Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krupp asztma közti különbség fórum

Krupp asztma közti különbség (beszélgetős fórum)


16. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Salhajni)
2013. nov. 28. 10:30

Én csak azt nem értem, hogy miért a tanárnál van a Ventolin és nem a gyereknél?

Iskolás és nem most alakult ki nála ez a betegség, tehát feltudja mérni, hogy mikor van rá szüksége.

Egyébként meg testnevelésből felmentést nem 2 hétre szoktak ilyen esetben adni, ill. nem is kell teljes felmentés esetleg könnyített tesi, de ezt meg miért nem a szakorvostól kéred?

2013. nov. 28. 10:25
A lányom asztmás. Asztma: amikor megbetegszik, a hörgők begyulladnak, amelyek vastag tapadós nyákot képeznek, ezzel szűkítve a hörgőket. A lányomnál bronchitiskor felfújódik a tüdő, ergo: befelé megy a levegő, kifelé nem tud jönni. Krupp: pont fordítva, kifelé jönne a levegő, befelé nem megy, annyira beszűkül a hörgő. Abban igaza van, hogy a hideg levegő jó az asztmára is, de a Ventolin nem feltétlenül mellőzhető! Tornára pedig kérj igazolást a gyereknek, ha ennyire fafejű a tanár, így nem tudtok konfrontálódni. Amikor a lányomnak bronchitise van, még otthon sem engedem ugrálni/futkosni, ugyanis 2 perc után fullad.
2013. nov. 23. 13:16

Nekem kruppos a lányom,asztmáról nincs tapasztalatom,de úgy tudom az súlyosabb mint a krupp,már csak azért is mert a kruppot 100%-ban kinövik.

A krupposok tornázhatnak,de csak akkor ha jól vannak,ha befulladás után,akkor semmilyen megerőltető mozgás,futkorászás nem megengedett.

13. 300c83c7b2 (válaszként erre: 12. - Salhajni)
2013. nov. 23. 10:52
Valószínűleg azért mert a kocsiban nem mozgott,gondolom mikor kiszálltatok gyalogolnia kellett.A tanítónő nem bírálhatja felül az orvos javaslatait.Legjobb lenne,ha az orvos is beszélne vele,tudom ezt nagyon nehéz megoldani.Talán az igazgató is tud rá hatni,bár nagy a pedagógusok közti összetartás.Vigyázz,nehogy a gyereken csattanjon az ostor.Másik tanítónő,esetleg másik iskola?Persze csak végszükség esetén.
2013. nov. 23. 08:26
Adél akkor köhög amikor felkel , vagy ha többet futkározik , de szárazan ,aztán jön a hörghurut , szerencsésebb esetben. Azért nem értem , ha tudsz segíts ,miért kell a hideg levegő? Nekünk van Seretide , Beroduálos inhalálást már ha ilyen az idő állapotától függetlenül 1 nap 3szor kell , plussz Aerus , és Montekulast, és orrspay. Szóval, itthon nagyon köhögött , 40 fokos láza volt, beültünk a kocsiba , fütöttünk , és akkor megszűnt az egyenletes melegben a köhögése. Amint kiszálltunk , újra kezdődött. Ez miértvan? Előre is köszönöm !
2013. nov. 23. 08:21
Hétfőn megyek is ,leviszem az összes kórházi papírt , kezelő naplót. Én ismerem a gyereket , a háziorvos is ,ő csak 3 hónapja. Tudom, és előre rettegek , hogy tüdőgyulladása lesz ,mert 2 éve mindíg van. Tavaly CSAK 3szor..
10. Mariannka80 (válaszként erre: 9. - Salhajni)
2013. nov. 23. 08:16
Ezt nem teheti meg!Fordulj az igazgatóhoz!
9. salhajni (válaszként erre: 8. - Mariannka80)
2013. nov. 23. 08:15
Neked is köszönöm ! Nálunk a suliban nem így működnek a dolgok....A tanárnő felül bírálhatja az orvosi igazolást,felmentést...
2013. nov. 23. 08:12

Nekem a nagy asztmás,a kicsi kruppos.

A kruppos gyerek belégzéskor sípol,az asztmás pedig kilégzéskor.

Az állandó felsőlégúti megbetegedés jellemző mindkettőre.

A kruppos gyerek általában éjszak köhög. nappal kevésbé.

Az asztmás gyerek pedig napszaktól függetlenül.

A nagynak nálunk állandó azt hiszem 1.kategóriás felmentése van tesiből(bármikor kiállhat,főleg a hosszú távú futásra vonatkozik)+ egy felsőlégúti betegség után 1 hétig teljes tesi felmentése van.

7. salhajni (válaszként erre: 6. - 300c83c7b2)
2013. nov. 23. 08:12

Szia !

Nagyon köszönöm a válaszod ! Hát azért nem mehet még ki sem ,mert nála a hörghurut folyton tüdőgyulladásba ment át, a minimum láz, 39 fokos, volt 40.2 , 1-2 napig ilyen magas , aztán kissé lemegy , de aztán újra magas . Mire teljesen kigyógyul, 1 hónap.

2013. nov. 23. 08:07
Ne tornázzon,ha fullad,mert a mozgás provokálja a tüneteket.Az asztma a hörgők görcse amikor a kilégzés nehezített.Ez egy krónikus állapot,ha ki is növi a gyerek akkor is évekig fennáll,és sajnos átmehet felnőtt kori asztmába.A pszeudokrupp ezzel ellentétben akut betegség,bár kétségkívül hajlam kell hozzá,de biztos,hogy a gyerek kinövi.Az enyém is kinőtte.Ez nem a tüdő,hanem a gége betegsége.15 évig dolgoztam gyermekkórházban,sok asztmás gyereket ápoltam.A kruppos gyereknek párásítani kell.de az asztmásnak kifejezetten árt a pára.Egy valamit viszont nem értek.Miért nem mehet levegőre a gyerek?Ezeket a gyerekeket állandóan levegőztetni kellett,sőt a tüdőgyulladásosokat is,ha láztalanok voltak.Vizit után beöltöztettük őket és ablakot nyitottunk,vagy a teraszra vittük őket.Minél hűvösebb volt annál jobb volt a légzésük.Hangsúlyozom,ha láztalanok voltak.Ez a közös pont a két betegség kezelésében,hogy a meleg fűtött szoba fokozza a panaszaikat.Általános szabály,hogy a lakás hőmérséklete max.20-20 fok legyen.Amúgy a krupposoknak is a hideg pára a jó.Remélem tudtam segíteni.Jobbulást a gyermekednek!
2013. nov. 23. 08:01
A tanárnő szerint ugyanaz a két betegség... Majd a netről veszek le neki anyagot....Nézzen már utána !
4. salhajni (válaszként erre: 2. - ChrisTai)
2013. nov. 23. 07:57

Köszönöm a válaszod ! Mivel elsős ,az ofője a tesitanára.A háziorvos ,meg ismeri a lányom, tudja ,ha elkezdődik a hurutos időszak, betegség a vége. Azt mondta azért adja a felmentést , mert már hall zörejt a tüdejében , úgyhogy most ő is úgy látja , 2 hetet ki kéne hagynia.

Köszönöm, szép napot!

2013. nov. 23. 07:53
Egyébként a krupp az egy kinőhető betegség, az asztma nem. Nálunk is volt pár kruppos gyerek, de nem voltak rohamaik, teljesen más a kettő...
2013. nov. 23. 07:52
Én is asztmás vagyok, nekem sosem az ofőm döntött, hanem a tesitanár. Felmentést sosem kaptam,csak ha beteg voltam, orvosi igazolással, hogy ne tornázzak x hétig, de tudták, hogy asztmás vagyok, szóval nem szóltak rám, ha megálltam futás közben, ha nem volt pont felmentésem. Szerintem a lányodnak add a sprét, megbizhatóbb mint a tanár. Nálam is mindig nálam volt.
2013. nov. 23. 07:46

Sziasztok !

Véleményre volna szükségem ! kislányom 2 éve asztmás , ősztől -tavaszig köhög ,emelt családit kapok rá. Az oviból is sokat hiányzott , mert hiába kap imun erősítőt, krónikus hörghurutja van , ami átmegy tüdőgyulldásba. Tavaly előtt is volt,tavaly decemberben ,márciusban , áprilisban. Most is szedi az állandó gyógyszereit. Elkezdett köhögni , szóltam az ofőjének, hogy ma ne tornázzon.Azt mondta , olyan nincs ,tornáznia kell , vagy orvosi igazolás,mert neki is 3 gyermeke kruppos volt. Lementem a háziorvoshoz ,aki ugye ismeri lányom tüneteit , igazat adott , azt mondta a két betegség teljesen más. Megkaptam 2 hétre a felmentést. De a tanárnő ismét avval érvel, hogy a krupposok tornázhatnak....De ha az én lányom elkezd köhögni , akkor megint brochitise lesz , tudom ! Abból tüdőgyulladás. Az orvosunk naponta járt hozzá amikor előjönnek a t.gyulladások , és a lelkemre kötötte a gyereket nem lehet kivinni ,míg meg nem gyógyul.Vittem a suliba a tanárnőnek Ventolint , ha köhög ,adja oda a gyereknek.Azt mondja a lányom, nemadja oda ,hanem az ablak elé állítja a friss levegőre. De pont ezt nem lehet ! Nem kruppos ! Asztmás! Most mit tegyek? Tornázzon? Legyen rosszabul? Majd ő viszi orvoshoz???? Kiváltja a gyógyszereit?? Köszönöm, aki megírja a véleményét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook