Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kistesó egy érzékeny léleknek fórum

Kistesó egy érzékeny léleknek (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. egypt (válaszként erre: 32. - B81fcd1219)
2012. máj. 13. 23:18

Egyetértek teljesen, kivéve a "hülye tanárokat"...:)


Aki egyke vagy csak egy gyereke van, az úgyis azt fogja pártolni, hogy hű de mennyire jó egykének lenni és milyen sok előnye van.

Én nagyon örülök, hogy van testvérem, pedig nagyon különbözőek vagyunk, 6 év van köztünk, ezért sokáig nem voltunk társak, rengeteget veszekedtünk és veszekszünk most is, de akkor is boldog vagyok, hogy van, pedig elég szegények voltunk régen és így sokkal kevesebb jutott mindegyikünknek, de nem bánom. Ha esetleg a szüleimmel történne valami, ő akkor is ott lesz nekem, és a testvérség nagyon erős kötelék.


Nonszensznek tartom, hogy a gyerekünknek szüljünk vagy ne szüljünk még egy gyereket, magunknak szülünk, és egy testvér nem hinném, hogy olyan dolog, amivel óriási károkat okozunk az egyetlen kis csemeténk lelkének. Féltékenység biztos lesz, de ha a szülő normálisan áll hozzá és tudatosan odafigyel erre, akkor nem lesznek komoly gondok.


Nekem ajánlottak egy könyvet, állítólag nagyon jó, és bár még nem olvastam, a címét azért leírom, hátha valakinek segít:


Testvérek féltékenység nélkül

37. e57e061615 (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2012. máj. 13. 23:16

Én penge élen táncolok. Érthető-érthető. Az én alapom az, hogy anyagilag is púp volt a kis tesóm a család hátára. De "happy end" lett. A nővérem meg 20 fölött a fejemhez vágta, hogy elrontottam a békéjét.


Megértem, amit mondasz. Ha ilyen áron lehetne enyém egy gyerek, akkor nem latolgatnám, hogy a rá fordítható erőt egy másikba öljem.

36. trapiti (válaszként erre: 35. - E57e061615)
2012. máj. 13. 23:13

Bizonyára vannak családok és vannak gyerekek akik vágynak egy vagy több testvérre is, és örülnek is ha születik. Nem azt mondtam, hogy nekik se legyen. Viszont azt gondolom, hogy erről úgy kell(ene) dönteni a szülőknek, hogy tekintetbe veszik a már meglévő gyerek érzelmeit is a maguké mellett.

Amúgy meg nagyon nem ott tartunk, hogy a "kidöglés" fenyegetné az emberiséget... úgyhogy nem hinném hogy ettől való félelmében bárkinek szülnie kellene...

35. e57e061615 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. máj. 13. 23:10

Én nem vagyok a szaporodunk, mert kihal a népesség mozgalom híve, de ennyi erővel, dögöljünk ki idővel, mert annál jobb nem lehet, mint egykének lenni, akit hordanak társaságba.


Egy nagyon értelmes nőnek tartalak, és meglep a válaszod, mert egyoldalúnak látom.

34. trapiti (válaszként erre: 33. - E57e061615)
2012. máj. 13. 23:10

Itt kétféle szemléletről van szó... az egyikben a szülők függetlenül a meglévő gyereküktől, az ő érzelmeitől döntenek, az van amit ők akarnak, amire ők vágynak, a gyerek meg viselje el.

A másik esetben sem gondolom, hogy a 2 éves parancsolna, csak vannak szülők akik a döntéseikben figyelembe veszik a gyerekük érzéseit is. Én ez utóbbi szemlélettel jobban tudok azonosulni, ha úgy látom, hogy a gyerekem nehezen dolgozná fel a testvér érkezését, akkor ezt nem hagyom figyelmen kívül a döntésemben.

33. e57e061615 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. máj. 13. 23:05

Én úgy szerettem volna kicsi testvért. Nyilván nem ezen múlt, hogy a szüleim fogamzásgátlási módszerét kikerülte a természet.

Most, ismerve őt, nem mondanám, hogy szűnjön meg, de őszintén szólva, ha nem lett volna baki, nekem is felhőtlenebb lenne az életem.

A testvéreknek nem dolga beleszólni hány gyerek lesz.

2012. máj. 13. 23:00

Hát nekem ez az egész hozzáállás fura.Gyereket nem azért szülünk,mert kistesó kell avagy nem kell a már meglévő gyerekünknek.Ha én vágynék még egy esetleg még tucatnyi gyerekre ,akkor fognám magam és szülnék még és jó napot.Nem a gyerekem határozza meg azt,hogy lesz kistesó,hanem én magam és sok más dolog!


Az,hogy egy gyerek érzékenyebb az átlagnál az nem baj.Kicsit nagyobb körültekintés kell a várandósság alatt és a szülés után.Nem kell ezt az egész testvér dolgot túlmisztifikálni.A gyerekek elég rugalmasak,de mi szülők hajlamosak vagyunk egy csomó olyan dolgot is belemagyarázni,ami nincs is a gyerekben.


Arról nem is beszélve,hogy az összes 2. tesó parát a hülye szülők meg a hülye tanárok ültetik a gyerekbe.

31. e57e061615 (válaszként erre: 3. - Fazema)
2012. máj. 13. 22:58
Én maradi vagyok talán, de nem túlzás, hogy egy idegen mondja meg, hogy egy két éves gyerek parancsolhat-e a családban?
30. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2012. máj. 13. 22:57
Ezzel az aggódással egyet lehet elérni, ha lesz tesó, ő mindig második lesz, mert az első lelkét véded. :PPP
29. csilla80 (válaszként erre: 26. - Timycat)
2012. máj. 13. 22:53
Na most jol megijedtem...
28. csilla80 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. máj. 13. 22:49
Ezt szepen leirtad... azert remenykedem,hogy az en Manokaim majd <igazi> testverek lesznek... majd 30 ev mulva kiderul... remelem megerem.
27. trapiti (válaszként erre: 25. - Timycat)
2012. máj. 13. 22:49
Ugyanez történt nálunk is, amióta a tesómnak megszületett a második kisfia, a 4.5 éves lányom többször rákérdez, ugye nekünk nem lesz másik gyerekünk... Mi előtte sem igazán terveztük, de ez megerősített a döntésben.
26. timycat (válaszként erre: 23. - Csilla80)
2012. máj. 13. 22:49
Nem, ez inkább személyiség függő. Én szöges ellentéte vagyok húgomnak és ő viszont nekem. Soha nem fogok hozzá olyan közel kerülni, mint pl páromhoz vagy barátnőimhez. 2 külön világ vagyunk
25. timycat (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2012. máj. 13. 22:47
nálunk most a 4 éves gyerekem "retteg" attól, hogy testvére legyen, mert az egyik ismerősünknél született most egy kistesó, ott a nagyobb gyerek 5 éves ő elvan a tesójával. Voltunk náluk látogatóban és a gyerekem utána kijelentette kerek-perec, hogy ő nem akar kistestvért. Bár korábban nálunk is tervben volt, de most ennek fényében örülök, hogy nem lett. Majd talán, egyszer
24. trapiti (válaszként erre: 23. - Csilla80)
2012. máj. 13. 22:43
Biztosan. A mi szüleink mindent megtettek a jó kapcsolatért. Viszont annyira mások vagyunk, hogy sokáig nem találtuk a hangot. Persze ettől még szeretjük egymást, csak egészen másképp gondolkozunk, másképp élünk. És épp ezért amikor baj van, nem is nagyon tudunk támasz lenni a másiknak. Nyilván kiállunk egymás mellett, segítjük a másikat amiben csak tudjuk, de épp azt a megértést, lelki közelséget nem tudjuk nyújtani egymásnak ami miatt sokak szerint nagy ajándék egy testvér... Ugyanúgy igaz a testvérre is, mint a többi családtagra, nem választhatja meg az ember... a barátait igen, így ők lehet hogy sokszor közelebb állnak hozzánk mint a testvérünk.
23. csilla80 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. máj. 13. 22:38
Ezzel viszont egyetertek... de a szulokon is mulik a testverek kapcsolata,nem?
2012. máj. 13. 22:36

Egyébként erről a testvér kérdésről tényleg azt gondolom, hogy a szülők általában a saját vágyaikat valósítják meg, a gyereküktől meg elvárják hogy ne legyen féltékeny, hogy könnyen vegye a helyzetet, meg hogy ne viselje meg.

A gyerek szempontjából nem egészen így fest a dolog...ez nem jelenti hogy aki vágyik rá, annak ne legyen több, de mindenképpen jó számításba venni, hogy attól még hogy anyu-apu örül hogy lett még egy gyerek, a tesó még nem biztos hogy ugyanígy érez.

21. csilla80 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2012. máj. 13. 22:35
Szerintem nem butasag... mindenki a sajat eletet veszi merfoldkonek.
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Csilla80)
2012. máj. 13. 22:33
Mindenki magából indul ki, nyilvánvalóan. Viszont akinek nincs tesvére, az egy idealizált testvér-képet dédelget magában. A valódi testvérek nagy része közelében nincs ennek a képnek.
19. trapiti (válaszként erre: 17. - Timycat)
2012. máj. 13. 22:32

Nagyjából hasonló nálunk is a helyzet. Bár most már jó a kapcsolat, de ehhez 30 év kellett...


Anyukám egyke volt, Ő egész életében testvérre vágyott, ezért lett neki két gyereke. A mi helyzetünket és gyerekünket ismerve óvva int attól hogy még egy legyen - na nem mintha komolyan felmerült volna... tehát van aki egyke volt, felnevelt kettőt és végül mégis inkább azt tanácsolja, maradjon egy...

18. csilla80 (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2012. máj. 13. 22:30
Szamomra nem kozhely,a karom odaadnam egy testverert... 17 evesen meghalt Anyukam,18 evesen Apukam... ez elott es utan a nagyszulok... senkim sincs,csak a barataim... bocsi,de en elfogult vagyok,mert magambol indulok ki...
17. timycat (válaszként erre: 15. - Csilla80)
2012. máj. 13. 22:28
ez butaság, én sokáig egyke voltam, és nagyon nem hiányzott egy testvér, aztán lett... hát maradjunk annyiban hogy van egy testvérem
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Csilla80)
2012. máj. 13. 22:26
Szerintem ez közhely... vannak akik épp az ellenkezőjét gondolják. Ezt minden családnak magának kell eldöntenie.
15. csilla80 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2012. máj. 13. 22:24
Gyerekkent tenyleg elonyosebb,de felnottkent mar nagyon nem,sot! Ahogy Cs. E. professzor mondta,egy gyereknek a legnagyobb ajandek egy testver...
14. timycat (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2012. máj. 13. 22:24

Minden gyereket megvisel az hogy jön egy másik, akivel többet foglalkoznak a szülei, ez egyértelmű. Valamelyest visszafele is fog fejlődni, pl halottam olyat hogy a 2 éves újra cumizni kezdett, némelyik cicizni akart, vagy ismét voltak balesetek szobatisztaság terén... ez ezzel jár ha kicsi a korkülönbség.


Én a helyedben biztos várnék a tesóval, legalább addig míg ovis nem lesz, akkor már jobban meg lehet beszélni velük a dolgokat, napközben csak a picivel vagy, a nagyobb nem veszi ezt észre és délután jobban tudsz rá időt szakítani, plusz a gyerekek az oviban egymás között a maguk nyelvén megtárgyalják a kistesó problémát egymás között, egy jobb ovónő is besegít ha látja hogy gond van.

13. timycat (válaszként erre: 2. - 8e9170fe09)
2012. máj. 13. 22:20
Testvér nélkül csonka egy család? :DDDD
12. csilla80 (válaszként erre: 7. - Forgatos)
2012. máj. 13. 22:20
Felenk is!
11. trapiti (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2012. máj. 13. 22:19

Biztos lehetsz benne, hogy meg fogja viselni a testvér érkezése, még akkor is ha hosszú távon jó kapcsolat lesz köztük.

Nagyon oda kell figyelni rá, hogy ne sérüljön, de az biztos hogy nem lesz könnyű.


Igaz, nálunk valamivel speciálisabb a helyzet (örökbefogadott kislányunk van) de többek között azért sem lesz második gyerekünk, mert úgy látom, nagyon megviselné. Persze ez a szülők döntése és legtöbben egy ilyen döntésnél nem nagyon veszik figyelembe a már meglévő gyerek érzelmeit...

Általában a szülők vágyai a döntőek a kérdésben.

Az egykeségnek egyébként szerintem épp ugyanannyi előnye is van, mint hátránya.

2012. máj. 13. 22:19

valahol ugy csinaljak, hogy az elso gyerek marad az elso, hiszen azt szokta meg, aztan majd az ujszulott alkalmazkodik, szegeny marad a masodik.


PErsze, amikor az elso nagyobbacsak lesz, akkor nyilvan lesz o is elso, de babakent nem nagyon erti meg.

2012. máj. 13. 22:17
En is egyke vagyok,gyerekkent imadtam,de felnottkent mindig is hatranynak tartottam... sok mindent nem tanitott meg az elet,de egy testver megtanitott volna...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook