Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Klíma szerelés szabványos, ha a ház falára így kötik be? fórum

Klíma szerelés szabványos, ha a ház falára így kötik be? (tudásbázis kérdés)


17. sanyinak (válaszként erre: 12. - Ejku)
2019. aug. 2. 19:20
Esetleg így esős időben érdemes lenne egy esernyőt is felszerelni a kültéri fölé 😄
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Aileron44)
2019. aug. 1. 23:07

Milyen igazad van.

A képeket mellékelni lehet az emiles felszólításba is.

És igen, záros határidőt adni.

Utána lehet panaszra menni, de ezt már a képekből is sejtheti a cég.

15. aileron44 (válaszként erre: 7. - Ejku)
2019. aug. 1. 22:04
Készíts fotókat is hozzá a "remek" munkáról. Szerintem nagyobb súlya van, mint ha csak elmondod, hogy nem szabályosan kötötték be a klímát.
14. aileron44 (válaszként erre: 7. - Ejku)
2019. aug. 1. 22:00
Ugye levélben (emailban) is megírtad a kifogásokat?? Mert a szó elszáll, még az ígéret is. Én a helyedben adnék x napot amin belül végezzék el a javítást.
13. globus (válaszként erre: 1. - Ejku)
2019. aug. 1. 14:03
Ki fizeti a révészt?
12. ejku (válaszként erre: 11. - Sanyinak)
2019. aug. 1. 13:54
Nagyon úgy néz ki! :-)
11. sanyinak (válaszként erre: 1. - Ejku)
2019. júl. 31. 20:02
Személyesen Mekk Mester járt nálatok?!
10. ejku (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. júl. 31. 19:49
A mai nap nem érkeztek meg, viszont a vihar igen. Hát eléggé be meg voltam ijedve, de baj nem történt eddig. Remélem addig nem is lesz, amíg ideérnek. Köszönöm nektek a támogatást, meg a segítséget!
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Ejku)
2019. júl. 31. 15:58

Hát sürgősen jöjjenek, mert az első komolyabb zivatar bajt okozhat.

Ez nem biztos, hogy igaz, de kicsit hisztizhetsz a telefonba, hogy minél hamarabb jöjjenek és oldják meg.

8. R.Eszter (válaszként erre: 5. - Ejku)
2019. júl. 31. 15:19
Ez jó hír, ezt hamar megoldják.
7. ejku (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. júl. 31. 14:08
Csodálkoztak, hogy kintre került a dugalj. Azt ígérték, jönnek és átszerelik. Remélem így is lesz.
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Ejku)
2019. júl. 31. 14:03
A cég, amelyik a szerelőt küldte, mit szól ehhez?
5. ejku (válaszként erre: 2. - R.Eszter)
2019. júl. 31. 14:02
Köszönöm! Megkerestük a lakásszövetkezet elnökét, aki kérte, hogy szereltessük le a kinti "konnektort". A klíma elhelyezésével nincs probléma, csak a bekötési móddal.
4. ejku (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2019. júl. 31. 14:01
Habár elég hiányosak az ismereteim klímaszerelés ügyben, annyit biztosan tudtam, hogy klíma forgalmazásával és szerelésével foglalkozó cégnél kell megvásárolni a klímát. A cég saját embereit küldte a beszereléshez. Azt viszont nem gondoltuk, hogy kültéri dugaljba kötik be villásdugóval. Illetve még az elején el is hittük, hogy ez így normális. De egy kis kutakodás után bebizonyosodott, hogy ez a beszerelési mód nem szabványos.
2019. júl. 31. 07:53
Gyerekéknél a szerelő tudott minden szabályt, és a gépet is csak ő vehette meg, tehát első dolog szakembert megkeresni.:)
2. R.Eszter (válaszként erre: 1. - Ejku)
2019. júl. 31. 01:51

Nem tudom, hol élsz, de Budapesten, a belvárosban pl. tilos ház homlokzatára légkondi külső egységét felszerelni.

Mind az elhelyezésre, mind a bekötésre szigorú szabályok vonatkoznak.

Amennyiben a kültéri egységet a házfalon helyezi el, úgy társasház esetében közgyűlési határozat is kell hozzá.

Ezeket most általánosságban írom le, mert nem ismerem a részleteket.

1. ejku
2019. júl. 30. 22:19
Mennyire elfogadott, szabványos, hogy a klímát a bérház falára külső vízálló dugaljba kötik be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook