Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyámat behoztam a lakásba, de ígysem bírja a tűzijátékot nagyon sír hiába nyugtatom. Alvássegítő gyógynövénykapszulát adhatok neki? fórum

Kutyámat behoztam a lakásba, de ígysem bírja a tűzijátékot nagyon sír hiába nyugtatom. Alvássegítő gyógynövénykapszulát adhatok neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. 3e79838ae3 (válaszként erre: 28. - Névtelenutazó)
2012. dec. 31. 18:51
Nem minden humán gyógyszer jó az állatnak...sőt van olyan is amelyiktől el is pusztulhat!
29. névtelenutazó (válaszként erre: 26. - D7ba7bf7ff)
2012. dec. 31. 18:47

Persze.

És ha mindez nem használ akkor már csak az ördögűzés marad.

28. névtelenutazó (válaszként erre: 21. - Megi04)
2012. dec. 31. 18:46

Először is nem Szanax hanem Xanax.

Másodszor: próbáld úgy megközelíteni, hogy neki mi a jobb?

Ha végigszenvedi rémülten ezt a napot vagy ha kis gyógyszerrel elvan, ne adj Isten csucsukál egy picit?

És hogy jön ide a cigi? A kutyák nem cigiznek.

Ellenben humán gyógyszert adnak nekik az állatorvosok ha indokolt, tudom hogy ez számodra hihetetlen.

2012. dec. 31. 18:44
mi csak jól összebújunk a 2 vadállatommal oszt ennyi:))))), tudják, hogy nem lesz baj:).
26. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. dec. 31. 18:42

Én javasolnék egy házi kutyaterápiát.


Pontokba szedve a lehetőségeket:


1. Szeretetteljes, bizalmi kapcsolat a kutyával.


2. Jutalomfalatok (amit a kutya szeret)


3. Fényterápia (félhomály)


4. Csendterápia (csendes légkör, beszélgetés, nyugtatgatás)


5. Masszírozás (lehetőleg óramutató járásával megegyező körkörös mozgások), simogatás (ahol az állat szereti)


6. Fitoterápia: Egy bögre nyugtató tea adása a kutyának (citromfű, kamilla...) önmagában vagy ételhez keverve.


7. Bach-virágterápia: Elsősegély csepp beszerzése - traumák, stressz, pánik esetén 1-2-3 csepp egy pohár vízbe. Embernek, állatnak is javasolt. Erősen hat.


8. Aromaterápia: szantál, citromfű, levendula vagy egyéb nyugtató jellegű illóolaj párologtatása, amennyit a kutya elbír (érzékeny a szaglása)


9. Kellemes hangulatú, nyugtató zene. Lehetőleg klasszikus. (Pl: Mozart, Bach, Brahms)


Egyenlőre ennyi a természetes módszerek közül. Ezek stresszoldó hatásúak. Nagyon sokminden múlik a gazdi magatartásán, lelkiállapotán. Fontos hogy megértő, bizalmas, elfogadó, nyugodt és békés legyen a kutyával szemben.


Mindenki válassza ki a kivánt módszert, vagy egyszerre többet, de mértékkel, odafigyelve alkalmazza.


Gyógyszereket, nyugtatókat nem ajánlok.

2012. dec. 31. 18:41

A mienk egy befogadott kutyus. Ép azt se tudja nagy nyugalmába hova dőljön most. Igaz a férjem erősítővel gitározik, apám flexszel mindig körülötte, szóval szokva van a zajhoz, meg se moccan rá.


Egyébként azt olvastam a zene tényleg segít. Az előbb leállt nálunk a zene és nyitva volt az ablak, akkor azért Trixikénk is felkapta a fejét.


Sajnálom szegény állatokat, a sok hülye ember, inkább az éhezőknek adná a petárdák árát.


Kitartás!

24. megi04
2012. dec. 31. 18:37
Az év minden napján előfordulhat csattanás,durranás,amitől a kutya megijed.(autó,defekt,gépek,stb) Ha minden alkalommal kapna egy szanaxot,kis idő mulva függő lenne a szerencsétlen!
23. 3e79838ae3 (válaszként erre: 21. - Megi04)
2012. dec. 31. 18:36
igazad van...
2012. dec. 31. 18:36
nálunk mikor éjfélkor elkezdenek durrogni meg tüzijátékozni, akkor szoktunk kimenni hozzájuk....és nincs gond.
21. megi04 (válaszként erre: 11. - Névtelenutazó)
2012. dec. 31. 18:35

Persze,hogy nem.Ha egy szál cigit elszívatok vele,akkor sem ártok...Mégse teszem..:)

Eszem megáll! Szanaxot kutyának!

Mindegy! Nem akartam bántó lenni.De szerintem,felesleges a kutya gyönyörű,tiszta szervezetét mérgezni.Persze,tudom,a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve...:)

20. sour
2012. dec. 31. 18:31
szegényke :(
2012. dec. 31. 18:23

agis 2012-12-31 18:11

Nalam a Xanax megy ilyenkor. Az en kutyam nyugodt, a szomszede nem, 05 mg kap 20 ttkg-ent.


EZ IS JÓ!


ZENE STB.... ÉS EGY KUCKÓ

2012. dec. 31. 18:22
ne adj neki ,csinálj egy vackot neki langyos kis levest adj és nyugtasd meg idő de segít
17. Kamillka (válaszként erre: 15. - Agis)
2012. dec. 31. 18:18
Ilyen erős gyógyszert nem mernék adni neki.
16. Kamillka (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. dec. 31. 18:15
Szerintem adhatsz, bár kérdéses, hogy mennyire használ majd. Attól többet szerintem nem tehetsz, hogy bevitted és vele vagy. Kifejezetten állatoknak való gyógynövényes nyugtatók sem a leghatékonyabbak erre a problémára:S
15. agis
2012. dec. 31. 18:11
Nalam a Xanax megy ilyenkor. Az en kutyam nyugodt, a szomszede nem, 05 mg kap 20 ttkg-ent.
2012. dec. 31. 18:11

[link]


Hívjátok fel őket, talán tudnak érdemben segíteni. :o))

13. névtelenutazó (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2012. dec. 31. 18:10
A cicáknak ilyen szempontból sokkal több eszük van. Tudják hova bújjanak el, és ha vége van előjönnek.
2012. dec. 31. 18:09
Nekem most a cicáim menekülnek a szekrény alá. Sajnos, már itt is elkezdték a durrogtatást:-(
11. névtelenutazó (válaszként erre: 9. - Megi04)
2012. dec. 31. 18:07
Ha egy évben egyszer adsz neki egy kis valamit azzal nem teszed tönkre (nem akarlak meggyőzni, nekem tökmindegy mit csinálsz a kutyáddal).
10. névtelenutazó (válaszként erre: 8. - Lolita63)
2012. dec. 31. 18:06
Mi lenne ha beengednéd?
2012. dec. 31. 18:05
Az enyém behúzódott a szerszámos szekrénybe a teraszon,és nincs erő,hogy előjöjjön!:( Éjfélkor,tüzijátékkor,kihúzom,behozom,és az ölemben van,nyugtatom,simogatom.De gyógyszert nem adok neki!Elég,ha minket embereket tönkretesznek vele.:(
2012. dec. 31. 18:04

Az Én kutyám is reszket odakint, a bejárati ajtót döngeti, annyira fél:((

A Férjem nem győz kimenni hozzá:(

7. névtelenutazó (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. dec. 31. 18:03

Gyógynövényest adhatsz neki bőven, baj biztos nem lesz belőle.

Próbálj valami zenét bekapcsolni, vagy TV-t, valamennyire talán elnyomja a zajt.

6. beatrix57 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. dec. 31. 18:02

Itt délután olvastam egy hasonló Fórumot, ugyanezzel a problémával. Nagyon sok okosságot nem mondtak. Viszont, saját tapasztalat, most, idei, pár órás.

A mi állatkánk a házban van, a földszinten, kb. magányban.

Rettenetesen fél a zajoktól, villámlás, dörgés, petárda, stb.stb.

Orvosi javaslatra már kapott Xanax-ot. Már kicsit nyugodtabb, viszont szintén orvosi javaslatra szól nála egy rádió!!!!!! Nem vicc!!!! Tény!

És használ! Nyugalom van, pedig itt is már csattognak a "ménkük". Talán, hátha sikerül Neked is.

2012. dec. 31. 18:02

Szegényke! Az én kutyusaim is nehezen viselik, de azért ennyire nincsennek kiborulva.

Ha nem túl nagy testű, inkább csak fogd az öledben és szeresd.

2012. dec. 31. 18:02
semmit. ilyet kitalálni.
3. 7df723e857 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. dec. 31. 18:01
Egy kis nyugtató kellett volna neki. Sedalin,vagy szeduxen.
2012. dec. 31. 17:59

Szegény kutyus! :(

Szerintem nyugodtan adhatod neki, bár nem tudom, használni fog-e. Ártani nem árt, az biztos!

2012. dec. 31. 17:57
Ez teljesen természetes és nem tudok szegényemmel mit csinálni nagyon fél. Macskagyökér van benne és csak ez van otthon. Nagyon fél, remeg, beszélek hozzá kedvesen, símogatom de olyan mint a nyárfalevél. Nagyon aggódom, direkt nem mentünk sehová hogy vigyázzunk rá de nem jó neki bent sem. És még elsem kezdődött rendesen a zenebona... :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook