Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kosztümös filmek fórum

Kosztümös filmek (beszélgetős fórum)


1 2
31. epus
2010. júl. 11. 16:50

és online ezeket a filmeket hol lehet megnézni?

Légyszi segitsetek

30. Athena
2010. júl. 7. 16:07
Én is imádom a kosztümös filmeket. Legjobbak: Értelem és érzelem, Büszkeség és balítélet(mindkét változat), Jane Eyre, VIII. Henrik, A másik boleyn lány, Tudorok, Veszedelmes viszonyok (Glenn Close és John Malkovich), Kisasszonyok
2009. júl. 28. 20:33

Sziasztok!


Nem tudom látogatja-e még valaki ezt a fórumot, de én most találtam rá.

Iszonyú nagy rajongója vagyok a kosztümös filmeknek. Lehet egy részes, lehet sorozat, nekem 8:D


régebben én is a tv-ben néztem, de mióta van net, mindent innen nézek;)

Főbb kedvenceim a már lentebb említettek közül:

- Édesek és mostohák

- Büszkeség és balítélet (moziváltozat nem tetszett, nem bírom a csontsovány Keira-t:(

- Értelem és érzelem

- A velencei kurtizán

- Casanova (Heather Ledger főszereplésével)

- Róma (2 évados lett végül, irdatlan nagy költségvetésű film volt)

- Tudorok (3. évadnál jár)

- Változások kora

- Vatel

- A királynő nyakéke

- A három testőr

- A vasálarcos

- Valmont (Colin Firth-el fergeteges)


Hirtelen ennyi, de egy rakat ilyen "kedvenc" filmem van:D

2008. dec. 25. 19:37

Sok kedvenc filmem láttam itt, ami kimaradt:

Fekete tulipán

Udvari bolond

Mennyei királyság

Az utolsó szamuráj

27. zena01 (válaszként erre: 14. - Suani)
2008. szept. 13. 19:19
Egyetértek! Most már fejlettebb a technika, mégsem tudnak ilyen jó filmeket csinálni. A Titanic ugyanannyi Oscart kapott, csak tudnám miért. Az egész számítógéppel készült.
2008. márc. 2. 20:52
büszkeség és balítélet tv változat
2008. márc. 2. 19:41
Magyar vagy külföldi, jöhet, szeretem a kosztümös filmeket.
24. look
2008. jan. 20. 00:58

Üdv

A "Lady Jane" című filmet keresem nagyon!Tud nekem valaki egy másolatot?VHS vagy DVD is jó.

2007. nov. 6. 12:15
Nem kérdés:Büszkeség és balitélet NO.1:-)))
22. cskata
2007. nov. 6. 12:11

legújabb kedvenc: Elisa di Rivombrosa

(vasárnaponként, m1, kb.17.00-18.00-ig)


sztem nagyon jó film! aki szereti a romantikus történelmi filmeket, az kukkantson bele mindenképpen!:)

2007. nov. 6. 05:12
Keresztesek. 1965.
20. Saci49
2007. szept. 16. 18:06
Fantasztikusan szeretem őket! Ide tartoznak a régi rendezésű magyar filmek is, mint: az Aranyember, Egy magyar nábob stb. De szeretem az ilyen típusú külföldi filmeket is.
19. tini07
2007. jún. 1. 07:48
Íiiiiiimáááádom őket.Nekem a Büszkeség és balítélet a kedvencem.
2007. ápr. 23. 20:19

Én is imádok minden kosztümös filmet:)Történelmi vagy szerelmes,egyre megy.De én a könyvekben is ezeket szeretem.

Abszolút kedvencek:Büszkeség és balítélet(mindkettő),Jane Eyre,Értelem és érzelem,és az összes Kenneth Branagh(?) féle Shakespeare-feldolgozás:)

2007. ápr. 23. 18:38
Hali. Nálunk a "Sok hűhó semmiért"c. film a kedvenc.
16. Castellina (válaszként erre: 7. - 18235c4fc5)
2007. ápr. 3. 12:57
Ezt én is szerettem.
15. mylene
2007. ápr. 3. 12:52
Kosztümös filmek közöl nálam a régi francia és olasz filmek jönnek be.Bár az angolok is nagyon klasszak. Miért csak a számítógépes, lövöldözős, vértől csöpögő stb. filmeket adják a tv adók? Szerintem sok nézőt ültetnének le egy-egy régi kosztümös film levetítésével.
14. suani
2007. febr. 13. 18:36
A legjobb kosztümös film a Ben Hur, aki egyszer megnézi beleszeret!
13. zena01
2006. nov. 14. 09:27
Talán a tv csatornák is több ilyen jellegű filmet leadhatnának. A főbb csatornákra gondoltam, mert sokat nem lehet nálunk fogni. Persze olyanokat, amelyeken normális film van. Amikor még csak két tv csatorna volt, sokkal jobb volt a műsor.
2006. okt. 3. 14:07
Én minden Jane Auten-es filmet kedvelek, de mostanában láttam a TV-ben a "A mansfieldi kastély" című regényéből készült filmet. Hát szerintem nagyon összecsapták. A könyv sokkal, de sokkal jobban kimutatta az érzelmeket és a helyszínek jellegzetességeit. Ezt is meg lehetett volna csinálni több részes filmként.
11. cskata (válaszként erre: 10. - Zena01)
2006. okt. 3. 10:59

mármint a hat részes sikerült "egész jóra"?

az a sorozat sztem úgy tökéletes, ahogy van - korhű minden tekintetben és minden szereplő nagyon hiteles! (de én elfogult vagyok, mert ez az egyik kedvencem..:)))

a mozi-verzió viszont nem lett vmi nagy durranás.. a hollywoodi filmkészítőknek nem sikerült azonosulni a 18. század angol nemesek környezetével (a ház, berendezések és a kert olyan a filmben, mintha egy utolsó, faluvégi lepukkant kulipintyó lenne...) nem hiszem, hogy Jane Austeen ilyen környezetbe álmodta meg a sztorit... és nem is beszélve az akkori nőideálról.. a Keira Knightly féle csontsovány csajok nem igen "keltek volna el" akkoriban szerintem..:)) nem is értem, miért éppen őt választották női főszereplőnek a mozi-változatba...

10. zena01 (válaszként erre: 1. - Attika24)
2006. okt. 3. 09:15
Szeretem a kosztümös filmeket, de megfigyeltem, hogy az újabb feldolgozások a réginek a nyomába sem érnek.Bár a Büszkeség és balítélet egész jól sikerült. A hat részes változatra gondoltam.
9. cskata (válaszként erre: 6. - Zse pi)
2006. szept. 29. 09:35

Nekem is ezek a kedvenceim ebben a "témakörben"!

18-19. századi Anglia minden mennyiségben jöhet!!!:)) Imádom!:))

Elég jó az m1-en az a 6 részes sorozat is, ami szombat-vasárnap megy.. Édesek és mostohák a címe, ha jól emlékszem...

2006. szept. 29. 09:27
Igen, főleg a "klasszikus" francia-olasz kalandfilmeket. A mai durva, unalmas, számítógéppel készített, olcsó tömegvacakok mellett valóságos szÍnfolt.
7. 18235c4fc5 (válaszként erre: 6. - Zse pi)
2006. szept. 28. 20:27
Én is imádom az általad felsoroltakat, és még a Veszedelmes viszonyok jutott eszembe, Glenn Close és John Malkovich hatalmasat alakít benne!
2006. szept. 28. 19:43

Imádom a kosztümös filmeket!!!

Jane Eyre, Büszkeség és Balítélet, Értelem és Érzelem, Örökkön örökké... stb. Olyan más volt az a világ. Jó egy kicsit benne lenni.


És persze imádom ezeket olvasni is.

2006. szept. 28. 19:35
En direkte vadaszok a kosztumos filmekre,csodalom mennyire maskepp eltek,gondolkoztak,viselkedtek a regiek.Tulkepp az alap emberi termeszet nem valtozott,de megis mindent annyira maskepp csinaltak...es igen,a kornyezet is elbuvol, sokkal lakhatobb kornyezetben eltek,kicsit irigykedem olykor:))
2006. szept. 28. 15:13
szeretem mert olyan más,olyan meseszerű.Igaz mostanában keveset tévézek,
2006. szept. 28. 10:55
én szeretem a kosztümös filmeket, kifejezetten szeretem. A múltkor megint játszották pl. Az ártatlanság korát.
2. eee466847e (válaszként erre: 1. - Attika24)
2006. szept. 28. 10:24
Szívesen nézem én is, természetesen csak akkor, ha a történet is jó. Háború és béke, Királyasszony lovagja stb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook