Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai serdülőkor fórum

Korai serdülőkor (beszélgetős fórum)


2010. dec. 20. 20:01

Sziasztok! Mikor kezd mutálni a fiúk hangja? Normális, ha 12 éves korban már elkezdödik?

Írjatok, köszi!

12. Sicike (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2010. nov. 15. 18:30

Na,hát nálunk is pont akkor kezdődött.

Tavaly volt 9.Azt mondtam ennél már csak könnyebbnek kéne lennie,neeeem idén már tök kész vagyok,s hogy mi lesz később.

Dirreg-durrog mindenért,a sulira tojik....

Ellenőrizzük és beszélgetünk vele.Bár ez ált. kudarcba fullad.Most idén 10 volt.És nehezebb is,nagyon.Remélem,bízom benne,hogy a türelmünk és a szabályok később megtérülnek.

2010. nov. 15. 13:43
hát úgy érzem,a válaszaitokból hogy ez már a kis kamaszkor de hát nem rég született,,,,,a verésnek én sem vagyok híve,nem is teszem soha,mert attól csak roszabb lenne,még dacosabb,a zsarolás néha működik ,az ordítás is bejön "néha",lehet hogy én látom rosszul de az én gyerekkoromban(39 vagyok)sem volt másképp csak nálunk rögtön jött a verés,és vele az ordítás is.,én talán okulva a gyerekkoromból amikor megszületett a fiam tudtam hogy semmit nem úgy fogok csinálni ahogy engem neveltek,és ezért egyenrangú családtagként bántunk a gyerekkel születése óta,mindent megbeszéltünk vele,megkérdeztük a véleményét ha kellett,és most már látom hogy ez az út sem az igazi mert lassan tényleg ő lesz a családfő mi meg a személyzet.talán még nem késő változtatni.Erika
10. capuccino77 (válaszként erre: 9. - B99048cdfc)
2010. nov. 15. 13:06
:)))))))))))
9. b99048cdfc (válaszként erre: 8. - Capuccino77)
2010. nov. 15. 12:48
Igen :O)) Ordítsunk együtt. Rá se ráncs.
8. capuccino77 (válaszként erre: 7. - B99048cdfc)
2010. nov. 15. 12:47
:))) Én is nagy ordítós vagyok! :))) Teljesen igazad van. Tényleg úgy van, ahogy az idősebbek mondják, hogy azt kapjuk vissza, amit Mi adtunk a szüleinknek! A gáz csak az, hogy duplán!!!! :P
7. b99048cdfc (válaszként erre: 6. - Capuccino77)
2010. nov. 15. 12:32
Én kiosztottam egy pár pofont,és nem mentem sokra. Úgyhogy azóta ordítok ahogy a torkomon kifér. Ha hall valaki a ház előtt,tuti agyamentnek néz. De inkább mint üssem:O)) Visszabeszélnek,azt hiszik övék a világ,és legalább ők keresnek ránk. De azért lehet már egy 12 évessel is komolyan is beszélni. Szerintem is próbálkoznak,kóstolgatnak minket. Mégis úgy érzem ,mi ugyanezt csináltuk,csak visszafogottabban. Ilyen a világ,változik.
2010. nov. 15. 12:22

:) Én mindig azt mondogatom, hogy az egy dolog, hogy 3 évesen kezdődik a "dackorszak", de hogy még 14 évesen is tart, az tuti! :)

A középső lányom 10 éves, de Ő is ugyanezt csinálja. Kb. egy éve "hülyült" meg teljesen. Visszabeszél, néha olyan érzésem van, hogy Ő az Én anyám, és nem fordítva. De ha megindulok felé egy-egy telibetalált beszólása után, akkor azért menekülőre fogja a dolgot, tehát azért tudja, hogy messzire megy és sokat enged meg magának, de hidd el, hogy csak próbára akarnak tenni minket, hogy meddig bírjuk, hol is van az a bizonyos határ. :) A nagyom 14 lesz, de még Ő is szemtelenkedik néha, de vele már azért el lehet beszélgetni komolyabban, úgy, hogy azért látom, hogy oda is figyel és talán ragad rá valami, elgondolkozik rajta. Előtte ez nem ment. Beszéltem-beszéltem, és azt láttam, hogy rám néz ugyan, de teljesen máshol járt az agya. Nem vagyok híve a verésnek (lehet ez volt a baj), de lehet ilyenkor kellett volna kiosztani pár siskát, aztán nem itt tartanánk. Mert most nálunk pl. az a felállás, hogy irányítanának minket, ha hagynánk. Kis diktátorokkal vagyok körülvéve, és a Te szóhasználatoddal élve, ezt simán csak túl kell élni, sok-sok türelemmel. Néha egy kis zsarolás is belefér! :P

2010. nov. 15. 12:08

Egyre korábban érnek és egyre szemtelenebbek, sajnos...

És a szülőkön nagyon sok múlik, az biztos!

Például szerintem az sem normális dolog, hogy egy 11 éves kisfiú már maszturbál... nagyon meglepődtem, mikor ezt megtudtam az ismeretségi körömben. Ebben a korban még kisautókat kéne tologatni, szerintem... Vagy a 30 évemmel már nagyon maradi vagyok?

2010. nov. 15. 12:07
A lányom alig múlt 9 és keményen jelentkeznek nála az említett tünetek. És a múlt heti szülőin is kérdezte az ofő, hogy észrevettük-e mi is, hogy a gyerekeink kiskamaszok. Persze derültünk egy jót.
2010. nov. 15. 12:00
A valódi kiskamaszkor 10-14 év között jelentkezik,de a mai gyerekek valóban korábban érnek
2. b99048cdfc (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2010. nov. 15. 11:45
Az enyém 12. De szerintem nálunk is voltak már 9 évesen is jelek. Sajnos nagyon korán érnek. De ha odafigyelsz szerintem nem lesz baj.
2010. nov. 15. 11:43
Szerintetek hány éves kortól kezdődik?a fiam 9-éves lesz jövő áprilisban,és már egy ideje feltünt hogy szemtelen ,be be szólogat hol nekem hol az apjának,és nagyon okoskodós,ezek már a jelei?de milyen lesz az igazi serdülőkor és hogyan kell "túlélni",tanácsokat várok tapasztaltabb szülőktől.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook