Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Közel 10 napja szültem, nagy vérveszteséggel. Állandóan sápadt vagyok és szédülök. Mit ajánlotok, hogy jobban érezzem magam? fórum

Közel 10 napja szültem, nagy vérveszteséggel. Állandóan sápadt vagyok és szédülök. Mit ajánlotok, hogy jobban érezzem magam? (beszélgetős fórum)


27. Guruljka (válaszként erre: 25. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 3. 12:48
Bízunk benne, hogy 2014 ősze óta már rendbejött.
26. 0adc8842b1 (válaszként erre: 4. - 3b1a5ec920)
2019. ápr. 3. 12:07
Ha nullás a sör, akkor a vörösborban is alkoho van, szóval majd ha a vas rendbe jön, csak azután.
25. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2019. ápr. 3. 12:05
Remélem van melletted valaki, aki kiszolgál, ápol amennyire engeded és pihensz. Ha meg akarsz erősödni az lassaban megy és idő kell hozzá, de elengedhetetlen egy jó marha húsleves. Erőlevesnek is nevezik és legalább zöldségeket kell belőle megenni a levessel. Hidd el csodás és segít. Tilos nehezebb ételeket enni, mert a szervezetnek van mivel megbirkóznia. A vastabletta kell, de ne hirtelen sokat, mert az sem jó. egy hét kisebb adag aztán emelni, mondjuk egy helyet két tabletta. Van étvágyad? Vigyázz magadra, és jobb egészséget!
2014. szept. 10. 17:33

Szia!

Én a NEO-FERRO FOLGAMMA tablettát ajánlanám.

Szülés után ezt szedtem.

Minden jót!

23. c9f9b53798 (válaszként erre: 16. - Mákvirág..)
2014. szept. 4. 10:37
Dettó, nekem is ennyire leesett, az epeműtétem miatt volt vérképem, három héttel szülés után, már 100 volt a hemoglobinom, igaz minden nap ment a vöröshús, heti kétszer máj, néha még borjúmájas is. Ha bírja az ember gyomra. Van aki egyébként hiába eszik, vagy szedi a vitaminokat, ha nem képes beépülni a szervezetébe, felszívódási zavar, mindig vérszegény lesz.
22. c9f9b53798 (válaszként erre: 10. - Dogiz)
2014. szept. 4. 10:35
Én az első után kellett volna, hogy kapjak, szédültem napokig, szerencsére visszautasítottam, mert háromhetes volt a gyerek mikor életmentő epeműtétem volt, és ha kaptam volna vért, akkor az kockázatot jelentett volna a műtét során, három hét múlva már 100-on felül volt a hemoglobinom, holott 65-re esett le szülés után, most nem vesztettem sok vért mégis több hétig esténként szédültem, igaz nem is tudtam pihenni két kisgyerek mellett. Az, hogy milyen gyorsan regenerálódik az ember szervezete, ez egyénfüggő, én nem szedtem pl. vasat egyik terhességem alatt sem, nem voltam vérszegény, vashiányos, nagyon hamar regenerálódott a testem is, azért írtam a kérdezőnek, hogy pihenjen, lehet nem is már a vérveszteség miatt, hanem a fáradtság miatt is gyenge, szédül, remeg. Egyébként mindkét szülésem után ráírták a záróra a vaspótlást, az elsőnél még receptkötelest is írtak fel, nem bírtam beszedni, mégis regenerálódott a testem: cékla, vöröshúsok, máj, piros gyümölcslevek (natúr, bio).
2014. szept. 4. 08:58
Májat egyél.
20. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2014. szept. 4. 01:23
A fiamnak vörös husit ajánlott a doki + céklát , mikor vérszegény volt , jó , hát ő pasi , de gondolom erre akkor is jó lehet !
2014. szept. 4. 01:06
Megnéztem az adatlapodat, gyönyörű kis hajasbabácskád van! :D
18. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2014. szept. 4. 01:01

Próbálj meg minél kevesebbet fent lenni, szedd a vasat és a folsavat. étkezz a lehetőségekhez képest egészségesen.


Szeretettel kívánok mihamarabbi teljes felépülést!

Kicsi lányoddal egészséget, boldogságot. :D

17. emi75
2014. szept. 3. 21:54
Most jut eszembe, hogy nekem erősen mondták szülés után, hogy szedjem még a terhesvitamint a folsav miatt, ami segít a vasnak hasznosulni.
2014. szept. 3. 20:04

Igen tényleg az a kérdés, hogy mennyi a hemoglobinod és a vasad? Gondolom volt vérvétel a kórházban, de ha nem, akkor a háziorvos is ad beutalót.


Én is hasonlóképpen jártam a szülés után. 62 volt a hemooglobinom a 120 helyett. Akartak vért adni, de nem kértem. Szedtem vasat itthon, szédültem, magas volt a pulzusom, mert a fele annyi vért gyorsabban kellett keringesse a szívem, hogy ugyanannyi oxigénhez jussak.

A vasat kb 1 évig kellett szednem szülés után.


Szóval a vérképből indulj ki, az fogja meghatározni a kezelést.

15. emi75
2014. szept. 3. 19:56

"A vérpótlást, a szervezet egyensúlyának visszaállása érdekében sem szabad túlzásba vinni. Minél több vért kap valaki, annál jobban visszaszorul a saját vérképzése. Így elhúzódhat a gyógyulási idő. A közvetlen életveszély elhárítása után hagyni kell, hogy a szervezet saját maga termelje meg a szükséges vérmennyiséget. A folyamatot elősegíti az elveszített vas pótlása. Egyrészt ajánlott a magas vastartalmú élelmiszerek fogyasztása, mint a máj, a vörös húsok, a paradicsom, a paprika vagy a cékla. Másrészt mesterséges vaspótlás is szükséges, gyógyszerek, multivitaminok és táplálékkiegészítők által. Egy ilyen komoly vérveszteség után a vitamindús táplálkozás, a bő folyadékfogyasztás és a fokozatosan növekvő testmozgás mellett, türelem és idő szükséges a teljes felépüléshez.


Részletek: [link]

14. terek
2014. szept. 3. 19:40

én csak szülés után voltam nagyon rosszul, felállni nem tudtam annyira szédültem. vas mellett napi 3-4 liter vizet mondott az orvos, az első 3 liter megivása után sokkal jobban lettem.

tényleg kérdezd meg az orvost, legalább vérvételre küldjön el...

2014. szept. 3. 19:40
Nem Magyarországon élhet, és van amelyik országban nem foglalkoznak a kismamákkal tanáccsal sem, és vérképpel meg főleg nem.
12. emi75
2014. szept. 3. 19:39

CSatlakozom az előttem szólókhoz és hozzáteszem a marhahúst is az étrendhez.


Jobbulást, jó egészséget.

11. Zamila
2014. szept. 3. 19:35
Igyál sok folyadékot a szédülésen javítani fog.Én pont nem olyan régen néztem a lányom baba kori képeit,és döbbenet...úgy néztem ki mint valami zombi :S Pedig ott már egy hónapos is elmúlt a lányom,sápadt arc nagy fekete karikás szem.Én is nagyon kivéreztem szüléskor sajnos :S
10. dogiz (válaszként erre: 3. - C9f9b53798)
2014. szept. 3. 19:24
Azért nem normális teljesen :( A menyemet is épp tíz napja császározták és ő a harmadik nap kapott 2 egység vért annyira gyenge volt és elég sok idő míg természetes úton visszatermelődik. Kismamáknál megnem a legjobb ha vérszegényen szoptatnak.
2014. szept. 3. 19:20
Vérképed jó volt a szülés után? Mennyi volt a hemoglobinod?
8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2014. szept. 3. 19:17
Gondolom, a védőnő járt nálatok és megy is, legalább neki mondd el, biztos segít.:)
2014. szept. 3. 19:16

Hívd fel az orvost, akinél szültél. Nem is értem, hogy minden tanács nélkül miért engedett haza?

Sajnos én is sok vért vesztettem, egy liter pótlást is kellett kapnom, de még így is jó tanácsokkal ellátva tértem haza.

Ne kezdj el semmit szedni, csak úgy, mert a babádnak, s magadnak is árthatsz vele. Hívd a dokit mielőbb!

Minden jót kívánok.

6. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 5. - Tamtamano)
2014. szept. 3. 19:16
+ olajos magvak!
5. tamtamano (válaszként erre: 4. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 3. 19:14
Felénk is! Ifgaz a sört, meg a madártejet meg a tojáslevest a tejszaporításra szokták mondani a régi öregek! A máj, cékla tökéletes a vas szaporítására. :)
2014. szept. 3. 19:13
felenk ilyenkor azt mondtak, hogy hirtelensult maj, csalantea, vorosbor... no meg nullas sor, tojasleves, madartej;
2014. szept. 3. 19:13
Ez normális, pihenj amennyit csak tudsz: cékla, máj, pirosszőlő (vagy a leve), ha bírod akkor mehet a vastabletta, nekem gyomorgörcsöm van tőle, hányok tőle... nem bírom. Főleg estefelé voltam rosszul, szoptatás után, már csak támolyogtam én is több hétig.
2014. szept. 3. 19:09

Inkább orvoshoz fordulj, mert szoptatás alatt sem jó akármit beszedni.


Minél előbbi jobbulást!! Én az első gyerekemmel majdnem 2 hónapig a babakocsiba kapaszkodva jártam, annyira szédültem, szintén nagy vérveszteségem volt.

2014. szept. 3. 19:04
Lányok! Közel 10 napja,hogy szültem a kislányomat,nehéz szülés volt nagy vérveszteséggel.Állandóan hófehér vagyok,sápadt szédülök...nagyon rossz a közérzetem.Már Béres vastablettát hozattam Mo-ról,hátha segít.Nektek mi vált be,esetleg valami tanács mitől lehetnék jobban?!!! köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook