Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya baj: miért teszi ezeket a kutyus? fórum

Kutya baj: miért teszi ezeket a kutyus? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Be52089f0e)
2009. aug. 25. 15:01
Az is elképzelhető...sajna ők nem tudnak beszélni.:):S
15. be52089f0e (válaszként erre: 13. - Bucóka20)
2009. aug. 25. 14:55
Mi arra gondoltunk, hogy a nemtetszését fejezte ki így. Nem tudta azt mondani, hogy mi a fenéért hoztátok ide ezt a másik kutyát.:)
14. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - Édesmandula)
2009. aug. 25. 14:54

Ha még 1x netán előfordulna,akkor mindenképpen utána olvasok.:)

Köszi

13. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - Be52089f0e)
2009. aug. 25. 14:54
Ő biztos megrémült.:)
12. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - Kovrisz)
2009. aug. 25. 14:53
Nem.eddig még nem volt ilyen eset,vagyis én nem tudok róla.Ez az 3 alkalom egymást követő napokon történt.Meglepődtem...a táskáson nem is annyira,de amikor engem...azon igen.:):S
2009. aug. 25. 14:47

Szia!


A kérdésedre sajna nem fogsz tőlem választ kapni, de leírok én is egy pisilős történetet.


Jó pár évvel ezelőtt a keverék kb 5 éves kutyámhoz meglepiként kaptam egy fajtiszta 8 hetes Labradort. Az ajándékozás úgy történt, hogy a párom egy dobozban hozta be a kiskutyát a lakásba. Morzsi, a keverék kutya addig a kertben volt és elvileg nem tudhatta, hogy mi van a dobozban.

Miután kivittük neki megmutatni a Labradort, Morzsinak az volt az első dolga, hogy lepisilte a páromat, majd egy kis idő múlva Viktort is.

2009. aug. 25. 14:46

Az lett volna az egyik lehetőség, hogy még szeleburdi. Az én kutyám is lepisilt egyszer még kölyökként.:)Sőt a táskákat is szerette:)

De akkor ez kizárt.

A kan kutyák imádnak lepisilni mindent, csak szigorúan le kell szoktatni, hogy hová lehet és hová nem. Gondolom máskor is előfordult vele, hogy kellemetlen helyet célzott meg?:):)

2009. aug. 25. 14:45

Szerintem egyértelműen maga alá rendelt, a farkasoknál megesik, hogy az erősebb levizeli a behódolót, így az az ő szagát fogja "reklámozni".

Nem tudom, hogy a barátnőddel hogy vannak, de lehet ott is a kutya a "falkavezér".

Ha zavar, akkor a neten találsz "magad alá utasító" viselkedésmintákat, amelyekkel megértetheted vele, hogy ő aládrendelt.

8. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2009. aug. 25. 14:43
Jó nem konkrétam csak rólam van szó,hanem a kutyámról meg a táskámról meg más apró-cseprő dolgról. Sztem akkor sem normális dolog.
2009. aug. 25. 14:42

Már leírták neked!

"...bejelölt, mint ami/aki hozzá tartozik..."

6. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - Kovrisz)
2009. aug. 25. 14:42

Az én kutyám (szuka) 1 éves 3 hónapos ..ő morgós,nem engedi magához közel az ismeretlen embereket.De kutyákkal még soha nem volt probléma.

A másik ő (kan) 5 éves... ő barátságos az emberekkel , a fiu kutyákat nem szereti(mint sok más kan se)...emberekkel barátságos... csak hugyos:D:S

5. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. aug. 25. 14:39
én nem tudom, nem hallottam még ilyet.
2009. aug. 25. 14:39
Kicsit többet kéne tudni a kutyáról. Barátságos, vagy morgós, elismeri az embert főnökének? És mennyi idős?
3. Bucóka20 (válaszként erre: 2. - 16d1dd6891)
2009. aug. 25. 14:38
De én nem tartozok hozzá,akkor jelölgesse a gazdáját,de ne engem meg a kutyumat.:):S
2009. aug. 25. 14:37
bejelölt, mint ami/aki hozzá tartozik
2009. aug. 25. 14:36

Tegnap már feltettem ezt a kérdést egy fórumba,de nemigazán válaszolt senki,igy megkérdezem most is,hátha valaki tud segiteni:)

Van egy fiú kutyus (barátnőmé)

Mindig együtt sétáltatjuk az én szuka spánielemmel, első alkalommal lepisilte a fiú kutyus a táskám. (gondoltam rossz helyen volt, sebaj:)

Második alkalommal . . . ültem a járda szélén . . és lepisilt engem (háttal ültem, fogggalmam nem volt róla h mögöttem kóborol) akkor már kicsit dühös voltam. :)S

Harmadik alkalommal (ami ma történt) lepisilte a kutyusom. . . nem 1x , hanem 2x és merem állitani, hogy megtette volna még min 1x, ha nem szólunk rá. :)SSS

Talán az utolsó esetbe az is közre játszhat, hogy most kellene majd tüzelnie a kutyumnak.

De a többit nem értem, hogy miért?

Szerintetek? Utána olvasok neten is, csak gondoltam megkérdezem már, hátha valaki tud pontos magyarázatot adni. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook