Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelők! Gyertek ide, beszélgessünk! fórum

Könyvelők! Gyertek ide, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2023. febr. 14. 11:31
Tartsuk fenn az oldalt! :)
144. c61ac18309 (válaszként erre: 143. - C61ac18309)
2018. márc. 19. 19:12
Szeretném fenntartani ezt az oldalt, és ha valakitől választ kapni.
143. c61ac18309 (válaszként erre: 142. - 41e61fe678)
2018. febr. 4. 19:20
De örülnék, ha valaki válaszolna! Más terület is érdekel!
2017. máj. 18. 19:07

Sziasztok !


Van itt olyan könyvelő aki Debrecenben él és esetleg munka keresésben tudna nekem segíteni? Valamit ajánlani? Lakhely változtatás miatt keresek munkát.

2016. ápr. 6. 15:36

Sziasztok,


Van itt valaki? Lehetne egy adóbevallásos / családi ház eladásos kérdésem?

Valaki aki napra kész a témában? :(

140. vanjobb
2015. nov. 4. 13:31

Valaki legyen szives írja már meg nekem , hogy az egyes számlaosztályok melyik oldalon növekednek és csökkenek.

pl.:3 szo T oldalon + a K oldalon -

Ezt így mindre. Kérem szépen :)

2014. máj. 27. 14:33
megbízható, olcsó, rátermett, rugalmas könyvelőt keresek Szegeden!!
2013. máj. 6. 19:27

Segítséget szeretnék kérni ...

Külföldről hoznék használt ruhákat hivatalosan,számlával.

Különbözeti adózást választanék itthon.

Héa 9.cikk és 266.cikkre hivatkozhatok ill. a kinti cég?

Írhattok privátban is ...

2013. márc. 14. 11:28

Sziasztok, tudna nekem valaki segiteni. Ha decemberben jön a baba, akkor a tgyást igényelhetem, ami ugye 6 hónapig jár, azt akkor a 2012-es évem átlagából számolják??

És a gyedet akkor 2014-ben tudnám igényelni, amikor a baba fél éves, akkor azt azt már a 2013-as bérem átlagából számolják??

Köszönöm előre is.

2013. febr. 24. 17:52

Sziasztok!


Szívesen dolgoznék INGYEN könyvelőnek, könyvelői irodának cserébe betanításért, gyakorlatért. Közgazdászként végeztem, de nem dolgoztam ezen a területen, viszont nagyon érdekel. Sajnos nincs túl sok önbizalmam, így rendre megbukok az állásinterjúkon. Önkéntes munka, gyakornoki lehetőség nem jöhet szóba.


Ezért keresek valakit, aki betanítana, megmutatná nekem az alapokat, cserébe kapna egy lelkes, precíz, lelkiismeretes munkaerőt, segítőt. Akár alkalmanként is szívesen segítenék. Leinformálható vagyok, szükség esetén bemutatom a diplomám is, mert tudom, hogy nem bízza senki sem a munkát egy jöttmentre. Excel és World programokat ismerem, gépírni tudok, szívesen segítek bármilyen munkában, amelyhez nem szükséges tapasztalat, illetve betanítás után bármilyen könyveléssel kapcsolatos feladatot elvégeznék.

2013. febr. 20. 13:13

Sziasztok !

Használtruhával foglalkozok és olyan könyvelőt keresnék aki ért ehhez a "szakmához".

Leltár,árrés,selejt,különbözeti áfa,globális nyilvántartás ...... megköszönném ha valaki privátban tájékoztatna.

134. Nika35
2013. jan. 31. 09:24
Üdv mindenkinek!Könyvelő segítségére lenne szükségem,ha valamelyikőtök írna privit megköszönném,bérszámfejtéssel kapcsolatban.
2012. dec. 22. 13:31

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Könyvelőt keresek egyéni vállalkozónak. Olyan valakit keresünk, aki megbízható és segít is a dolgokban, nem csak könyvel. Köszi előre is.

132. Krissz5
2012. dec. 13. 16:37

Sziasztok!

Milyen képzést válasszak,hogy minél lelőbb el tudjam kezdeni a mérlegképes könyvellői szakot?

Mert ugye szakmai előképzettség kötelező. Van olyan szak,ami intenzíven pár hónap? És melyik iskolákat érdemes választani,amik elismertek?

131. Remoni
2012. júl. 3. 16:35
Kiküldetési rendelvény alapján tud gépjárműre benzinköltséget elszámolni. Utána kell nézni a cégautó adónak is, hogy a magánszemélynek ebben az esetben kell-e fizetnie.
2012. júl. 3. 16:31

Szeretnék segítséget kérni! A fiam alapított egy egyszemélyes Kft., amiben ő az ügyvezető. A kérdésem az lenne, hogy a benzin költséget hogy tudja leírni? Az én tulajdonomban van az autó, elég ha megbízást adok, hogy mint ügyvezető használhatja?


Előre is köszönöm a választ!

2012. júl. 2. 13:15

Sziasztok!!

Bocsi, hogy befurakodok közétek, én nem vagyok könyvelő, de nagyon kétségbe vagyok esve. Segítsetek!!!

Egyéni vállalkozó voltam. Már több mint 2 éve nincs egy ft bevételem sem a vállalkozásból. Vissza akartam adni, de a könyvelőm mindig lebeszélt. Tavaly októberben mégis úgy döntöttem,befejezem. Beadtam a helyi okmány irodába az igazolványt, ott viszont közölték, hogy ez már nem így megy, az ügyfélkapun keresztül ki kell tültenem egy nyomtatványt, és online elküldeni nekik. Kértem a könyvelőm segítségét, mivel akkor pont nem volt netem, sem gépem. (Nem egy városban lakunk, telefonon értekezünk, amióta megszültem) Ő megígérte, hogy pár napon belül elintézi. Kértem, hogy 2011-el tegyünk már pontot a vállalkozás végére. Ő készséges volt, mindent megígért. Teltek a hónapok, és akárhányszor rákérdeztem, mindig volt valami kifogása, miért nem intézte még el. Januárban meguntam, és egy ismerős segítségével, fél nap alatt, programok hadát letöltögetve, de sikerült elküldeni a kért nyomtatványt. Ekkor én ismét szóltam neki, hogy megjött az írásbeli válasz is, hivataloasn 2012 jan 20-án megszűnt a vállalkozásom. Kértem, hogy intézze a többi teendőt. Ő ismét megígérte, hogy mindenhová beadja a szükséges záró bevallásokat, összerakja a cuccomat, és majd megyek érte.

Múlt héten kaptam az önkormányzattól egy levelet, hogy nem érkezett be máj 31-ig az iparűzési adóhoz szükséges bevallásom,és hogy több százezres bírságra is számíthatok. Nagyon meglepődtem. Hívom a könyvelőt, nem ért rá, megígérte, hogy küldi postán, írjam alá, és vigyem be. Hívom a pol.hiv, mondom nekik, mit is mondott a könyvelő, és azt is hogy már januárban megszűnt a vállalkozás. Kiderült, ők semmit nem tudnak(adó csoport), és közlik velem, hogy biztosan bírság lesz belőle, mert nem néhány napot, hanem hónapokat késtem. És hogy akkor a záró bevallást, és változás bejelentőt is vár tőlem, mondjuk tegnapra. Hívom a könyvelőt, semmi. Napokig nem vette fel a telefont, pedig a család összes, létező telefonjáról hívtuk. Még mindig nincs bevallásom,minden holmim nála van, máshoz sem tudom vinni. És bújkál előlem. Utoljára pénteken tudtam behúzni a csőbe egy számára ismeretlen számmal, magyarázatot nem ad semmire, azt ígérte, hogy majd megcsinálja és küldi. De azóta már megint men veszi fel a telefont. Segítsetek!! Én gyed-ből nem tudokbírságot fizetni, és a legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudom rávenni arra, hogy működjön együtt. Mit tehetek???????

128. Arliss
2012. ápr. 3. 22:27
Sziasztok! Pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-s képesítésem van. A kérdésem az lenne, nagyjából mennyit lehet keresni vele havonta Székesfehérváron? Nettó összeg érdekelne! Köszi!
127. Tünci79 (válaszként erre: 126. - Remoni)
2012. márc. 12. 13:15
köszi a segítségedet. :)
126. Remoni
2012. márc. 12. 12:42
Keress szakmai szervezeteket (pl.: MKOE), ahol sok önálló könyvelő tag van. Ott nagyobb eséllyel tudnád hirdetni magad, mert az ötlet nagyon jó, kérdés, hogy mekkora a bizalom?
2012. márc. 9. 10:23
sziasztok. egy ideje olyan cégnél dolgozok a szakmában, ahol az agyam nincs túlságosan leterhelve és iszonyat sokat felejtettem... nincs itt vagy esetleg az ismerőseitek körében olyan budapesti könyvelő akinek szüksége lenne egy segédre? arra gondoltam, hogy ingyen besegítenék könyvelésbe cserébe azért, hogy újra betanulhassak. :) nagyon köszi a segítéget.
124. Remoni (válaszként erre: 123. - Hte23)
2012. febr. 10. 06:50
Lehet, hogy igazad van :) Én ma már egy valamiben vagyok csak biztos, hogy nem vagyok biztos semmiben sem.
123. hte23 (válaszként erre: 122. - Remoni)
2012. febr. 9. 18:02

átutalásosra nem, mert ott általában külön sorban van feltüntetve az alap és az áfa és a bruttó. Tehát ott a 27 egyértelmüen..

Egyébként meg NAV (APEH) válagatja melyiket fogadja el. sőt még ellenőrök is mást mondanak.

Higyjétek el, volt hogy egy témában (nem ebben ) de 3 megyei hivatalt kérdeztünk meg. Mind a három mást mondott, persze állásfoglalást egyiktől sem tudtunk kikönyörögni.

Akkor kinek is kéne jobban tudnia?

122. Remoni (válaszként erre: 120. - DaNaD)
2012. febr. 7. 09:33
Kp-s számlára alulra is 27-et kell írni. Átutalásos számlára kell alulra 21.26-ot.
121. 252690845f (válaszként erre: 119. - Hte23)
2012. febr. 7. 00:43
Hát...én vitatkoznék. Kp-s számlánál eleve nem érvényesül a normál áfakulcs, mert nem kell "szétszedni" a bruttót. A szöveg is ugyanaz a fejrészben és alul. Szerintem mindkét helyen a visszaszámított értéket kell feltüntetni.
120. DaNaD
2012. febr. 7. 00:34

Állítólag, megkérdezte a könyvelőjét, és a könyvelő is azt mondta hogy 27-et kell írni alulra is.

Most akkor?!?!?!

119. hte23 (válaszként erre: 118. - DaNaD)
2012. febr. 6. 21:19
Pedig jól irod.
118. DaNaD
2012. febr. 6. 17:40

Sziasztok!


Sok helyen utána néztem már, de sehol nem találtam megfelelő választ a kérdésemre!

Egy bárban dolgozom,hogy természetesen előfordul,hogy kérnek készpénzfizetési számlát.

Eddig én úgy tudtam és úgy is tanították az iskolában,hogy felülre, ahol az áll,hogy Értéke, mely.... %ÁFÁ-t tartalmaz, oda 27-et írunk, viszont alulra ahol az áll: A számla végösszege,mely....%ÁFÁ-t tartalmaz oda 21,26-ot.

Ma felhívott a főnököm telefonon ,hogy mi ez a butaság,hogy én oda 21,26ot írok!?! Mert oda is 27%-ot kell írni!

Kicsit összezavarodtam,hogy mi a helyes. Mondott még valami olyasmit, hogy van olyan számla ahova tényleg 21,26-ot kell írni, de amilyet mi adunk oda 27-et.

Jelen esetben: [link]


Válaszotokat előre is köszönöm!

117. Monyó85 (válaszként erre: 116. - Remoni)
2012. febr. 1. 09:19

Igazad lehet. Édesapám egy önkéntes magánnyugdíjpénztárba fizetett pénzét vette ki, ami után az adót akkor be is kellett fizetnie.

Akkor nem írom bele a bevallásba.

Köszönöm a segítégedet!

116. Remoni (válaszként erre: 115. - Monyó85)
2012. febr. 1. 09:14

Hát a jogszabályi hivatkozás, maga az szja törvény, de abban így nem fogod megtalálni, hogy azt nem kell feltüntetni sehol sem :)

Az szja tv-ben az van leírva, hogy milyen jövedelmek után kell adózni. Az ajándékba kapott pénz nincs benne.

De gondold végig, tegyük fel, hogy apukád évek alatt spórolta össze ezt a pénzt, minden fizetéséből félretett havonta x forintot. Abból a fizetéséből, ami után már megfizette az adókat. Most ezt a leadózott pénz odaadja neked. Ha még te is fizetnél utána adót,akkor kétszer lenne leadózva.

Alapvetően ez nem jövedelem, ezért nem kell feltüntetni sehol sem.

Ha még mindig bizonytalan vagy, hívd fel a NAV kék számát és kérdezz rá. 40/424242

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook