Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kullancsveszély. fórum

Kullancsveszély. (beszélgetős fórum)

2011. ápr. 15. 07:07

Most olvastam, hogy Mo-n nem szabad kullancsot irtani, mert védett. Nem mérem meg a vérnyomásom, mert jobb ha nem tudom...

Én most biztos ide hoznám azt a nagyokost, aki ezt elérte, mert én nap, mint nap szedegetem ki az állataimból a kullancsot, pedig már be is vannak csepegtetve, előtte meg volt, hogy 6-t találtam a cicában! A kullancs térképen meg mi nem is vagyunk fertőzött területként feltüntetve.

Ez egy újabb példa a népbutításra: amit aszondanak, hogy nincs, az nincs is. Hát mindenki monnnyon le!

14. doxikri (válaszként erre: 13. - 66cec28b76)
2010. ápr. 25. 17:16

Szia!

Ez a fórum: Otthoncsinosító kreatív ötleteket kérek, vidám, meleg fészket szeretnék

13. 66cec28b76 (válaszként erre: 11. - Doxikri)
2010. ápr. 25. 12:30
Igen szeretek én is bütykölni. Néha ha rám jön hetekig ötleteket gyártok. Most kicsit bealudtam ilyen téren.Hol vagytok?Megkereslek benneteket. Vagyok én is egy ilyenen. Nem minden szemét ami annak látszik.Kezdetűn. A hozzászólásaim közt megtalálod te is .Ott most csend van egy ideje.Megnézem a hsz-eid közt. Kösz a meghívást.♥♥♥
12. doxikri (válaszként erre: 10. - *color*)
2010. ápr. 24. 21:10

Talán nem jól olvastad!!

Én azt írtam, az a hülyeség, hogy van aki azt mondja, hogy CSAK a fákról potyog!!

És igen, esőben is vannak, csak száraz időben kicsit többen...ha gondolod, majd megszámolom neked!

Basszus, 13 éve élek egy erdő közepén, valami fogalmam van róluk.....

11. doxikri (válaszként erre: 8. - 66cec28b76)
2010. ápr. 24. 21:08
Látom te is szoktál kreatívkodni....van egy fórum, nem nézel át? Csinálunk ott mindenféléket, jó kis társaság van!
10. *color* (válaszként erre: 9. - Doxikri)
2010. ápr. 24. 21:08

Miért mondod, hogy hülyeség arra, amit nem tudsz?

Igenis millió kullancs dobja le magát a fákról, ha pld. elszalad egy vad, vagy egy kutya.

Indulj el reggel az erdőbe, vegyél fel esőkabátot, és meg fogod érezni!

9. doxikri (válaszként erre: 8. - 66cec28b76)
2010. ápr. 24. 21:03

Hát én nem szoktam szelektálni, hogy kutyakullancs, vagy emberkullancs, mert elég sok fajta van és egy helyen is lehet több fajtája. Azonkívül mindegyik veszélyes, tehát ha belemegy az emberbe, ha nem, állatra, emberre, mindegyik felmászik.

És az is hülyeség, hogy a fákról potyog, mert már ilyet is hallottam.....mindenütt van, fűben, bokrokon, leveleken.....főleg száraz, füves, dzsindzsás helyeken. Amikor szárazság van, akkorr mászik a legtöbb a melegvérűekre (ember, állat), mert nedvességet keresnek!!

8. 66cec28b76 (válaszként erre: 7. - Doxikri)
2010. ápr. 24. 20:58
Köszike. Akkor had értetlenkedjek már. Nekem azt mondták hogy ami a kutyákba megy az mástipusú kullancs. Ezért kérdezem hogy akkor mindegy neki ezek szerint hogy ember vagy állat? Egyébként volt már bennünk ki tudjuk venni nem ezzel van a gond,csak én azt hittem hogy két külön dologról beszélünk.
7. doxikri (válaszként erre: 5. - 66cec28b76)
2010. ápr. 24. 20:52

Az oltás meg csak a Lyme kór ellen véd, az agyhártyagyulladást az kezeltetni kell. Éppen ezért, ha találtok magatokban kullancsot és kiszedtétek, utána figyeljétek a helyét, hogy nem pirosodik-e egyre nagyobb területen...ha igen, akkor gyorsan dokihoz!!

Az állatokat pedig, ha büdös a pisijük, vagy nem esznek, kedvetlenek, akkor szintén jó ha elviszitek orvoshoz, általában egy oltással meg lehet gyógyítani őket.

6. doxikri (válaszként erre: 5. - 66cec28b76)
2010. ápr. 24. 20:49

De, sajnos az emberbe éppen úgy, mint az állatokba. Témyleg az egyetlen mód, hogy minden náldott nap, fürdés előtt nézzétek végig magatokat és a gyerekeket. Egyszerű kiszedni őket, meg lehet tanulni együttélni a dologgal....félni meg nem kell, csak észnél lenni.

Én erdőben élek, gondold el, itt mennyi van!!!

Ma is mászott egy a nadrágomon, de észrevettem.

Elég nehéz összenyomni őket, nagyon szívósak.

5. 66cec28b76 (válaszként erre: 4. - 448f1a930a)
2010. ápr. 24. 19:42
Hát nekem a két nagyobb gyerekem már oltott. Szerencsére nem volt baj. Mi a férjemmel még nem és a kicsi gyerekünk sem. Csak én azt hittem hogy a kutyakullancs nem veszélyes az emberre. Márhogy belénk nem jön. Érted?
2010. ápr. 24. 19:28
Félni nem kell,csak nézzétek át magatokat minden fürdés előtt. Gusztustalan jószágok, de egyszerű az eltávolításuk,persze a kutyákat,cicusokat is meg kell nézni,bár,ha simogatod őket észre lehet venni.Az állatokra is ugyanúgy veszélyesek.Speciál a humán védőoltást nem ajánlom én megkaptam és a harmadik után lett egy ideggyulladásom ízületi gyulladással megspékelve ,hat hónapig nem tudtam járni.a doki ugyan azt mondta, hogy viszont az agyhártyagyulladásban viszont bele lehet halni.Hát légy okos?!
3. 66cec28b76 (válaszként erre: 2. - 95a0f7ade3)
2010. ápr. 24. 19:11
De azt hogy ? Ez egy aránylag nagy udvar.
2. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - 66cec28b76)
2010. ápr. 24. 18:58

Sajnos igen, az emberre is veszélyes lehet. Az a gond, hogy egyre több kullancs fertőzött.

Többféle megelőző szert lehet már kapni, ami a bolhákat, kullancsokat és egyéb kártevőket (szúnyogok, legyek) elpusztítja, távoltartja a kutyák és macskák esetében ( Frontline, Advantix). A porok nem hatásosak. Fontos az élőhely fertőtlenítése is.

2010. ápr. 24. 18:49
Szerintetek az a kullancs ami a kutyánkba van az az emberekbe is belemászhat?Az udvarunkon van kullancs mert a kutyiból most szedtük ki.Féljek?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook