Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közmondások kvíz fórum

Közmondások kvíz (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közmondások kvíz (Kvíz)

febr. 8. 11:33

Kettő hiba.

Kettőt kikövetkeztettem főleg, hogy melyik nem lehet.

29. Pipi57
jan. 23. 14:34
10/9
jan. 21. 19:25
10/9
27. zena01
jan. 21. 13:28
Az utolsó kettőt nem tudtam.
jan. 20. 18:54
Egy részük már ismerős volt a Kvízlabirintusból 🙂 de az utolsó kettőt elrontottam, így 10/8.
25. fokhagyma (válaszként erre: 24. - Hoxa)
jan. 20. 17:16
A másikat 2012-ben adták ki, egy vastag könyv. Nem témák szerint van, hanem abc rendben, de rengeteg kifejezés, szólás van benne magyarázattal. Érdemes beszerezni. Eddig csak ott lapult az egyik polcon, most a kvízed hatására elkezdtem nézegetni.
24. Hoxa (válaszként erre: 23. - Fokhagyma)
jan. 20. 15:14
Igen, O. Nagy Gábor nevére emlékszem, az egyik biztosan tőle volt. A másik valami modernebb kiadású, új könyv volt, ami rögtön meg is magyarázta a jelentéseket és témakörönként voltak csoportosítva. Néha nem egyszerű kitalálni, mit is jelent egy-egy mondás.
23. fokhagyma (válaszként erre: 22. - Hoxa)
jan. 20. 14:22

Van egy könyvünk, nagyon jó és hasznos. Ajánlom a használatát.

Bárdosi Vilmos: Magyar szólások, közmondások


Egy másik is van, ami már elég régi, de az is jó.

O.Nagy Gábor: Mi fán terem?

22. Hoxa
jan. 20. 13:38

Én is azt hittem régebben, hogy ismerem a közmondásokat. Aztán amikor a gyerekkel elkezdtük nézegetni a korábbi magyar felvételi feladatsorokat, néha felszaladt a szemöldököm az ilyen feladatoknál, hogy mi van?!. Akkor ki is vettünk a könyvtárból két közmondásos könyvet és néha szabadidőnkben azzal szívattuk a családot, hogy azokból kérdezgettünk. Aztán mikor a második gyerek felvételizett, akkor már írtunk a kvízkérdéseket a Kvízlabirintusra, úgyhogy újra kivettem a könyveket a könyvtárból, de már nem csak szóban vizsgáztattuk egymást, hanem kérdések is születtek a játékba.

Nagyon sok van, amit a ma élők közül szerintem senki soha nem hallott élete során. :DDD

21. ,zumba
jan. 20. 11:30
10-ből 8 találat, s ezzel a kvízzel is tanultam.
20. Szasza4 (válaszként erre: 1. - Hoxa)
jan. 20. 10:49

Ezt tényleg "szépen megcifráztátok kedves Hoxa! (Eredmény: 10-7) De én is megcifráztam ám! Hárman töltöttük ki! Én,... a Gyula,.... meg a Tóth Ottó! 😮😉


(És ha tényleg "sok van még a tarsolyotokban," űrítsétek azt a fránya tarsolyt minél gyakrabban!)

19. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Hoxa)
jan. 19. 20:10

Bekeményítettél Hoxa!:D

Csak a fele lett jó, de lehet belőle tanulni, jöhet a következő:)

18. dogiz
jan. 19. 20:00
Hát, hát .... azért nem tudtam mindet, de ezt elkapkodtam, legközelebb nem este fogom megnézni, fáradtan :D
jan. 19. 19:24
Hát nem volt könnyű 😱
jan. 19. 18:00
Azt hittem, hogy ismerem a közmondásokat, mégis 3 hibát vétettem. No mindegy, legalább megtanultam!
15. Anyagi (válaszként erre: 1. - Hoxa)
jan. 19. 17:41
Reméljük, lesz még ilyen teszted a számunkra!!! :)))
14. Anyagi
jan. 19. 17:38

Sziasztok!


Az utolsó kettőt még sosem hallottam - nem is találtam el!


A fecskéhez akár a tavasz, akár az ősz jó lehetett volna logikailag, de én rosszat választottam...


Az utolsón meg elgondolkoztam, hogy a kormányos vagy a révész jelenhet e meg inkább egy népi mondásban?

De ha nem a mai értelemben vesszük a révész, a révész hajó jelentését, akkor alapból egy révész maximum zátonyra futhat...

Gondoltam én.... rosszul!

jan. 19. 17:03
Jó lett: 6 db
jan. 19. 14:03
Az utolsó 2 nem sikerült
jan. 19. 13:58
Négyet a végéről rosszul tippeltem. Nem ismertem ezeket.
jan. 19. 12:52
8 találatot értem el. A 8.9. nem sikerült.
jan. 19. 12:46
7
jan. 19. 12:40

Nekem az utolsó 3 nem sikerült. Tényleg nehezek voltak, csak néhány volt, amit ismertem, a többit tippeltem.


Jöhet még, nagyon tetszett! 😉

7. fokhagyma (válaszként erre: 6. - Fokhagyma)
jan. 19. 12:12

Ó, bocsánat! Nem kellett volna leírnom a jó választ, mert aki azt olvassa előbb, utána nézi a kvízt, akkor már tudja.

Ha gondolod, kedves Hoxa, töröld a hsz-emet!

6. fokhagyma (válaszként erre: 5. - Hoxa)
jan. 19. 12:09

Nagyon jók, köszönjük!!!

Kettő nem sikerült. Révész helyett kapitányt jelöltem, és rosszul tippeltem az adjonistenest.

Azt hittem, hogy elszegényedett, de a berúgott volt a jó.

5. Hoxa (válaszként erre: 4. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 19. 12:05
Igyekszem :)
jan. 19. 11:52

Annyira vártam már ezt az újabbat!

De ez most még rosszabb lett, mint a retrós. 60%-os siker, de most is nagyon tetszett.


Nem sikerült

- a megszedett szőlős

- a megverte a sok adjonisten

- a fecskés

- a hajótöréses

Ezek bizony mellémentek. De nagyon várom a következőt. Kérek még. 🙂

3. Hoxa (válaszként erre: 2. - 67ccbe1ed3)
jan. 19. 11:26
A 7 nem rossz ám, mert ezek nem annyira közismertek. :)
jan. 19. 10:47

10-ből 7. Így jár az, aki még nem ébredt fel teljesen, úgy tölti ki a kvízt:)


Örülök ennek az újabb kvíznek. Nagyon remélem lesz, aki kedvet kap, és jön a Kvízlabirintus oldalára játszani.

1. Hoxa
jan. 19. 09:35
10 darab, egyre nehezedő kérdés a közmondásokról. Vigyázz, mert nem könnyű, hiszen a kevésbé közismertekből válogattunk, amit pedig mindenki ismer, azt szépen megcifráztuk! :)
Kitalálod melyikre gondoltam?
Neked mennyi sikerült?

Ugrás a teljes írásra: Közmondások kvíz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook