Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Költözés! fórum

Költözés! (beszélgetős fórum)

30. .Alexa. (válaszként erre: 29. - 89b99f816e)
2009. jan. 11. 11:45
Miért ne?
2009. jan. 10. 12:40

Sziasztok!

Amerikába ki tudjuk vinni a kutyát, ha kiköltözünk??

28. 89b99f816e (válaszként erre: 26. - Wickucy)
2009. jan. 8. 15:40
Negróka a nagytestű, de ahogy írtam, ő 14 éves, már nem futkorászik, csak naphosszat fekszik, meg terrorizálja a malacot :))
2009. jan. 8. 12:29
Teljesen igaza van, szerintem is!
2009. jan. 8. 11:43

Én nem mondtam, hogy szabadon kell engedni az összes kutyát! :)

De a gondolattól is rosszul vagyok, hogy valaki egy nagytestű kutyát a belvárosban lakásba tart. Természetesen kell nekik gazdi, de ott a kedves gazdi leviszi, pórázon cibálja míg mennek egy tömböt és kakilhat a kutya a betonra, meg pisilhet a kocsikra! Biztos nagyon boldog!

Ha az ember 3x leviszi naponta a környező parkba ahol futkoshat, kakilhat, játszhat, akkor is nyilván boldog a kutyus. Csak szerintem erre nem feltétlen van mindig kedve/ereje az embernek, így eleve egyszerűbb kertes házban tartani. De mint mondtam, ez csak az én véleményem, amit Te eléggé lesarkítottál! :)

2009. jan. 7. 21:59
Amgy sztem a kóbor kutya sem boldog...Pedig szabadság van, azt csinálja, amit akar, annyit és oda fut, ahova akar...De nincs, aki megsimogassa, aki kaját ad neki, akihez odabújhat stb.. :)Ez fontosabb, én úgy érzem.
2009. jan. 7. 21:57
Szerinted csak akkor lehet egy kutya boldog, ha mérföldeket futhat? Akkor kertesben se tartson senki, mert az sem elégíti ki úgy, mintha a természetben lenne. A kutya az ember legjobb barátja...Az ember közelsége, törődés, együtt játszás szerintem jobban kell nekik, mint a futás a végtelenségben. Mellesleg nem farkasok, akik a természetben éltek eddig. Tényleg nem vitatkozásképp írom ezeket, hanem racionálisan felfogva.
23. 89b99f816e (válaszként erre: 22. - Wickucy)
2009. jan. 7. 21:53
Na akkor vedd úgy, hogy két yorki.. :)
22. Wickucy (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2009. jan. 7. 21:40
Hát én ezzel "vitatkoznék", oké, hogy szeretet kell a kutyának, de szerintem a kutya lételeme a mozgás, nem mondom, hogy nem vidd zárt lakásba, de szerintem neki ez nem kifejezett boldgság, hogy este megsimogatod, sétáltadod és játszol vele... Esetleg egy yorkinak. :)
21. 89b99f816e (válaszként erre: 19. - E8e68503db)
2009. jan. 7. 21:27
Érdekes, mert van, hogy Lilit átviszem anyuékhoz, pl ha vendégségbe jönnek oda. Ott vagyunk jó pár órát, és nem pisil, kakil be Lili (pedig picinek megtette) és nem is kaparja az ajtót! Néha odafekszik, de az sem biztos, h azért, bár ki tudja. A lényeg, h látszik, h visszatartja inkább, megvárja míg leviszem, és a fűben végzi el a dolgát. Én ezt is pozitív jelnek veszem a jövőre nézve :)
2009. jan. 7. 21:25
Tettm fel a labiról képet a naplómba :)
19. e8e68503db (válaszként erre: 1. - 89b99f816e)
2009. jan. 7. 21:20

A mi kutyánk is bent van és elég jól bírja már egészen megszokta de mikor ideköltöztünk sem tett kárt semmiben.

Mondjuk Ő elég kis termetű(westie-spániel keverék)de rettentő hiperaktív.

Mindenesetre szobatiszta és ha le kell mennie "szól" ha pedig elmegyünk valahova előtte mindig levisszük egy fél órára és kibírja amíg hazaérünk.

Mi tavaly költöztünk háromszobás lakásba megkönnyebbültem mikor végre vége lett a költözésnek :-)

18. 89b99f816e (válaszként erre: 16. - Mtt80)
2009. jan. 7. 21:19
Bizony! És nem néz ki annyinak! Fekete, fénylő bundija van, és amúgy szinte semmi baja. Van egy nem gyógyuló seb a lábán, lehorzsolta még rég, és izületi problémája is van, ez kicsit látszik a menésén, de amúgy doki is mondta, h nem néz ki olyan öregnek. A szemöldöke, szakálla már kicsit ősz, ebben látszik még a kora :)
2009. jan. 7. 21:17
Már ideje tervben van, csak ugye lépni nehéz...főleg a kutyik miatt. Fel kell becsültetni a házat, aminek a folyamatát beindítottam, tehát lesz egy ár, ami alapján keresgélhetünk lakást :)Valószínű, h ingatlanossal adatjuk majd el, mert ez egy régi ház, igazából ami ér valamit, az a telek, annak a nagysága. Ők hamarabb elnyomják majd, ez a kerüloet most nagyon népszerű lett, és nem olcsók a telkek. Talán azért is hezitáltunk, én a kutyik miatt, párom pedig, mert itt élt kezdetektől, kertesházban, emlékek kötik ide stb..nem könnyű...Nyilván többször szóba jött a felújítás, de sajnos sokba kerülne, mert szinte mindent ki kéne cserélni,átalakítani stb...Ahhoz hitel kellene, és ebben a gazdasági helyzetben mi inkább ezt most nem vállaljuk be. Helyette lesz egy modern, meleg kis otthonunk :) Nagy változás lesz ez mindenkinek, de máshogy nem megy.
16. mtt80 (válaszként erre: 15. - 89b99f816e)
2009. jan. 7. 21:16
14 éves? Hú, az már szép kor!
15. 89b99f816e (válaszként erre: 12. - Mtt80)
2009. jan. 7. 21:12
A labi már öreg, tehát ő nem nagyon mozog, neki ez tuti nem fog hiányozni, max annyi, h furcsa lesz neki, h 14 év alatt bármikor elvégezheti a dolgát, mostmeg csak sétánál...Lilike meg olyan higgadt bigli, ő inkább szeret bent a lakásban játszani velünk, húzkodni, dobálni a labdát, amúgy meg annyira "jó gyerek", hogy egyedül is elvan. Kivesz valamit a játékai közül (most a körömkefe aq favorit, dobálja mert szúr :) ), felugrik a kanapéra, és elfoglalja magát..
14. mtt80
2009. jan. 7. 21:12
Most télen biztosan örülnek majd a meleg szobának. Mikor költöztök? Ha mostanában, akkor szerintem könnyebben meg fogják szeretni! Majd nyáron lesz egy kicsit nehezebb nekik.
13. 89b99f816e (válaszként erre: 11. - Mtt80)
2009. jan. 7. 21:09
Nem tudom..A mi kutyáink inkább olyanok, mint a gyerekek. Olyan szinten ragaszkodnak hozzánk...Amúgy meg, ha nem vagyunk itthon, a kutyik kint vannak a kertben, de akkor is inkább fekszenek, esetleg bóklásznak. Ezért merek optimistán állni ehhez a dologhoz.
12. mtt80 (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2009. jan. 7. 21:09

Már meg is kaptam a választ.

Nekünk is van egy labrador keverékünk, de ő azért kívánja a kertet és a szaladgálást. Viszont az is igaz, hogy eleget viszitek le őket, és tényleg sokat foglalkoztok velük, akkor könnyebb lesz nekik.

11. mtt80 (válaszként erre: 9. - 89b99f816e)
2009. jan. 7. 21:06

Egyébként mekkora kutyák? Milyen fajták? Persze biztosan megszokják egy idő után, de az is biztos, hogy nehéz lesz a kezdeti időkben. Hát igen, az biztos, hogy a kertes ház sokkal drágább sajnos.

A kutyák mondjuk biztosan a kertes házat választanák! :)

2009. jan. 7. 21:05
Öreg Labrador, fiatal bigli. Nagyon emberközpontú mindkettő, a labi már nem fiatal, fekszik egész nap, Lili, a beagle pedig szívesen játszik velünk bent a lakásban, minthogy kint futkosson, teljesen boldog és kiegyensúlyozott kutya. Amúgy meg ott a sétáltatás, nem egy ember lakik lakásban, és viszi le a kutyát sétálni. Én azt vallom, és sztem ez így is van, h a kutyának az a lényeg, hogy a gazdija mellett legyen, teljesen mindegy hol, milyen körülmények között. A fontos, hogy boldog legyen, és nem hiszem, h ne lennének lakásban. Rengeteg szeretetet kapnak.
9. 89b99f816e (válaszként erre: 6. - Mtt80)
2009. jan. 7. 21:02
Nem lesz egyszerű..de igen.. tudjuk, h kemény lesz az elején...De nem mi lennénk az elsők. Kertes házat már nem nagyon akarunk, mert nem hazsnáljuk ki a kertet, nincs időnk gondozni; venni meg egy szép kertes házat...nem lenne olcsó..Téglalakásban sokkal olcsóbb a fűtés, megélhetés..
8. Pné Veronika (válaszként erre: 5. - 89b99f816e)
2009. jan. 7. 21:01
Szia. Nem bántásból, de biztos jó lesz az nekik? Milyen fajta kutyák? Nem lesz nagyon rossz a hirtelen "bezártság"? A kert azért mégiscsak kert...
2009. jan. 7. 20:56
Amikor márciusban költöztem családiból lakótelepibe, iszonyú mennyiségű kacat lerült a szeméttelepre.:)) Azok a kacatok elsősorban munkahelyis papírfecnigyűjtemények. A ruhákat bezsákoltam és leadtam egy gyűjtőhelyen.
2009. jan. 7. 20:56
Kertesből lakásba kutyákkal? Jól meggondoltátok?
2009. jan. 7. 20:55
Nekünk majd a kutyákkal kapcs-ban kell új rendszert bevezetnünk, nem mehetnek bármikor "ki", egyedül lesznek bent a lakásban, amíg dolgozunk. Tudom, h nem lesz könnyű, de előbb-utóbb megszokják, ehhez a kérdéshez pozitívan állok :) Lehet hogy lesz az új lakásban egy kis tapétatépkedés, meg ilyesmi...:S De ez benna a pakliban..
2009. jan. 7. 20:53
Honnan hova? Mármint a lakásra gondolok.
2009. jan. 7. 20:52
kérdezz bátran, most költöztünk
2009. jan. 7. 20:52
Hamarosan kertesből, úgy néz ki, újépítésű téglalakásba költözünk, két kutyánkkal! Várom a tapasztalatokat, ki hogyan élte meg a költözést, a bútorokat, meg egyéb sok lim-lomot, amit nem akartatok az új lakásba magatokkal vinni, hova tettétek, mit csináltatok vele...stb..
2009. jan. 7. 20:51
Minden költözéssel kapcsolatban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook