Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelők! Gyertek ide, beszélgessünk! fórum

Könyvelők! Gyertek ide, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2010. aug. 14. 19:18

Sziasztok!


Nekem szükségem lenne valmelyikőtök sürgős segítségére, ha lehet, privát úton.


Körülbelül a problémám:


Egy pénzügyi társaság csak vállalkozói kiváltása mellett alkalmazna.


Az online ügyintézéssel nincs gondom, nekem csak 3 egyszerűű kérdésem lenne:


1. Tényleg ingyenesen kiváltható már?

2. Van-e állandó havi / éves költség, még akkor is, ha nem származik az adott időszakból majd jövedelmem, és ha igen, mennyi ez kb.?

3. Ha fel kell adnom a munkát, mert nem látom már értelmét, pénzbe kerül a megszüntetés?


Köszönöm a segítséget előre is!

84. hte23 (válaszként erre: 83. - Pné Veronika)
2010. júl. 23. 07:52
én vagyok, csak ritkán
2010. júl. 22. 08:58

Sziasztok. Bocsánat, hogy idepofátlankodom, de van még itt valaki?

Kérdésem lenne bejelentéssel kapcsolatban. Tudna nekem valaki segíteni?

2010. máj. 30. 05:33

Imádom az olyan újításokat aminek sok értelme nincs, csak a hajam tépem mire rájövök.

Konkrétan. Az adóbevallásban ha ki kellett tenni a "-" jelet akkor simán beütöttem, majd a számot.

A To-nál hiába csinálom nem teszi ki, vagy 10x megpróbáltam és nem értettem, mire rájöttem tök véletlen, hogy előbb beírom a számot aztán nyomom meg a "-" jelet. Vááááááááááááááááááá

81. Nikice (válaszként erre: 80. - Nikice)
2010. ápr. 5. 18:25
ok..megvan..sztornó
80. Nikice
2010. ápr. 5. 18:07

Sziasztok!


Ti hogy tudjátok, mi az időszak cégautóadónál az első negyedévre? Értelem szerűen (ez lenne logikus 01.01-03.31) vagy tényleg 03.01-03.31?


Válaszotokat előre is köszi!

79. Nikice
2010. márc. 13. 10:18

Egyre több az adminisztráció, a jelentési kötelezettség, és nagyon nem naprakészek emiatt. Mikor APEH-os tájékoztatón voltam, mondta a bev.oszt vezetője, hogy ami nem konkrétan járulékkal vagy adóval kapcsolatos bevallás, ott fél év csúszással dolgoznak fel adatokat.


De még tudnak rontani a helyzeten, az AM könyvesekkel nagyon meggyűlik majd mindenki baja kövi hónapban :((

/egyébként a csalások miatt megértem, de akik nagyban csinálták lsd autópályaépítések, ott majd úgyis találnak kiskaput megint, vagy lenyelik a büntit, mert még így is jobban megéri/

78. Zsupszi (válaszként erre: 77. - Hte23)
2010. márc. 13. 04:45
Nekem sem tetszik. Én csak most néztem, mert kiakartam nyomtatni az elfogadó nyugtákat, ugyanis mióta közvetlenül lehet küldeni a doksit azóta nem megyek ezért ide fel. Hát olyan lassu volt, hogy az első után feladtam. Remélem ez nincs így mindig. Ráadásul most már bevallási idő sincs.
77. hte23 (válaszként erre: 76. - Nikice)
2010. márc. 8. 20:19
Borzalmas lett. El vagyok keseredve.
76. Nikice
2010. márc. 8. 19:01
Megint sikerült a magyarország.hu-t korszerűsíteni.. olyan, mint az ország, sehogy sem működik jól
75. Bobett (válaszként erre: 74. - Hte23)
2010. márc. 5. 18:40
Köszi szépen! Én is így emlékeztem, de gondoltam rákérdezek, hiszen annyi minden változott mostanában! Engem a helyközi érdekelt! Még egyszer köszi!
74. hte23
2010. márc. 5. 17:55

2010-től 25%-kal adózik a helyi bérlet és adható. NEM KÖTELEZŐ!


A helyköz(busz)nem adóköteles és kötelező tériteni az utazási bérlet árának 80 %-át. A máv pedig 86%

73. Bobett
2010. márc. 5. 12:09

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a munkaadó bérlettérítést fizet ( helyközi busz ), akkor azután kell neki adóznia, vagy az továbbra is adómentes, s csak a helyi bérlet után adózik? Sürgős lenne és előre is köszönöm!

72. hte23 (válaszként erre: 71. - Zsupszi)
2010. febr. 22. 14:52
Hát igen, én mindenhova "belekotyogok"
2010. febr. 22. 13:58
Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok ha lehet. Már "ismerős arcot" is látok. Hte23 személyében. :))
70. hte23
2010. febr. 19. 19:29

www.hbkik.hu/download.php?id=3962


Ezt nézd át. power point.


Egyébként 2010-től : egészségbiztosítási és a munkaerő-piaci járulék

69. Pocy88
2010. febr. 19. 16:27

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni: a fősulin előadást kell tartanom power pointtal az egészségbiztosítási járulékról.

Szükségem lenne arra a törvényre, amiben megtalálom a következőket: ki az adó alanya, mi az adó tárgya, mi az adó alapja és mi az adó mértéke.


Előre is köszönöm, remélem nem kérdeztem nehezet =)

68. Nikice
2010. febr. 17. 07:47

Ha megendeditek, írnék egy-két dolgot, amiről szó volt az előadáson:


pl az SZJA-ból (biztos észrevettétek) kivették az X helyét, ahol jelölni lehetett, hogy nem küld 0901-et. A jelenlegi NY-en lehet a tavalyi évet és az ideit is jelölni, de csak 02.25-ig. hiába magánszemély (pl őstermelő) és ráért eddig májusban jelölnie, most ez hiányozni fog, ha pl nullás igazolást kér. Aki tavalyi NY-en nyilatkozott, vagy nullásan beküld 0901-et, nyilván nem kell.


1008 elvileg kiváltja a NYENYIT, és jövőre tényleg nem kell küldeni (ezt mondjuk ígérik 2 éve), de januárin nem számolt tisztségviselőknek szolgáltai időt, ergo erre majd figyelni kell, hogy valszeg újra be kell adni a januárit, de azt javasolták az APEH-nál, hogy hatósági felszólításra, önállóan ne, mert keveredés lesz.


Szó volt EHO-ról, ami nagy szívás lesz idén (bocsi a kifejezésért), TJK-ról, iparűzési adó bevallásról....

67. Nikice (válaszként erre: 66. - Hte23)
2010. febr. 17. 07:40

Köszönöm a választ!

Amennyiért most csinálom, hidd el, még a 2000 Ft/fő is jobb lenne. Könyvelésben nem mernék önállósodni. Éppen most voltam egy előadáson, a régióból voltak ott adótanácsadók, de mivel járulék volt a téma engem regisztrált a főnököm. Nagyon hasznos volt.. el kanyarodtam

Szóval egyre összetettebb, és elképzelhető, hoyg egyenlőre ezen a vonalon indulnék el önállóan, csak ahhoz tudnom kell, hogy megéri-e. Már magam is tudoma választ: nem, mert éveken keresztül senki enm foglalkozott vele ennyire, mint most, és elég nehéz az emberekben most tudatosítani, hoyg mennyire fontos a biztosítási jogviszony, a járulékok, és pláne, hogy mennyi adminisztráció van vele. Tojnak rá, és mellesleg áfában van olyan, hoyg visszaigénylés, de én mindig csak a fizetendőket küldöm..mumus..


Mostani ügyfelekkel (35 kicsi cég-jó része egyszemélyes, nullásokat nem írom) nagyon jól megy a dolog, én tartom velük a kapcsolatot, a technika addott, bármit bármikor át lehet küldeni nekik, vagy nekem. Még egy ilyen lenne, ahogy Te írod 2000 ft/fő-ért, a két kezem összetenném. Tolna megye :S

66. hte23 (válaszként erre: 65. - Nikice)
2010. febr. 16. 20:09

Bocsi!


"Szóval az a tervem, hogy szerzek még ilyen irodát , vagy irodákat. Szerintetek van benne realitás? Kiadja "külsősnek" vajon ezt a feladatkört? Vagy halva született ötlet"


Ritkán adják ki külsősnek, sőt nagyon ritkán.


Realitás! Attól függ hol élsz? De ne reménykedj tulságosan.


Árak: Jelenleg amiről tudok: 2000-3000 Ft + áfa fejenként. De ebben minden benne van. És inkább a 2000,- Ft. + áfa.


Nagyon gondold meg mit teszel. Nem akarlak lebeszélni, de meggondolandó. Tulságosan régen csinálom már.

65. Nikice
2010. jan. 28. 17:51

A véleményeteket szeretném kikérni, lehet csak a Tiédet, hte23, mert mostanság csak Te jársz itt. Na mindegy, leírom.

A könyvelésben rövidtávon még nem hiszem, hogy megállnám a helyem(bár 2004 óta rögzítek, önállóan TA bevallást pl nem adtam még be...), ezért azt tevezem, hogy még jobban beleásom magam majd az adótörvényekbe, és a picit gyakorlatiasabb számvitelbe, azomban addig is élni kell valamiből. Jelenleg egy irodában végzem a munkaügyi teendőket cakli pakli, egyedül, és jól, amit számos ellenőrzés megerősít, persze nagyon necces dolgokra nem kell gondolni.

Szóval az a tervem, hogy szerzek még ilyen irodát , vagy irodákat. Szerintetek van benne realitás? Kiadja "külsősnek" vajon ezt a feladatkört? Vagy halva született ötlet?


Persze legjobb lenne, ha közvetlenül ezek a pici cégek keresnének meg, és én a könyvelésükre eljuttatnám az anyagot, mert így az irodák jelentősen lefölözik a hasznot.


Másik ezzel kapcsolatos kérdésem, nagyjából milyen bérszámfejtési tarifákról tudtok eFt/fő?

64. Nikice
2010. jan. 28. 17:44
Megvan, simán "NY" a neve, nyomtatványkitöltő progi legördítésénél legalul.
63. hte23 (válaszként erre: 62. - Nikice)
2010. jan. 28. 15:24
Mintha tegnap hallottam volna róla, de nem tudom biztosan, utánanézek
62. Nikice
2010. jan. 28. 12:20

Köszi a linket, jó hogy küldted, de valójában a 09NY-es utódját várom...ha lesz ugyan...


Azért ez is jól jött, mert van akivel csak online vagyok kapcsolatban, nekik az én programom által nyomtatott nyilatkozatokat papír forában tudom csak átadni, de most átküldöm doc.-ban. Ez eddig nem jutott eszembe. Köszi

61. hte23
2010. jan. 27. 19:09

[link]


Itt találsz egy csomó nyilatkozatot, ha ezekre gondoltál.

60. Nikice
2010. jan. 27. 18:34

Sziasztok.


Tudtok valamit, idén is lesz vajon nyilatkozat végre? Tervezet között nem láttam, de hátha olvastatok róla valahol valamit.

59. Nikice (válaszként erre: 58. - Hte23)
2010. jan. 20. 14:29
köszi! :)
58. hte23
2010. jan. 20. 11:14
Figyelem! A „Társasági adóbevallást helyettesítő nyilatkozat”-ot az arra jogosultaknak a 0901-01-es lap (A) blokkjában van lehetőségük megtenni a 14.0 verzió letöltésével.
57. Nikice (válaszként erre: 56. - Hte23)
2010. jan. 20. 10:51

Ezt mondtam, de elbazilikázták, mert nem előtte kérdeztek meg. Ha nem többségi tulajdonos lenne (ill fele-fele), akkor neki már az is kibúvó lenne. Most módosítottak decemberben, ja és jobb is így, mert valóban közreműködik a cégben, és én már pedzegettem, hogy nem lesz ez így jó. Megfizettetem vele, csak biztos akartam lenni benne, hoyg muszűj!


Köszi!

(más kibúvó lettt volna?)

56. hte23 (válaszként erre: 55. - Nikice)
2010. jan. 20. 10:41
Persze, Ő már munkaviszonyt létesithet a vállalkozással. De egyébként lehetne járható ut a másik tagra is. Társasági szerződésben nagyon sok mindenre van lehetőség.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook