Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön élő anyukák, hogy bírjátok? fórum

Külföldön élő anyukák, hogy bírjátok? (beszélgetős fórum)


1 2
15. mgagi
2015. júl. 1. 14:17
Én nem jártam szerencsével mert a fiamat nem vették fel anno elsőre. Miután betöltötte a 3-at csak utána.
14. mgagi (válaszként erre: 13. - 09d0a2c098)
2015. júl. 1. 14:13
Krippengruppét keress. Oda 2 évesen felveszik a gyerekeket, de persze nem minden óvodába. Utána kell járni melyik az az ovi.
13. 09d0a2c098 (válaszként erre: 4. - Mgagi)
2015. júl. 1. 14:04

Ennek még nem néztem utána, hogy működik ott a bölcsőde-óvoda rendszere.

Ha erről vannak aktuális infóid kérlek írd meg, minden jó tanácsot szívesen fogadok :)

Münchenbe költözünk, tavasszal fogok kimenni 1-2 hétre a munkát lefixálni, hivatalos dolgokat intézni, meg a többi apróságot, aztán lesz a tényleges költözés.

Májusban lesz 3 éves, tehát akkor mi a teendőm így?

12. mgagi
2015. júl. 1. 12:49
Én dolgoztam az elején de csak heti kétszer majd csak egyszer. Hiába adtam le a beosztásom még sem vették be a napközibe a gyereket még ha csak arra a két napra, szóval az elején beszélnem kellett a főnökasszonnyal, hogy csak fél egyik dolgozhassak és még az volt a mázli hogy közel voltam az ovihoz biciklivel 5 perc alatt ott voltam. Aztán a heti egyszer már 1-ig kellett maradnom és akkor a férjemet kértem meg hogy legalább olyankor ő menjen el a gyerekért. Ja és akkor volt olyan hogy túlóráztam ,mert nem lettem kész 1-re.
11. mgagi (válaszként erre: 10. - Panna9191)
2015. júl. 1. 12:37

Szerintem csak bölcsi van.

Nem tudom Ausztria melyik részén vagytok.

10. panna9191 (válaszként erre: 9. - Mgagi)
2015. júl. 1. 12:35
Hát nem lehet könnyű két gyerekkel plusz még munka is. Azt tudtam hogy fizetni kell de hogy pontosan mennyit azt nem. Én ilyen felkészítőre gondoltam ovi előtt egy-két hónapot ha egyáltalán van ilyen.
9. mgagi (válaszként erre: 8. - Panna9191)
2015. júl. 1. 11:58

Óvónője válogatja, sajna mi nem éppen a jó oldalát ismerjük. Munkám is csak azért nincs jelenleg mert az oviba nincs hely délutánra. Szóval hiába lenne állásom ha a gyereket nem tudom hova tenni.

A bölcsiről viszont azt hallottam hogy drága.

2015. júl. 1. 11:54
Fél éves. Igen, mi is ebben bízunk. Van egy ismerősünk aki itt született és olyan szépen beszéli mindkét nyelvet hogy csak na.Tanulás szempontjából szerintem fontos hogy sokat halld a németet. Férjem csak pár szót tudott és 5 hónap alatt megtanult. Óvónők megértőek, kedvesek?
7. mgagi (válaszként erre: 5. - Panna9191)
2015. júl. 1. 11:40

mennyi idős a kicsi?

Ha még nagyon kicsi akkor talán könnyebb lesz, mert mire suliba megy perfektül fogja beszélni a nyelvet. Sajnos tapasztaltam hogy akik 5 évesen kerülnek oviba azoknak már nehezebb. Bár a lányom jól vette az akadályokat úgy hogy előtte 1 évig otthon volt, mert nem vették fel oviba. Viszont a sok német mese segített neki.

6. mgagi (válaszként erre: 5. - Panna9191)
2015. júl. 1. 11:37
Nekik könnyen ment nem volt gond. Ezen nem kell aggódni! Bár a kisebb az osztrák ovit nem szivleli annyira mint a német ovit, de talán most így a végére kezd beletörődni.
2015. júl. 1. 11:32
Szia! De jó hogy írtál! A kicsik hogy viselik, hamar beilleszkedtek? Nagyon izgulok mi lesz ha a Csöppöm bölcsibe megy... Sok szerencsét a munkakereséshez!
4. mgagi (válaszként erre: 3. - 09d0a2c098)
2015. júl. 1. 11:31
Németben az ovi 2-ig van csak. De előfordulhat hogy ha olyan városban leszel hogy lesz olyan ovi ahol van napközi is.
2015. júl. 1. 11:29
Szia! Én tavasszal fogok az akkor már majdnem 3 évesemmel kimenni Németországba egy barátomhoz. Én még csak most ismerkedek a nyelvvel, itthon tanulgatom, ahogy időm engedi, hogy ne legyen totál ismeretlen minden. Én is bevagyok tojva előre, mi lesz velem kint, mert ugye az oviba a gyerek könnyebben be tud illeszkedni, neki még nem akadály a nyelvi téma. Tuti nehéz lesz... Egyenlőre én így állok, de én azt számolom, hogy félévig, tuti kemény lesz.
2015. júl. 1. 11:17
Szia! Mi is egy éve élünk Ausztriába. Segítség nincs. A gyerekek oviba suliba én pedig jelenleg munkát keresek.
2015. júl. 1. 11:13
Tapasztalatokra lennék kíváncsi...Mi egy éve élünk Ausztriában, a kislányom már itt született. 1-2 magyart ha ismerünk, rokonok ritkán járnak ki. Nektek van segítségetek? Nyelvvel hogy álltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook