Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsét szeretnék de félek. Ki, hogy győzte le? fórum

Kontaktlencsét szeretnék de félek. Ki, hogy győzte le? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Suz81 (válaszként erre: 28. - Jennyke 1)
2013. máj. 31. 17:48

A lencsében úgy látok, mintha semmi baja nem lenne a szememnek..full élesen...nekem a szemüveg az fura...na azzal nem úgy látok, de mondom zavar, hogy teljes fejjel kell fordulni hiába néznék a szemem sarkából vmit nem látok.


Én is aludtam már el lencsében, nem kellemes reggel kinyitni a szemem, mert pislogás hiányában kiszárad...de utána semmi gond.


Volt már olyan is, hogy elfelejtettem kivenni este, lefeküdtem tévézni..és megszokásból nyúltam a szemüveg után..de hogy miért ne kérdezzétek.. :)Fölraktam..hátőőőőőőőőőő....lencse és szemüveg együtt.... :D :D :D Meg is ijedtem tejóisten mi lett a szememmel, nem látok szemüvegben??? aztán jöttem rá, hogy nem csoda.. :D


Úgyhogy ne gondolkozzál a lencsén..ha rájössz a módszerére imádni fogod. Olyan szabadságot ad...legalábbis nekem. :)

32. f9811ae891 (válaszként erre: 31. - 32fab46f2a)
2013. máj. 31. 15:46
Annak örülök, hogy neked bevált :)
31. 32fab46f2a (válaszként erre: 23. - F9811ae891)
2013. máj. 31. 11:09

Először 12 éves koromban kaptam lencsét...magándoki írta fel, megmutatott megtanított mindent. Akkor még nem voltak ezek a hiper szuper folyadékok ami mindent csinál egyben, hanem kellett időnként fertőtlenítőtablettát tenni bele, valamint mindig külön meg kellett mossam és ujjal megdörzsölöm a lencsét a folyadékkal. A 2 hetes próbalencsével nem volt gond, de aztán az állandótól folyamatos kötőhártya gyulladásom lett. Abba is hagytam, és 1-2 év múlva kezdtem el újra használni, másfajtát, sima optikában vizsgálva, tökéletes volt... egyszer fordult elő, hogy ki kellett dobnom a lencsét lejárat előtt, nagyon meg voltam fázva, valószínűleg rávittem valami fertőzést, nagyon begyulladt a szemem, de 1-2 nap alatt helyrejött. Utána erre is jobban vigyáztam és kész. Mint azt írták, ha a higiéniát betartja valaki, nem lehet gond. Van egy külön kontaktlencsés törölközőm, csak én, és csak abba törlöm a kezem amikor lencsézek.

Minden magára valamit is adó helyen adnak próbalencsét. Ez 2 hetes volt nálam, fizetnem sem kellett érte.

30. szafaripók (válaszként erre: 28. - Jennyke 1)
2013. máj. 31. 11:06

Lehet, nem jó a dioptriád...


Én nagyon szeretem a lencsét, mert így tényleg olyan, mintha rendesen látnék!:)

Volt, hogy elaludtam benne még az elején, reggel felkeltem, és csodálkoztam, hogy miért is hordok én szemüveget, amikor tökéletes a látásom?:) Aztán később esett le, hogy bent maradt a lencse...:)

29. 32fab46f2a (válaszként erre: 27. - Suz81)
2013. máj. 31. 11:03
Én sokszor el is aludtam benne, mert elfelejtkeztem róla :) reggelre meg olyan száraz lett a szemem tőle, hogy kontaktlencse folyadékot csöpögtettem először bele, és miután belepislogtam tudtam kiszedni :) A kényelemhez nagyon hamar hozzá lehet szokni :)
28. jennyke 1 (válaszként erre: 27. - Suz81)
2013. máj. 30. 18:37

Ez jó:))

És a lencsében is ugyan olyan éles minded mint szemüvegben?Mert azért nem akarok szemüveget mert abban ez zavar nem olyan mint ahogy most látok olyan fura és túl pici vékonynak tűnik minden

27. Suz81 (válaszként erre: 15. - Jennyke 1)
2013. máj. 30. 18:08

A szemüveget én nem is bírom..idegesít, hogy nyomja az orrom, plusz, hogy ha kisandítok oldalra, ott már nem látok, és teljes fejemmel fordulni kell...na ettől megőrülök..

A lencse olyan természetes, hogy van, hogy lefekszem este..tévézek..és azon gondolkodom mi nem stimm..ja, hogy látom a tévét...:D Mondom még nem vettem ki a szemem akkor...este azért szemüvegben tévézek, annyi pont elég is belőle...

26. Suz81 (válaszként erre: 13. - Magpie)
2013. máj. 30. 18:04
Alsóóóóóóó..:) Isten őrizz a felsőt.. :D
25. magpie (válaszként erre: 23. - F9811ae891)
2013. máj. 30. 14:53
Ha az ember betartja az utasításokat és minden higiéniai szabályt, nem kaphat fertőzést, még irritációt se nagyon. Csak nagyon fontos figyelni a tisztaságra.
24. jennyke 1 (válaszként erre: 21. - *MysticMyra*)
2013. máj. 30. 12:08
Neked hányad a dioptirád?
2013. máj. 30. 11:46

Azt hiszem én a fertőzéstől jobban félnek akkor is, ha tiszta a kezem, meg a lencse is :/

Sajnos előfordul ez is, meg az irritáció is.

22. magpie (válaszként erre: 15. - Jennyke 1)
2013. máj. 30. 09:17
Ha tiszta a kezed és a lencse, nincs, amivel meg tudnád karcolni a szemed. Nem rozsdás vasszöget kell beletenni. :)) Ha normálisan kezet mosol és letisztítod a lencsét (pláne,ha új és akkor veszed ki a csomagból), semmi nincs, amivel felsérthetnéd a szemed. Van,hogy az ember beteszi, és érzi, mintha lenne alatta valami. Az általában egy pici szemcse vagy vékony szál (pl törölközőből), de akkor max kiveszed, megtisztítod és újra beteszed. Nincs rajta semmi, ami felsértené a szemedet. Ha pedig már bent van, nem mehet semmi alá, sőt, védi a szemedet. Annyi van,hogy ha bringázol, vagy csak ha nagyon fúj a szél, érdemes felvenni egy napszemüveget, mert ha kontaktlencsés szembe fúj bele valamit a szél, az azért kellemetlen tud lenni. Nyugi, tök hamar belejössz és iszonyat jó érzés lesz kristálytisztán látni szemüveg nélkül is. :)
2013. máj. 30. 08:45

Én is nagyon féltem. De egyszer rászántam magam.

Sosem bántam meg! :)))

2013. máj. 29. 21:47
12 éve viselek kontaklencsét,már el sem tudom képzelni nélküle az életemet.Az elején kicsit szokatlan volt,de gyorsan belejön az ember,hogy kell betenni,kivenni.
19. jennyke 1 (válaszként erre: 18. - 32fab46f2a)
2013. máj. 29. 21:41
Ja értem:)
18. 32fab46f2a (válaszként erre: 17. - Jennyke 1)
2013. máj. 29. 21:16

Utána fél év szünetet kellett tartanom, és havonta jártam megnézetni a szememet. Szépen meggyógyult, nem kellett csinálni vele semmit.

Nem félek :)

Havi lencsét szoktam venni, és mindig megnézik a szememet is. Ha mértékkel használja az ember, semmi gond nem lehet :)

Amikor olyan sokáig hordtam a lencsét, akkor fél éveseket használtam...nem is tudom, olyat gyártanak-e még...szóval biztos az is oka volt, hogy hiába tartja tisztán az ember, fél év után nem az igazi.

A havi ugyan sokkal drágábbra jön ki, de ha valaki lencsét akar használni, akkor ezen nem szabad spórolni...

17. jennyke 1 (válaszként erre: 16. - 32fab46f2a)
2013. máj. 29. 21:04

:)

Hát igen túl éles minden olyan fura.

És akkor mivel sérült a szaruhártyád nem félsz továbbra is hordani?

2013. máj. 29. 20:56

Nem hordhatsz állandóan lencsét...

6 évig csak azt használtam...reggel be, alvás előtt ki...az eredménye az lett, h sérült a szaruhártyám...azóta tudok mértéket tartani :)

Az elején biztos zavarni fog, akár a lencse, akár a szemüveg. Szédülni fogsz kicsit, és olyan furcsán látod a világot :) de 1-2 hét és megszokod, észre sem veszed.

2013. máj. 29. 20:50

Köszi:)

Az az igazság engem zavarna aszemüvegben,hogy azon keresztül látom s nem úgy mint ahogy régen.Szóval azért is gondolkozok a lencsén.

Attól félek nehogy baja legyen a szemnek:((Megkarcolom meg ilyenek:(

2013. máj. 29. 20:39

Én is imádom a lencsét, 10 éve használom kisebb nagyobb megszakításokkal. Mivel a szemem nagyon rossz, így tavasztól őszig lencsét használok, így kényelmesen tudok strandolni is, és napszemcsit is hordhatok - elég fényérzékeny a szemem.

Szerintem egyáltalán nem kell félni tőle. Anno 15 évesen betenni pikk-pakk ment, de az első itthoni kivétel majd egy órát tartott:) nem is akartam utána használni, de anyukám mondta, h már pedig igenis betenni:)

Ma pár pár másodperc az egész, én a mutatóujjammal teszem be, de szerintem mindenkinek más a technikája.

A szemüveggel sincs semmi bajom, nagyon szép és divatosak manapság. Inkább a kényelem ami a lencsében jobb.

13. magpie (válaszként erre: 10. - Suz81)
2013. máj. 29. 20:05
Fölső szemhéjat?? jézus, el se tudnám képzelni. :) Csak lehúzom az alsó szemhéjam, lencse odarak, és magától a helyére cuffan. :) kb. öt másodperc nekem is. :)
12. magpie
2013. máj. 29. 20:04
Én annyira megszoktam kb. egy hét alatt,hogy észre sem veszem, úgy teszem ki-be, mintha csak kezet mosnék, teljesen rutinná válik. Kb. egy-két alkalomig tart azon átlendülni, hogy "belenyúlok a szemembe", ugyanolyan felület, mint bárhol máshol a testen. És nem a pupillát kell birizgálni,hanem csak a színes részt, az meg totálisan érzéketlen. Csak pszichés az ilyen jellegű félelem, és mint ilyet, könnyű legyőzni,csak akarni kell és gyakorolni.
2013. máj. 29. 19:58
Nekem eleinte kemény lencsém volt, amit nem kézzel kell kivenni. Viszont berakni kézzel kell.. De azzal elég sok bajom volt, rengetegszer éreztem hogy szárít, szúr, belement valami a szemembe, stb, okozott bizony elég sok kellemetlen percet.. Immáron kb 3 éve lágy lencsém van. Nem volt egyszerű először ki-be rakosgatni. Berakni még oké, de kivenni már nem olyan egyszerű :D Viszont mivel napi szinten hordom, 1 hét sem kellett és tökéletesen belejöttem. 3 év alatt egyszer nem fordult még elő, hoyg napközben akármi miatt ki kelljen vennem, mert pl belement valami. Soha nem is hordom magamnál sem a tokot sem a tisztító folyadékot.
10. Suz81
2013. máj. 29. 19:31

Sztem abszolute nem vészes...sőőt..ma már (8 éve) hordom, tök természetes, el se tudnám képzelni az életem nélküle.

Amikor az Optikában a csaj rakta be először a szemembe, na azt igazi kínzásként éltem meg..sose értettem azt sem, minek a tükör. Mit nézzek benne?hisz amikor rakja be az ember nem oda pillant hanem érdemes elforgatni a szemét..

Én úgy rakom be, hogy jobbkéz középsőujjra lencse, bal középsőujjal lehúzom az alsó szemhéjam és vagy föl vagy oldalra-föl nézek. Határozottan odatolom és rácuppantom.

Nem kell a fölső szemhéjat húzgálni stb..hülyén tanítják szerintem, de egy idő után mindenki ráérez, melyik módszer válik be.

Kivenni szintén. Fölfelé nézek ujjammal lehúzom az alsó szemhéjam, a másik középsőt ráhelyezem a lencsére és lefelé mozdítom el. Lehet hogy sokat mondok, de kb 10-10 másodpercem megy el erre reggelente és esténként.

2013. máj. 29. 19:30
En is szivesen hordanek, de en meg a szemcseppet sem tudtam elviselni soha, rendesen taszit a gondolat, hogy nyulkaljak a szememben, pedig ugy tetszenek a szines lencsek...
8. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. máj. 29. 19:29
Én is ezt a módszert használtam, a férjem egyből rátevős:) és két ujjal kicsippentős, én azt is lehúztam egy ujjal.
2013. máj. 29. 19:23
Ja, és én a mai napig csak úgy tudom betenni a lencsét a szemembe, hogy a fehérjére teszem, aztán a helyére csúszik. Ahogy tanították az O*fotértben, hogy egy gyors mozdulattal egyből tegyem a "helyére" - na úgy sose tudtam...
2013. máj. 29. 19:21
Könnyen. 15-30 éves koromig, azaz 15 évig hordtam, és félkemény lencsét. Aztán rájöttem, h a szemüveg jobban áll. De kétségkívül kényelmesebb, rugalmasabb. Az elején kicsit macerás, de pár hét, és az életed része lesz, mint a fogmosás (és nem tart addig ;))
2013. máj. 29. 19:16

Én könnyen megtanultam, de utáltam a lencsét, volt pár évig, de igazából nem tudtam megszokni, a férjem már legalább tíz éve hordja.


Igazából a szemgolyó is ugyanolyan bőrfelület, mint a test bármelyik része (nem a pupilla!!!), szóval így kell hozzáállni.

2013. máj. 29. 19:13
el sem tudom képzelni, sajnos, hogy piszkáljam valamivel a szemgolyómat...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook