábítószerre,ilyesmi,eltartatja magát.az biztos egy gyerek örök kötődés,aggódás,amíg él az ember.
2023. júl. 26. 07:22

Szerintem itt a tisztelet, megbecsülés, elismerés , hiányáról van szó! Hogy az otthoni láthatatlan munka nincs elismerve, megköszönve! Természetes, hogy meg van csinálva!

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni és beskatulyázni az Fi-t! Nem is tudunk semmit róluk!

2023. júl. 26. 07:03
Rossz lenne ha igy lenne, de nálunk nem tapasztaltam semmi ilyet.
2023. júl. 26. 06:50
Hát csak nem.
30. pteri (válaszként erre: 27. - Jozsi.38)
2023. júl. 25. 22:09
Pont így gondolom én is.
2023. júl. 25. 19:08
Sajnos ez igaz.
28. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 25. 18:55
Nem a háláért csinálja az ember. Csak a mártírkodók.🙄
2023. júl. 25. 18:13
Én nem várok hálát a gyerekeimtől. Én akartam hogy legyenek, nem ők kérték hogy megszülessenek
26. Myra
2023. júl. 25. 17:24
Ebben van igazság
25. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 25. 15:43
Én valamilyen szinten megértelek, ha nem is közvetlenül a gyerektől jön a pofon, de a gyerek miatt fáj az embernek a legtöbbet a feje. Én itt leginkább aggódást, védelmet, lázadást, szárnypróbálgatást értek/érzek.
24. Channa* (válaszként erre: 15. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 25. 15:39

Akkor ismét bocsánat!

Ha érzed a karcosságod.


Igen, ennek nevezem.

Nekem nincs bajom a karcossággal.

23. Channa* (válaszként erre: 17. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 25. 15:34

Látom a különbséget a nevelésben. Ugyan azon a helyen, ugyan azok a szülők, nagyon el tudják rontani a dolgokat.


Itt vagyunk mi. Hárman vagyunk testvérek. Én és a bátyám, szinte egyszerre születtünk. Pont 1 év van köztünk.

Mi kb. egyformára lettünk nevelve, de a húgunk, aki 4 évvel fiatalabb, mint én, nagyon más mint mi. El volt kényeztetve. Ő a kicsi, de édes, de jól áll neki, neki lehet, stb. És lám, az ő életútja rögösebb is lett. Teljesen máshogy áll a családhoz, mást jelent neki egy csomó minden. Neki jár és kész, mert ő a kicsi és bármi áron el akarja érni.


Nagyon sokat számít már csak ennyi is;)


És igen, látom, hogy mások milyenek, mások mit mondanak a gyereknek bizonyos helyzetekben, ami miatt egy ilyen hozzáállás kialakulhat.


Azt hiszem már idecitáltam ezt: [link]


Tehát, ahogy állunk a gyerekhez, amit lát tőlünk. Ha ezek a minták elég erőteljesek, akkor a gyerek viszi tovább, ahogy a jellemünkből is kap.


Simán elképzelem, hogy ilyen esetben, amikor egy anya ilyet kijelent, valami hasonló eshet meg. Mai divatos kifejezéssel tükröt tart az anyjának, és ennél rosszabbul, valószínű, hogy nem is eshet neki semmi...


Remélem, senki nem akarja azt állítani, hogy a gyerekeiben nem látja magát vagy a másik szülőt, nagyszülőt, ahogy hozzá áll dolgokhoz.

Mert én simán el tudom mondani, hogy bizonyos esetekben az én gyerekem, kit fog leutánozni.

Nem, nem a haverját, akivel néhány órát tölt naponta, hanem engem vagy az apját, vagy a nagyszüleit, akiktől a legtöbb dolgot tudott "ellopni" kicsi korában. Azokkal, amit később lát a haveroktól, esetleg kipróbálja, de ha a szülő elmondja, hogy miért nem jó hozzáállás ez vagy, hogyan lehet másként csinálni, akkor nem lesz tartós.


Szerintem;)

Nem kell velem egyetérteni, én ezt gondolom. Mindenki gondoljon, amit akar.

22. globus (válaszként erre: 18. - Ramcsika)
2023. júl. 25. 15:16
Mennyire másképpen hangzik ugyanez fordítva: "tudod, nincs bánatom, de örömöm sem!"
21. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 25. 15:10
Nem tartozom a "mi" be szerencsére.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2023. júl. 25. 14:02
Biztosíthatlak, hogy nem félek felvállalni magam, belőlem egy nick van, amióta itt vagyok. Az pedig nem kis idő.
19. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 25. 13:41
Én nem így gondolom.
18. Ramcsika (válaszként erre: 8. - F710aa6af6)
2023. júl. 25. 13:18
Így igaz! Ezt vallom én is.mikor gyerek voltam, a szomszédban nem lehetett gyereke a néninek. Velünk próbálta pótolni a hiányát. Egyszer azt mondta anyukámnak, hogy " tudod nincs örömöm, de nincs bánatom sem!" Ugye ez így van??!!
17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. júl. 25. 12:39

Nekem eszem ágában sincs rád ugrani, de amit már több fórumban írtál, és itt újra elmondod; hogy nevelés kérdése minden - ez nem helytálló. Ezt az utolsó bekezdésedben írtakra mondom. Nem. Nem nevelés kérdése. Illetve nem csak nevelés kérdése. Amint a gyereket új hatások érik, kezdve a bölcsődétől, az ovin és iskolán át - mindenféle környezeti hatás befolyásolja. Hányszor hall az ember olyat, hogy két, ugyanabban a családban nevelkedett testvér teljesen más. Nevelés kérdése? Nem!

Ki az a h.lye szülő, aki önzőnek, hálátlannak nevelné a gyerekét?! Te írtad: „A pofonokat azért kapod, mert ilyenre nevelted. Önzőnek? Hálátlannak?” Hát...

16. secret8 (válaszként erre: 12. - Papája)
2023. júl. 25. 12:37
Ezt szépen megfogalmaztad!
15. dfc04c70e4 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. júl. 25. 12:30

Tőlem aztán nem kell bocsánatot kérned. Soha nem akartam „finomnak” tűnni csak azért, hogy népszerűnek tűnjek. Igen. Igazad van. Tudok karcos, nyers lenni. Abban egyáltalán nincs igazad, amit írsz: ”Sablonos karcosabb, bár úgy érzi, hogy nem;” Mindig, minden alkalommal vállaltam a karcosságomat (már ha ennek nevezed), és igenis tisztában vagyok azzal, hogy tudok nyers lenni. Helyzetfüggő.

De legalább őszinte vagyok, és következetes.

2023. júl. 25. 12:05

Áááá, ez butaság. Nem tudom, hogy mi történt, hogy ezt mondod, de sajnálom!


Én sosem ejtenék ki ilyet a számon és még gondolni sem gondolok ilyenre.


Nem azért született meg a gyerekem, hogy hálás legyen ezért, és igyekeztem olyanná formálni, hogy neki és nekünk is kiegyensúlyozott életünk legyen.


Tudom, hogy sokan rám ugranak az ilyen kijelentéseim miatt, de ha valaki így érez, akkor az valamit nagyon elrontott a gyereke nevelésénél.


A pofonokat azért kapod, mert ilyenre nevelted. Önzőnek? Hálátlannak?

Vagy, nem nevelted, aminek ez az eredménye. Egy gyereket nem csak megszülni kell, hanem foglalkozni kell vele, terelgetni, utat mutatni neki, nem a kezébe nyomni egy telefont, hogy mi is tudjuk nyomogatni a mienket...

13. Channa* (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2023. júl. 25. 11:57

Ez, hogy jutott eszedbe!? Dehogy ugyan az!

Én béna vagyok ehhez, de még én is felismerem Enissa és Sablonos között a különbséget.


Bocsánat Sablonos!


Enissa sokkal "finomabb", azaz Sablonos karcosabb, bár úgy érzi, hogy nem;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook