Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás gondok fórum

Lakás gondok (beszélgetős fórum)


1 2
19. globus (válaszként erre: 18. - 5d8fd6c5cb)
2023. okt. 10. 16:50
Anyuék 16 ezer Ft-tal kezdtek építkezésbe. Egy másik korszakban, hetvenes évek.
18. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 3. - Globus)
2023. okt. 10. 16:48

Én egy más korszakban nőttem fel.

Megtakarítás+ hitel+ szülői segítség nélkül.

Még soha az életemben nem volt semmire sem hitelem, mert féltem volna tőle.

De idővel csak elboldogultam.

Dolgoztam és jutottam egyről a kettőre.

17. 1872ce0988 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 16:32

szüleim segítettek elindulni. ők állták az önrészt. mellé én vettem fel hitelt. ketten párommal fizettük.


egyedül a legnehezebb

16. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Kacsahercegno)
2023. okt. 10. 16:08
és sokkal drágább az élet,a kajától kezdve mindenig.
15. tumbo2 (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2023. okt. 10. 16:06
a lányomék a suli után négyen laktak egy lakásban.nem volt egy örömmámor.mikor visszajött Amerikából,szakított a vőlegényével,akkor vettem neki egy kis lakást.persze csak úgy,hogy eladtam a földemet,részvényeimet.
14. Bichi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 16:05

Hát most eszembe jutott a régi mondás, hogy "b.szni is meg szűznek maradni nem igen lehet egyszerre".

Ha nincs családi segítség, akkor bizony meg kell alkudni valamiben, ami azesetedben vagy lakótárs, vagy külváros. Én még azt sem tudom elképzelni, hogy egy félállásban bárhogy is egy fillért is félre fogsz tudni tenni, hacsak nem egy szobát bérelsz, bár Pesten az is egy vagyon, és akkor még nem beszélve a rezsiről, kajáról...

2023. okt. 10. 16:00
Szülői segítség, támogatás, öröklés nélkül nem lehet lakáshoz jutni se itt, se sehol.
2023. okt. 10. 15:54

Nem tudom mik a lehetőségeid, te tudod jobban. Vagy maradsz még pár évig albérletben és egyetemre jársz, akkor nem tudsz félretenni, vagy hazaköltözöl néhány évre, és az albérletre szánt összeget félreteszed.

Ezt neked kell tudnod, hogy a jobb neked

11. etr4 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 15:17
20 vagy, Én meg 34 évesen vettem lakást. Ez már eleve 14 év különbség. És mindig 19 éves korom óta, egyetem mellett már átlag felett kerestem. És igen párom is van, és igen felvettük a családtámogatásokat is. De csak így ment. És persze a mai napig egy nyaralás, étterem nincs az életünkben. Úgy elnézem a korosztályodat, hogy milyen életet, házat szeretnének. El vagyok hűlve néha. Úgy állítjátok be a dolgot, hogy ha nincs 22-24 évesen egy 110 millás házatok egy külpesti kerületben akkor kb semmire sem vittétek, pedig ez nem így van. Tessék küzdeni, gyűjteni, felmondani,jobb poziba menni stb.
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 15:11
Szerintem ez így egy jó terv, ne stresszelj rá teljesen, az a lényeg hogy önálló életet tudtál kezdeni. Szerintem falura ne költözz, csak olyan helyre ahol van bőven munkalehetőség, és nem tart őrületesen sokáig a munkába járás. Legalábbis ki lehet égni a rengeteg utazásban is, nem ér annyit amennyit megspórolsz rajta.
2023. okt. 10. 14:44

20 vagyok.

Ha meglesz egy alap felszereltsége az életemnek vagyis a lakásnak, aztán mindenképp az egyetem a cél, félmunkaidős állással. Azaz ha minden jól megy, jövő szeptembertől.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2023. okt. 10. 14:42
Teljesen egyetértek, társsal/házastárssal könnyebb lenne. Sajnos nincs párom és egyelőre nem is vágyom rá. Jólesik az egyedüllét.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2023. okt. 10. 14:41

Jaj nem lakásravalót gondoltam gyűjteni :D

Csak mivel eddig nem volt lehetőségem magamnak megvenni egy rendes cipőt sem, nincsenek alapvető dolgaim, pl edényeim, gépeim egy háztartáshoz. Mindent magam vásárolok meg magamnak az első törlőrongytól kezdve a mosógépig.

Ezekre gondoltam.

Valóban gondolkozom ezen, hogy falura vagy egy olyan kisvárosba költözzek, ahol olcsóbb az albérlet.

2023. okt. 10. 14:39

Nagyon leegyszerűsítve, a kiadásokat kell csökkenteni, és/vagy a bevételeket növelni. Mondjuk nem írtad, mennyit keresel, havi 200 ezerből nem biztos, hogy megéri kuporgatni és nyomorúságosan élni, azért, hogy havi pár ezer forintot félretegyél. Persze a lakbéren is tudsz spórolni, ha összeköltözöl valakivel, vagy olcsóbb környékre mész.


Meg azt sem írtad, hány éves vagy. Ha most érettségiztél és 18-19 vagy, akkor a helyedben inkább azon lennék, hogy akár munka mellett egyetem mielőbb, mert általában a magasabb végzettség magasabb jövedelmet is jelent. Aztán abból könnyebb lesz jelentősebb összegeket félretenni.

5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 14:32

Egyik gyermekem évekig lakott albérletben egy kétszobás lakásban, ahol a másik szobában másik albérlő volt. Osztoztak a rezsin. Fizette a Fundamentát, tette félre a pénzt, aztán pont, ahogy Globus írja, 1. a segítségünkkel, 2. hitellel, több, mint 4 évig félretett 3.Fundamentával vettünk neki lakást.

Egyedül nagyon nehéz saját lakáshoz jutni. Egyszerűbb lenne egy társsal/házastárssal, akivel hosszú távra terveztek.

Igen, olcsóbb környéket is választhatsz, legfeljebb többet utazol.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 14:25

"néhány évig szeretnék dolgozni amíg végre megvehetek magamnak mindent ami egy "normális" élethez kell."


Mire kell it gondolnunk? Mert lakást néhány év alatt nem tudsz összerakni albérlet mellett.

25 év alatt jól jöhet az adókedvezmény - azt az egészet lehet félre rakni.

Ha nagy távolságban van a munkahelyed igényelhetsz albérleti hozzájárulást.


Én csak olyan munkát vállaltam volna, ami fizet annyit, hogy legalább 100ezret félre is rakhassak az életvítelem mellett.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 14:20
Megtakarítás+ hitel+ szülői segítség különböző arányokban. Mást nem tudok elképzelni...
2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 14:16
Nem mások zsebeit hízlalják, hanem egy szolgáltatást vesznek igénybe. Te is kényelmes módon akarsz élni, ami érthető, de ennek nyilván ára van. Több ingatlanom van kiadva hosszú évek óta, nálam szinte az összes lakó fiatal volt eddig, elindultak az életbe egy bérelt lakásból, néhány év múlva pedig szóltak, hogy kiköltöznek, mert saját lakást vesznek. Tehát igen, vannak olyan fiatalok, akik meg tudják oldani.
2023. okt. 10. 13:50

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mit tapasztaltok, a környezetetekben vannak-e olyan fiatalok, akik normálisan meg tudták oldani a lakhatást?

Vagy javarészt mindenki albérletben hízlalja mások zsebeit?

Nehéz anyagiakban nőttem fel, érettségiztem, munkát találtam, néhány évig szeretnék dolgozni amíg végre megvehetek magamnak mindent ami egy "normális" élethez kell. Utána majd szeretnék továbbtanulni a felsőoktatásban.

De bármennyit is dolgozom, az albérlet-rezsi kombó elviszi a jövedelem nagy részét. Megveszem a kaját, havonta kb egyszer elmegyek szórakozni, ruhákat turkálóból vásárolom, de nem jutok egyről a kettőre.

Vagy ebben az országban csak akkor juthatsz ingatlanhoz, ha 10+ gyereket szülsz?

Hova menjek albérletbe? Ki a városból, ahol olcsóbb a lakbér? De akkor meg bérlet kell. Lakótársat nem szeretnék, elég volt 20+ évig osztozni a szobámon a testvéreimmel...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook