Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lány: 23 éves diplomás, Fiú: 37 éves, nem diplomás...szerintetek lehet ez a kapcsolat egy életen át boldog? fórum

Lány: 23 éves diplomás, Fiú: 37 éves, nem diplomás...szerintetek lehet ez a kapcsolat egy életen át boldog? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
68. Fiatal nő (válaszként erre: 66. - Vvicus)
2009. máj. 23. 16:51

Hát nem tudom. Mondjuk nekem még nincs meg a diploma (egy záróvizsga és egy nyelvvizsga addig még vissza van), de szerencsére már van állásom. Teljes állásban netto 101.260 Ft lenne, de mivel csak félállásban vagyok, így a fele. (megelőlegezték a diplomás fizut) Szóval azért nem olyan vacak a sima BA, hiszen ez egy FŐISKOLÁVAL egyenlő, ami már régen is volt.

Persze mindenképpen érdemes jelentkezni MA-ra. Én is majd akarok, csak még nyelvizsga híján nem tudtam még jelentkezni. :-( Így egy felsőfokú szakképzést jelöltem meg, 2 éves. Aztán majd utána jöhet az MA. Bár addigra már gyereket is szeretnék, szóval nem tudom, hogyan lesz összeegyeztetve, de majd megoldom. :-)))

67. 88e297a0b8 (válaszként erre: 66. - Vvicus)
2009. máj. 23. 16:49
Abszulút egyet értek. Kíváncsi lennék, meg tudna-e felelni egy Dr. X magasan képzett embernek, és mit szólna hozzá, ha egy üzleti, vagy céges vacsorán őt torkollná le a férje, hogy szívem inkább most ne szólj bele, ehhez Te nem értesz.
66. vvicus (válaszként erre: 48. - Fiatal nő)
2009. máj. 23. 16:43
:-D Valahogy én is így éreztem. A diploma értéke véleményem szerint most az új bolognai rendszerrel ment le a béka feneke alá. Szerintem néhány év, és a BA/BsC diploma hasonló lesz az érettségihez, legalábbis nem sokkal lesz különb az OKJ-s képzéseknél. Erre én nem lennék nagyképű, de itt kezdődik az intelligencia kérdése. Az meg, hogy megszégyenít valaki egy nálánál kevésbé művelt embert, az borzasztó. Kíváncsi vagyok, egy ilyen ember mennyire merne villogni a "tudásával" akadémikusok társaságában, és hogy érezné magát, ha azok is megszégyenítenék őt.
2009. máj. 23. 15:51
A barátnőm mentő orvos. A férje vízvezetékszerelő.22 éve élnek boldog házasságban és 3 gyermekük született.
64. Fiatal nő (válaszként erre: 62. - E28ddc7c9b)
2009. máj. 23. 15:31
:-)
63. Brad
2009. máj. 23. 15:30

ha a diploma dönti el a szerelmet már régen rossz

, nem az a lényeg!

2009. máj. 23. 15:30

Ha ez a kérdés felmerült, akkor IGEN.

A férjem és köztem közel 10 év van. Ő 29, én 19 voltam amikor megesküdtünk (29 éve lesz novemberben).

23 nap híján 20 évesen szültem a fiamat. A férjem szakmunkás, én szakközepet végeztem, plussz "hulladék" időmben ilyen-olyan iskolát, tanfolyamot. Volt olyan, hogy az iskolát a lányommal a pocimban kezdtem, és két szoptatásközt vizsgáztam.

Az tény és való, hogy a férjem segítsége nélkül nem sikerül.

Azt el ne felejtsem, hogy a két gyerek, és két iskola közötti pihenő időben felépítettük a házunkat.

A férjem szakmájából adódóan tudott maszekolni (vízvezeték-szerelő), ha tudtam mentem vele melózni. Megtanultam csövet vágni, menetet metszeni, bandázsolni, az akkori technológiának megfelelően. Nem esett le a műkörmöm (mivel akkor még nem volt), a szüleim olyankor vigyáztak a gyerkőcre (gyerkőcökre), mivel tisztában voltak azzal, hogy "KELL A PÍÍÍÍZZZZZZZZZ".

A mai napig egymás agyára (agyhelyére) tudunk menni, de ha valami baj van akkor összebújva, egymás kezét fogva, együtt oldjuk meg a problémát.

61. Fiatal nő (válaszként erre: 54. - 88e297a0b8)
2009. máj. 23. 15:28

Valahol NÉHA én is ilyen voltam/vagyok. Bár bevallom, hogy én nem az érvelések ellen szoktam mondani a "hagyjál már"-t. A családomban én vagyok egyedül "diplomás". (idén végzek, de még nincs nyelvvizsgám, addig pedig a diplomát sem adják ki, csak egy oklevelet kapok) És hát pl. a szüleim sokszor "fárasztanak" olyan kérdésekkel, amik hát nekem túlontúl evidens, stb., nekik meg fogalmuk sincs. És egy idő után fárasztó és mondom, hogy most hagyjál, meg hagyjál már ezzel, stb. Tudom, hogy türelmesebbnek kéne lennem, de ez sokszor már nagyon nem megy. :-(

Az itthoni házimunka. Én is csak az utóbbi 1-2 évben lettem nagyon aktív, korábban én is lustálkodtam, de mióta együtt vagyok a párommal, egy nagyot ugrott az önállóságom, a talpraesettségem, bár most sem az igazi, de az igyekezet megvan. :-) Bár én még csak 21 vagyok, nem 23... :-D Talán a csaj is észbe kap. Mert ha nem, akkor nem lesz ebből a kapcsolatból még 10-15 év. maximum pár hónap, esetleg 1 vagy 2 év....

60. 88e297a0b8 (válaszként erre: 59. - Cand Ida)
2009. máj. 23. 15:28

Ő a barátom huga. Leendő sógornőm, ha jól alakul:)

Annyira önfejű, hogy nem lehet vele beszélni. Gondoltam rá egyébként, de amennyire makacs, még megromlana a viszonyunk, és ennek a barátom meg én látnánk a kárát. Inkább a háttérből fogom a fejem, h egek! De el lehet rontani egy gyereket!

59. Cand Ida (válaszként erre: 54. - 88e297a0b8)
2009. máj. 23. 15:25

Nekem úgy tűnik, terel...lehet, hogy felébredt? Ha igen, lépni fog. Talán az építkezés miatt még nem teszi..Sokan halasztgatósak, pedig hatalmas terhet tehetnének le, egy őszinte mondattal és sok szenvedéstől kímélnék meg a társukat.

Te sem tudsz beszélni vele? Hogy megváltozott mostanában és te azt látod, hogy nem boldog. Mi a baj? Hogy tudsz segíteni? Hátha megnyílik :)

58. 88e297a0b8 (válaszként erre: 52. - Gy.Ibi)
2009. máj. 23. 15:23
Nem tetszik, hanem én nem bánnék így egy férfival. ez méltatlan. Mellesleg rokonról van szó, úgyhogy ez eleve kizárt.
2009. máj. 23. 15:22

nah ez aztan nem semmi story!!!

mar nem is tudom mit mondjak...majd az ido eldonti hogy egyutt maradnak e vagy sem...mert ugy latszik egyik sem akart tagitani es eszre venni h mi van...majd idovel talan rajonnek...

56. Cand Ida (válaszként erre: 47. - Fiatal nő)
2009. máj. 23. 15:22

Persze, persze. Én csak arra céloztam, hogy más 20-30 év múlva szembesülni valamivel, amikor elmúlt a szerelem. Ebbe sajnos az ember bele kell törődjön, mert elmúlik! És más egy baleset...ez mindenkit megráz, másképp érint...és más egy néhány év után jött baleset és más, ha a szerelem elmúlt, kihült egy kapcsolat.

Közel 20 éve élek házasságban és súlyos beteg lettem hirtelen, így tudom azt az oldalt, amikor egy "baleset" történik.

55. salabakter (válaszként erre: 50. - 88e297a0b8)
2009. máj. 23. 15:22
Hát éppen erről beszéltem én is!Nem lehet művelt,intelligens,aki ilyen alpári módon viselkedik.Lehet,hogy mint ember,a fiú 100x többet ér még diploma nélkül is.
54. 88e297a0b8 (válaszként erre: 46. - Cand Ida)
2009. máj. 23. 15:21

Abszolút. Ha próbálnak vele szót érteni, nem érvel, csak "hagyjál már" a válasz.

Nekem ez idegen. Engem nem így neveltek.

Mellesleg otthon sem veszi ki a részét sokmindenben.

De, ami el van rontva, az el van rontva.

53. 021ff75d72 (válaszként erre: 24. - Fiatal nő)
2009. máj. 23. 15:20
Teljesen ugyanez a véleményem:fél Magy.o. diplomás.Ez ma nem ugyanazt jelenti sok esetben,mint valamikor.De kivételek mindig vannak.A diploma megszerzése sem mindig tehetség kérdése,inkább az,ki tudja megfizetni a tandíjat,albérletet,könyveket,stb.stb.Lehet bárki lángeszü és szorgalmas és jó modorú,de nincs anyagi lehetösége tanulni.Még a diákhitelek sem oldják meg ezt a problémát.Az alkalmazkodási képesség sokat jelent.Van vagy nincs.
52. Gy.Ibi (válaszként erre: 13. - 88e297a0b8)
2009. máj. 23. 15:20

"Érett,komoly,izmos."Miért gondolom azt,hogy tetszik Neked,és abban reménykedsz,hátha nem sokáig lesznek együtt?)))

Lehet,hogy egy életen át kitartanak egymás mellett,de az is előfordulhat,hogy a férfi 10-15 év múlva lecseréli a "vénasszonyt" egy fiatalabbra.))))

51. Fiatal nő (válaszként erre: 45. - 88e297a0b8)
2009. máj. 23. 15:18
Teljesen igazad van! El kéne hajtani a csajt, hogy drága cicuka, teremtsd meg magadnak, hisz önálló, nagy, 23 éves lány vagy, aki együtt él egy pasival... :-)))
50. 88e297a0b8 (válaszként erre: 36. - Ritaanyu)
2009. máj. 23. 15:18
Elnézést a megfogalmazásért, ha végigolvasod, ezzel arra szerettem volna utalni (csak nincs elég karakter a kérdés feltevésnél) hogy a srác egy végtelen egyszerű, rendes vidéki tájszólással beszélő emberke, a lány meg egy diplomás nagyszájú esetenként igencsak beképzelt csaj, aki érezteti ezt a különbséget a sráccal, és nem úgy tűnik, hogy harmonikus kapcsolatban élnének. Inkább kihasználja. (Lakás, szex)
2009. máj. 23. 15:18
A diplomája ellenére úgy látom a lány sokkal butább.A papírral sajnos nem adnak intelligenciát,az vagy vele születik valakivel,vagy bunkó marad bármilyen fizetős egyetemen,fősulin átbukdácsol.
48. Fiatal nő (válaszként erre: 44. - Ti-mici)
2009. máj. 23. 15:18
??! :-S
47. Fiatal nő (válaszként erre: 43. - Cand Ida)
2009. máj. 23. 15:17

Ha az ember őszintén szereti a párját/társát, akkor ez nem érdekli.

És mi van azokkal, akik valami baleset következtében, fiatalon épültek le? Őket is emelgetni, etetni, stb. kell. És nem egyszer lehet arról hallani/olvasni, hogy mindezek ellenére fiatal lányok/fiúk kitartottak mellettük és gondjukat viselték.

Aki ilyesmin gondolkozik, az egy kicsit önző, szerintem.

46. Cand Ida (válaszként erre: 45. - 88e297a0b8)
2009. máj. 23. 15:17
Nem ő vezeti a háztartást? Ebből nekem ez jön le, még kislány akar maradni, aki hazajár a szülői házba...nem önálló.
2009. máj. 23. 15:15
Még egy kérdés: kb két éve lakik úgy a srácnál, hogy közben rendszeresen (hetente többször) haza jár. Enni, mosott ruháért, esetleg pénzért. Nem lenne megoldás, ha a szülei azt mondanák, hogy ha Őt választod, legyél független? (Dolgozik már) Még a seggét is kinyalják, bocsánat, pedig az együtt élés komoly életforma, ő meg csak úgy játszadozik, mint macska a gombolyaggal.
2009. máj. 23. 15:14
szerintem a korkulonbseg miatt sem es a muveltseg szint miatt sem illenek ossze! most igy ha epp nincs mas es szorakoznak meg egyebek...de hosszutavon meglatszik ez a kulonbseg...foleg ha tul nagy is akkor eleg ciki lehet kimenni vele valahova is...
43. Cand Ida (válaszként erre: 34. - Fiatal nő)
2009. máj. 23. 15:14
A varázs mindig elmúlik! :) Sajnos! Csak arra céloztam, hogy egy nagy korkülönbségnél ottmarad egy öregember és egy fiatal nő...és ezt most nem így éli meg az ember, mint ahogy anno a barátnőim sem...de a többség mellett maradt egy 50-55 éves öregember (vagy több) és ők még 40 évesek sincsenek. A gyerekek már önállóbbal, mennének ide-oda, mert végre levan a "pelenkázás" és most a férjet kell "pelenkázni" mert itt fáj, ott fáj, hirtelen öregedett, lett beteg vagy csak épp már nincs kedve, mert "öreg". Ebbe fiatalon sem árt belegondolni! Nem bántásnak szántam, én is majdnem beleestem ebbe...És örülök, ha azt hallom, hogy van ahol ez nem következik be!
42. Fiatal nő (válaszként erre: 41. - Mh07)
2009. máj. 23. 15:14

Miért akaszt ki "mindenkit" a 14 év korkülönbség? Azzal az égvilágon semmi baj nincs, még csak a lánya sem lehetne...

Ami akadály lehet, az az eltérő intellektualitás.

41. mh07 (válaszként erre: 36. - Ritaanyu)
2009. máj. 23. 15:12
Teljes mértékig egyetértek! Hogy lehet ilyet kérdezni? És mi van a korkülönbséggel? A problémát inkább az jelenthetné!
2009. máj. 23. 15:11
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Közeli barátról volt szó, azért érdeklődtem.
39. 88e297a0b8 (válaszként erre: 11. - Ti-mici)
2009. máj. 23. 15:10
Nem rólam van szó:) De, köszi!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook