Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Láz vagy láztalanság?Mi a jobb? fórum

Láz vagy láztalanság?Mi a jobb? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 24. 19:59
arra értem, hogy nem lázasodik be.A pici lányomnak bedugult az orra, köhögött, de nem lázasodott be. 38 fok után kell lázat csillapitani, de érdemes hűtőfürdőt alkalmazni
2011. febr. 24. 19:55
láztalanság jobb
11. Cuczy
2008. dec. 25. 15:33
Láz
2008. dec. 25. 15:03
A láz a szervezet egyik védekező mechanizmusa a fertőzéssel szemben. Ha csillapítjuk, akkor ezzel óhatatlanul csillapítjuk az immunválaszt is. Gyerekorvos mellett dolgoztam, 3 kisiskolás gyerekem van, alternatív terápiákkal foglalkozom már néhány éve. Mindezek tükrében nekünk az vált be, hogy ha magas lázuk van, 38,5-ig általában nem adok semmi gyógyszert. Ha ennél magasabb, akkor fokozottabban figyelem őket, ha a közérzetük nem rossz, akkor várok, ha 40 körül van, vagy rossz a közérzetük, akkor először vmi fizikális lázcsillapítást próbálunk - hűtőfürdő, illóolajos bedörzsölés, borogatás ..... tabletta csak azután kerül szóba, ha nem válnak be az előzőek, de eddig nem nagyon szoktunk eljutni.
9. 384a96e1cc (válaszként erre: 7. - Kostyi79)
2008. dec. 25. 14:47
Ebben lehet valami,mert hiába vettem be lázcsillapítót nem használt semmit! Viszont akkor azt mondtam..."Ez már a vég"
2008. dec. 25. 12:26
Kell a láz, decsak 38 fölött kell lázcsillapítót adni.
7. kostyi79 (válaszként erre: 6. - 384a96e1cc)
2008. dec. 25. 12:14
En sem kivanom senkinek, viszont a legujabb kutatasok szerint a laz csillapitasaval nem lehet megelozni a lazgorcsot.
2008. dec. 25. 11:53
Nekem felnőtt korban volt lázgörcsöm! Nem kívánom senkinek!!
2008. dec. 25. 09:32

Szia!

Mi Angliaban elunk, itt azt mondtak, nem szuksegszeru csillapitani a lazat. A lazgorcs miatt nem kell aggodni, nagyon sok 2 ev koruli gyereknel elofordul. Allitolag nincs osszefugges a laz es a lazgorcs kozott, nem lazas allapotban is elofordul. Meg kell varni, amig elmulik, soha senkinel nem tudtak karosodast kimutatni ez miatt.

4. Raistlin Majere (válaszként erre: 1. - Juhaszcsalad3)
2008. dec. 25. 09:28
Ha lázas a gyerek esélyes, hogy gyorsabb lezajlású lesz a betegség. A magas láz viszont tönkretehet szerveket, pl. szív. Nálunk gond volt a napokig tartó magas láz. Mióta Ribomunyl-t kap a lányom szinte láztalanul vészeli át a betegségeket. Én ezt előnyösebbnek tartom.
2008. dec. 25. 09:26
jobb a láz
2008. dec. 25. 09:13
Az a jó ha láza van.Baj akkor van, ha több napon keresztül nem tudod levinni neki, semmilyen formában.( Gyógyszerek,hűtő fürdő, langyos vizbe mártott törölközőt tekersz körbe rajta,,ecetes ruhát teszel mindkét csuklójára)Ha ezek nem segitenek...akkor jöhet a gyermek orvos.
2008. dec. 25. 08:08
Azt mondják jó ha lázas a gyerek,mert akkor küzd a szervezete a betegség ellen,de mások azt mondják,nem jó ha láza van,mert akkor már nagyon beteg/nagy a baj...Szerinted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook