Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön dolgozók volt már veletek olyan, hogy nem értettetek meg valamit? fórum

Külföldön dolgozók volt már veletek olyan, hogy nem értettetek meg valamit? (beszélgetős fórum)


2014. nov. 23. 09:17
nem,de ide koteleso a nyelvtudas.
2014. júl. 23. 16:40

Hogyne lett volna! 8 ev alatt eleg sokszor, es a mai napigh van, hogy valamit nem teljesen ertek. Ezzel nincsen semmi gond, perfect sosem lesz az ember, majd csak a fiam, aki itt is szuletett!

En ugy kezelem, hogy visszakerdezek ismetelje el megegyszer, mert nem ertem mit ertett a mondandoja alatt, esetleg megkerem mondja el mas szavakkal. Csak igy tanul az ember es ebben semmi szegyellni valo nincsen! :)

9. Milup2 (válaszként erre: 5. - Vikyci)
2014. júl. 23. 08:29

Én is voltam így...:)

1 kukkot nem értettem még harmadszorra sem, mert annyira tájszólással beszélt az illető..Aztán megfordult, s ott hagyott...

Vagy mondjuk mikor tájszólással telefonon akarta elmondani nekem az illető a telefonszámát(ráadásul a rendőrség volt), de egyszerűen nem értettem a számokat, s nem hazudok, cirka 8-szor kérdeztem vissza, de már az illető, meg a közelében lévők is röhögtek rajtam, hallottam...:P

Pedig akkor már nem kezdő voltam kint...

Ilyen szitukra mindenkinek fel kell készülnie..Kínos, de evvan...

8. Milup2 (válaszként erre: 4. - D68b49c072)
2014. júl. 23. 08:25

Akkor megint rá kell kérdezni.

Szótár legyen nálad, kisebb fajta, ami kis táskában, vagy akár zsebben elfér..Nagy hasznodra lehet..

Mikor 19 évesen külföldre kerültem, hát, hagyj ne mondjam...Nehéz volt az első időkben, pont azért, mert hiába tanultam évekig németül, ha nem használtam...

Sokszor nem értettem valamit, főleg a szótárban nem található szófordulatokat, vagy a tájszólást...

De kérdeztem, ha harmadszorra sem értettem, akkor megfogták a kezem, s odavezettek, s elmutogatták..

Persze, kínos, de aztán pár hét múlva már belerázódtam...

Először elmondani sem tudtam normálisan, amit akarok, mert nem pörgött az agyam...De ebbe is beleszokik az ember...

2014. júl. 23. 08:18

Rengeteg szót nem értek még én sem,én is a szövegkörnyezetből következtetem ki.

Vagy megmondom,hogy mondja másképp,más szóval.

2014. júl. 23. 07:26
írasd le vele egy papírra.
2014. júl. 23. 07:22

Jó pár éve Angliában laktam, akkor már közel 1 éve. A család elment nyaralni, egyedül voltam. Csengettek. Kinyitom az ajtót, ott áll egy fickó, mond valamit. Egy kukkot nem értettem belőle. Mondom neki, hogy nem értem. Megint elmondja, megint nem értettem. Mikor harmadjára mondtam neki, hogy nem értem akkor legyintett egyet és elment :-D

Nem tudom milyen tájszólással beszélhetett, hiszen akkor már elég jól elboldogultam, idegenekkel is tudtam beszélni, telefonálni is angolul.

2014. júl. 23. 06:11
És ha azt sem értitek? :)
2014. júl. 23. 05:59
Vissza kell kérdezni...
2. Edy6
2014. júl. 23. 05:34
Nálam sokszor előfordul. Megpróbálom a szövegkörnyezetből kitalálni, mi lenne az illető mondandója, vagy egyszerűen csak visszakérdezek. Előfordul, hogy ha egy bizonyos szóról van szó, megkérdezem mit jelent. Ennyi.
2014. júl. 23. 05:22
Úgy értem egy mondatot,szót?és ha igen olyankor ti mit szoktatok mondani,csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook