Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáskiadás esetén érdemes átíratni a közműveket az albérlő nevére? fórum

Lakáskiadás esetén érdemes átíratni a közműveket az albérlő nevére? (tudásbázis kérdés)


1 2
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - _Berry_)
2023. ápr. 19. 18:17
Én határozatlan időre szeretném kiadni a lakást, így bármikor elmehet az albérlő ha nem szeretne tovább maradni. Diákok esetében hallottam már olyat, hogy nyári szünetre félhavi bérleti díjat fizettek, hogy úgymond lefoglalózzák a lakást mert szerettek ott lakni és nem akarták, hogy a tulaj közben másnak kiadja.
28. _Berry_ (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 18:03
Szerintem diákok esetében pont nem kell attól tartani, hogy nem költöznek ki. Aki nem akar nyárra maradni, az még úgy is van, hogy a szerződés is 10 hónapról szóljon, ne 12-ről. Ráadásul ha első vagy másodévesnek adod ki, ott több esetben alapból a szülők is megjelennek.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - _Berry_)
2023. ápr. 19. 17:50
Ez jó ötlet, köszönöm! Ha más nem, diákok esetében ez működhet!
26. _Berry_ (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 17:39
Erre van a befogadási nyilatkozat és akkor rögtön lehet kilakoltatni. Csak kérdés, hogy a bérlők részéről van-e olyan barát, családtag, aki vállalja.
25. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 17:03
Nem
24. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Pteri)
2023. ápr. 19. 17:02
Ilyen a mi házunkban is volt, de az anyuka még akkor sem mozdult, mondván gyerekkel nem tehetik az utcára. Mikor valaki szólt neki, ha bárki bejelenti a gyámhatóságnál hogy víz, villany, fűtés nélküli lakásban él a kiskorú lányával, jönnek és elveszik tőle a kislányt... 3 napon belül eltűnt a lakásból.
23. pteri (válaszként erre: 22. - Pteri)
2023. ápr. 19. 16:08
Vagyis hivatalosant akartam írni.
22. pteri (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 16:07

Ez így van, sőt ha kisgyereke van, akkor se teheted utcára nem hivatalosan.

Ha a mérők a te neveden vannak és nem fizet, a villanyt és gázt kikapcsoltatod, és ott marad a sötét, hideg lakásban, magától arrébb áll. Ezt a férjem mondta, még sosem kellett használni, de jó ötlet.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2023. ápr. 19. 16:00
Azt, hogy rögtön ki tudom-e rakni a nem fizető albérlőt még akkor is kérdéses ha közjegyző előtt írjuk alá a szerződést mert úgy tudom, hogy a kilakoltatási moratórium alatt nem rakhatom ki a lakásból...
20. K-né Zsóka (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2023. ápr. 19. 15:59
Ezek szerint te jobban tudod, biztos igazad van.
19. aszparagusz (válaszként erre: 8. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 19. 15:51

Ha kiadok egy lakást, evidens, hogy a bérleti díjjal együtt azt is ellenőrzöm, hogy a számlák ki vannak-e fizetve.

Ha átíratod a bérlő nevére, akkor tudomást sem szerzel arról, hogy mennyi az adósság.

Ha annyit halmoz fel, hogy pl. kikapcsolják az áramot, a szolgáltató addig nem kapcsolja vissza, ameddig nem rendezik a tartozást. Utána évekig pereskedhetsz a bérlővel.

18. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 15:48
Nálam az én nevemre jön a számla, én fizetem és havonta elszámolunk. Küldöm a számlamásolatot és a bérlő nekem utalja az általam kifizetett összeget.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 15:44
Másrészt, ha továbbra is a te címedre megy minden irat a szolgáltatótól, és te vasalod be a bérlőn a számla összegét... ha nem fizet, rögtön ki tudod rakni, és nem szaporodik hónapokon keresztül a tartozás. Max. ha kéri, csinálsz a számláról egy fénymásolatot, és ha kifizette az összeget, azt akkor kapja meg. Így ő is biztonságban érzi magát, hogy nem fogod tőle bevasalni 2x ugyanannak a számlának összegét.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2023. ápr. 19. 15:39
Köszönöm a választ! Így tényleg nincs értelme átíratni a közműveket az albérlő nevére, sőt még bonyolítja is a helyzetet ha úgy adódik!
15. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 15:29

Amikor lakást béreltem iroda céljára, számtalanszor így csináltuk. Persze, mert az utolsó óra-állásig a fogyasztást még nekem kellett kifizetni, és ha ott kifizettem, akkor írták vissza az órát a tulaj nevére.

De ha a bérlő egy rakás tartozást halmozott fel, akkor is a tulajnak kell kifizetnie a szolgáltató felé, addig nem fogják visszaírni a nevére.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - _Berry_)
2023. ápr. 19. 15:27
Értem, köszönöm!
13. _Berry_ (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 15:21
Mivel te vagy a tulajdonos, így ha átíratnád, ahhoz is a te aláírásod kellene, szóval ha bemutatod a tulajdonosi lapot, akkor visszaíratni sem probléma.
12. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 15:19
Nem érdemes, sőt, ha valaki havi átalányt fizetett a leolvasásig, akkor érdemes havi diktálósra áttérni, az a legtisztább.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2023. ápr. 19. 15:18
Igazad van, arról nem is beszélve, hogy ha lelép az albérlő akkor nélküle hogyan íratom vissza a közműveket a saját nevemre? 🤔 Mert bár nem tudom de gondolom ő is kell hozzá!?
10. _Berry_ (válaszként erre: 8. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 19. 15:17
És hogy hajtják be tőle, ha miután felhalmozott egy csomó adósságot, mégis hajlandó kiköltözni? Attól a számlák bár a bérlő nevére, de a bérelt lakcímre fognak érkezni. Tehát a tulajnak vagy végrehajtóhoz vagy bíróságra kell menni, attól függően, hogy milyen volt a szerződés. Az meg egy csomó idő, addig kikapcsolhatják a villanyt, így addig új bérlőnek sem lehet kiadni.
2023. ápr. 19. 15:01

Nem! Erre fáznak rá a lakáskiadók. Rábizzák az albérlőre a fizetést azt egyszercsak azt veszik észre hogy ki van kapcsolva a villany vagy a gáz.Az albérlő lelép, te meg fizetheted az ő fogyasztását. Nem egy eset volt ilyen.


Az meg mese hogy a volt albérlőn behajtják, nem is mennek utána. Majd ha vissza akarod kapcsoltatni akkor majd szépen kiperkálod a hátralékot meg a visszakapcsolás költségeit is.


Mindig azt mondom hogy úgy legyen kiadva a lakás hogy a bérlő a tulajnak fizesse a rezsit is. Akkor nagy meglepetés nem érhet.

2023. ápr. 19. 14:53
Igen, mert ebben az esetben ha nem fizeti rendesen, tőle kerül levonásra. Persze ha legálisan van kiadva a lakás. Anyósomék jártak pórul nem egyszer, így ezt tanácsolta nekik egy ingatlanos és igaza lett.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2023. ápr. 19. 13:59
Köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmemet! Igazad van, erre nem is gondoltam!
6. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. ápr. 19. 13:41
Ha átíratja, akkor az új fogyasztó adja meg a levelezési címet. A számlákat is oda küldik (ha e számlára regisztrál, akkor a megadott email címre)
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 13:34

Nem.

Ha nem fizet, akkor úgyis neked kell kifizetni mindent, hogy visszakapcsolják az áramot, stb.

Plusz, ha nem a te neveden van, akkor nem tudsz semmit intézni.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 13:24
Ha átíratod is, a levelezési cím legyen a te lakcímed, hogy tudd figyelni, rendesen fizeti-e a számlákat.
2023. ápr. 19. 12:57
Én nem fogom. Kényelmes ugyan, de sokkal követhetőbb, ha nincs átírva. Szerintem.
2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 12:57
igen
2023. ápr. 19. 12:36
Érdemes átíratni a közműveket az albérlő nevére?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook