Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Különleges torták fórum

Különleges torták (beszélgetős fórum)


10. 2104cc91e8 (válaszként erre: 9. - Angel9)
2009. szept. 22. 19:51

Akkor, ha javasolhatom készítsd el Setnáét, mert Ő PROFI és csinálta (biztosan) néhányszor :)

Szerintem addig készíts egy próba-focit :)))

2009. szept. 22. 11:00

Köszönöm szépen a sok infot. Még van egy kis időm eldönteni melyik is legyen.Ugyanis október 3.-ig kell elkészülnöm vele.:))

Remélem szép és finom lesz.

8. 2104cc91e8 (válaszként erre: 7. - Setna)
2009. szept. 22. 07:51

Na igen, Nálad az ész és a "szakma" :)))))

Gratulálok, tudtam eddig is, hogy nagyon ügyes vagy:DDDDD

2009. szept. 21. 19:04
Annak sincs akadálya hogy többé-kevésbé gömbölyű legyen, vagyis ne félgömb. Még a tavasszal a greenpeace-es betegeinknek csináltam Föld-tortát, de ugyanezzel a módszerrel lehet labdát is. Kerek piskótalapok kellenek egészen kicsitől akkoráig, amekkora a torta "egyenlítője". Jó masszív krémmel szépen összetölteni, körbekenni, hogy a lehető leggömbölyűbb legyen, aztán fóliára kiöntött csokiból kivágni hozzá a labda fekete hatszögeit és rápakolászni. Sok sikert, bármelyik variációt is választod végül!
2009. szept. 21. 18:23
huu charlotte torta jjaaaaaaaaaj de fincsi de imadom még a lànyom is errol a tortàrol kapta a nevét jaj azt csinald meg!!!!!!!!!!!!!!!
5. 6b94deaef4 (válaszként erre: 1. - Angel9)
2009. szept. 21. 12:36

készits Charlotte tortát....

ha van nagy méretü tészta szürőd az kiválló lenne a forma kialakitásáshoz.

keres rá a neten a Charlotte tortára ...már csak burkolni kellene vagy fantáziádra bizom a focilabda kialakitásást.

2009. szept. 21. 12:34
Szerintem Csevab sarlottját kellene összerakni egy gömbölyű alakú (fém, jénai, porcelán akármilyen) tálban aztán kiborítva bevonni és fél focilabdának díszíteni:)
3. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Angel9)
2009. szept. 21. 12:29

Egyszerűbb lenne, ha focipályát csinálnál... Azt könnyebb lenne... :-))

De végül is a labdához egy szép formájú jénai tálban megsült piskótát kell megtöltsd krémmel. Mondjuk csokival, azzal könnyebb bánni... Aztán ráigazítani a marcipánt és formára igazítani. Valahol mintha láttam volna ilyen tortakészítő oldalt...Ha eszembe jut és megtalálom, megírom. :-)

2009. szept. 21. 12:26

Szerintem azt egyszerű elkészíteni... Két fél piskóta összeborítva, egy jó adag kinyújtott marcipán és sok-sok türelem és kézügyesség... :-))


Nekem most a "Barbie-tortára kell gyúrnom"... :-))

Novemberig profi cukrásszá kell alakuljak... :-O

2009. szept. 21. 12:23

Sziasztok!


Aki tud küldjön nekem kipróbált torta recepteket.Persze nem hagyományos kerek tortákra gondolok,hanem football labda alakúra.Jelen esetben ez érdekel.Vagy minden ami a focival kapcsolatos.:))

Meglepinek szánom.Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook