Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kispénzüek ide fórum

Kispénzüek ide (beszélgetős fórum)

217. mona180
2011. jan. 9. 17:00

Ne is mondjátok a csekkeket apa holnap kap pénzt de nem tom mennyit remélem a csekkekre elég lesz.

Na és a pláne nekem meg nem jött meg áá nem is tom mi lesz:)

216. bobe2 (válaszként erre: 213. - Lady Blakeney)
2011. jan. 9. 16:26

Szia.Kop kop ma még semmi rossz nem történt,igaz még bármi elöfordulhat,de remélem nem fog.


Tegnap kifizettük a csekkeket 51 párzsáz ft.A hitelt a páromtol vonják,majd 14-e körül az 42 000 ha nem emeltek. Ami még maradt47 ezer az a kaja meg az egyéb kiadás:amiböl most 21000 a bérlet.Hogy fogom beosztani ,nem tudom.remélem sikerül!!!!Nagyon bizom benne!!!


A betlehem,szép volt,mert mi készitettük,a fiuk az istállot,én a lányommal meg a figurákat so- liszt gyurmábol.Már vagy 5-6 éve megvan és mindig ujitunk valamit rajta.Majd ha ráérünk ünnepek elött megprobályuk helyrehozni,vagy sikerül,vagy nem.


Neked is kitartást kivánok,valahogy csak meg oldjuk,ezt a hejzetet is.

215. Lady Blakeney (válaszként erre: 214. - Vkatka)
2011. jan. 9. 14:43

Ez szuper!

Reméljük megkezdődött számotokra a pozitív időszak.

214. vkatka
2011. jan. 8. 21:53

Sziasztok!

Hamarosan nekiállunk költekezni, mert tavasszal költözünk és jövő héten elkezdjük a felújításokat...

213. Lady Blakeney (válaszként erre: 212. - Bobe2)
2011. jan. 8. 18:35

Hát ezzel én is így vagyok. Bár már csak látnám a kiutat, a fényt az alagút végén.

Ma átszámoltam a költségvetést. A jövő hónapra hiányzik 30.000 Ft. Csak az ég tudja, hogy honnan fogjuk előteremteni.


Sajnálom a betlehemet, biztosan szép volt. Nekem is van egy. Néhány éve kaptam a páromtól. Nagyon vigyázok rá!

212. bobe2 (válaszként erre: 211. - Lady Blakeney)
2011. jan. 8. 17:35
Szia.Milyen szépen hangzik a rossz után csak jo jöhet....de mikor lessz vége a rossznak?.nekem lassan az az érzésem hogy valami rontás sujtott le ránk.Eddig mindennap történt valami rossz,mostanába aprobb dolgok,ma pl,a párom levert e a betlehemet amit a többi dobozzal eggyütt összepakoltunk,hogy eltegyük.Minden összetört benne:8.Ez van.
2011. jan. 7. 15:07

Sziasztok!

Minden betegnek jobbulást és jó közérzetet kívánok!


Aztán meg kitartás, mert nagynéném szokta mondani nekem vigasztalásképpen, hogy jó után jöhet rossz is meg jó is, de a rossz után csak jó jöhet. Bár én ebben nem hiszek /az élet igazolta/, de azért jól hangzik. A remény hal meg utoljára!

210. anikko (válaszként erre: 208. - Mona180)
2011. jan. 7. 14:45

Jobbulást!

Nálunk is beteges picit, de szerencsére semmi komoly, orrszívás, picike rekedtség. Vettem hurut oldó teát, azt issza, picit jobb tőle.

209. bobe2 (válaszként erre: 208. - Mona180)
2011. jan. 7. 13:27

Jobbulást a gyereknek!!!

Ilyen szerencsétlen Év eleje nem volt még amiota magamat tudom, hát most ez van.De lessz ez még jobb is!!!

208. mona180
2011. jan. 7. 13:21
Szóval mindenkinél hozott valamit az új év nálunk lázas a gyerkőc
207. anikko (válaszként erre: 206. - Bobe2)
2011. jan. 7. 09:56

Én még szilveszter előtt leszedtem, ill elkezdte magát leszedni, éjjelente potyogtak a díszek, mert potyogott a levele is :(

én most a mosógép szerelőt várom, fűtőszál csere lesz valószínűleg. 13.000,-!

206. bobe2
2011. jan. 7. 06:48

Sziasztok,szép jó reggelt kivánok mindenkinek.

Mivel a páromnak nics bérlet,tegnap autoval ment munkába,és elvitte a mikrot is hátha valaki megtudja javitani a cégnél. Sikerült,senki nem javitott rajta semmit,bemérték ,nézegették és müködött.A gond csak az hogy mivel semmi olyan hibát nem találtak ami miatt rossz volt igy bármikor elöfordulhat megint.


Tegnap leszedtem a fát,nem vagyok babonás,de azt mondták aki vizkereszt napján leszedi,annak az eddigi rossz is megszünik,hát ugy gondoltam mivel mindennapra jutott valami,igy megprobálom , tegnapi nap egéssz jo voltcsak a konyhaollot tüntettem el ugy hogy azota sem találom és egy 20 éves kis diszt törtem el.

Mindenkinek szép napot!

205. bobe2 (válaszként erre: 201. - Lady Blakeney)
2011. jan. 6. 20:04

Csak az a marha nagy gond a visszafejlödésben,hogy már barlang sincs,azt is eladták.Semmi nincs amihez hozzá lehet nyulni,minden valakié.


Régen az embernek ha szüksége volt valamire,megkersete az anyagot hozzá ,elkészitette,magának.A mai világban ha valakinek szüksége van valamire elveszi a másiktol,ellopja,mert ugy érzi hogy megteheti.:(

204. vkatka (válaszként erre: 202. - Mona180)
2011. jan. 6. 17:35

Egyet értek.

Még emlékszem, hogy anyósommal vitáztam erről, mert ő úgy gondolta, hogy jönnek Viktorék, és minden helyre jön...

Már akkor megmondtam neki, hogy ne várjon semmi jót. És már megint nekem lett igazam...

203. vkatka (válaszként erre: 198. - Mona180)
2011. jan. 6. 17:33

Nem bírjuk :(

Mindig fázunk, a végtagjaink át vannak fagyva, sokszor nem érzem kezemet-lábamat. De muszáj tűrni.

202. mona180 (válaszként erre: 201. - Lady Blakeney)
2011. jan. 6. 12:34
Sajnos visszafelé de sajnos ez szerintem mind az emberek hibája aki nem megy el szavazni na meg azok hibája akik hagyják hogy ilyen emberek üljenek az ország élén ez az én véleményem
201. Lady Blakeney (válaszként erre: 198. - Mona180)
2011. jan. 6. 12:05

Hát nehezen. Sajnos rá vagyunk kényszerülve. Inkább legyen a lakás csak langyos, és jól beöltözünk, minthogy kikapcsolják a gázt, mert akkor se fűtés, se melegvíz, se főzés. Itt tartunk XXI. században.


Ha jól belegondolok, akkor annak idején még az ősember sem fázott, mert hatalmas tüzet rakott a barlangba. Ezek szerint visszafejlődünk?

200. a14deb9047 (válaszként erre: 198. - Mona180)
2011. jan. 6. 11:51
Éjszakára úgy, hogy alattam-felettem pehelypaplan, a konvektor őrlángon. Még az a szerencse, hogy a hálószobám csak 13 m2. De a többit is fűteni kell :(
199. mona180
2011. jan. 6. 11:40
ja és az is igaz hogy az értelmiségieknek nehezebb elhelyezkedniük miont a kétkezü munkásnak
198. mona180
2011. jan. 6. 11:39
hát lányok nem tudom hogy bírjátok ezeket a hidegeket ha csak bele gondolok kiráz a hideg. A cserépkályhánál jobb fűtést én sem tudok elképzelni persze abban is tudni kell fűtzeni mert ha nem ismeri az ember a fortélyokat akkor reggel hidegben ébred
197. Lady Blakeney (válaszként erre: 196. - Vkatka)
2011. jan. 6. 09:58
Nálunk ugyan ez a helyzet. Éjjel 2-esen nappal 2 és felesen megy a konvektor. És be vagyunk öltözve, mint az eszkimók. Tévénézés közben meg egy plédbe burkolózunk be. Épp ma néztem rá a konyhán a hőmérőre miközben reggeliztem, kemény 8°C-ot mutatott. Ez ám a jólét! Már alig várom, hogy kitavaszodjon!
196. vkatka (válaszként erre: 195. - Lady Blakeney)
2011. jan. 6. 09:32

Mi is fagyoskodunk. Nálunk éjszaka 2-esen megy, nappal 2 és felesen. De így sem tudunk spórolni, 30 ezer forintos gázszámla jött ki. És rohadt hideg van a szobában. Ezért fizetünk rengeteget, hogy fázunk, nem tudunk melegedni a gáz mellett...

Ezért lesz jó majd jövőre az új házban a cserépkályha :)

Ha fázok, mindig arra gondolok, milyen jó lesz ott melegedni, rögtön jobban érzem magam!

Csak már tartanánk ott!

2011. jan. 6. 09:21

Hát én sem hoztam jó híreket. Pár nappal ezelőtt írtam, hogy ha egyszer egy üzlet beindul...

Hát sajnos beindult. Január 13-tól felfüggesztették a gázszolgáltatónkat. Mindenkit átpaterolnak egy másik szolgáltatóhoz, ahol kb. 8%-kal többe fog kerülni a gáz. Pont a tél kellős közepén, amikor úgyis sok a fogyasztás. Eddig is nehezen jöttünk ki 1 fizetésből, hát kérdem én ezt a többletet miből fizessem ki? 2 és felesen megy a konvektor a szobába, a konyhán nem fűtök, a fürdőbe csak fürdéskor, az előszobába nincs is fűtési lehetőségem, és így is kb. 25.000 Ft lesz a decemberi gázszámlám. Hát akkor ezután majd? Úgy látszik a szegény embernek fűtenie sem szabad. Legjobb ha megfagyunk. Legalább annyival kevesebb nyugdíjat kell majd fizetni az államnak. Na mára is kipanaszkodtam magam!

194. vkatka (válaszként erre: 193. - Vkatka)
2011. jan. 6. 09:18
Nem zúz a mikró, hanem zúg :)
193. vkatka
2011. jan. 6. 09:18

Minket is húz rendesen :(

November végén a sógornőmnek született meg a babája, koraszülötten, kis súllyal.

December elején meghalt apukám (autóbaleset).

Karácsony előtt nagymamám aludt el örökre.

Ezzel egy időben elutasította az apeh az adószámkérésemet.

Karácsonykor apósomék kölcsönadott munkába járós (fostalicska) autójával lerobbantunk a falu szélén, tolni kellett. Kifogyott a benzin, rossz a jelzője.

Két nap múlva ugyanezzel a tragaccsal a város szélén robbantunk le, szétesett a váltó, és ráadásul mindez a körforgalomban... Vontatni kellett.

A mi mikrónk is furcsán zúz...

Az eszpresszó kombi kávéfőzőnk beadta az unalmast.

A férjemet nem fogják felvenni a munkahelyre, ahová jelentkezett.

És mi jöhet még?

192. bobe2
2011. jan. 6. 07:09

Hát gyerekek,szegény embert még az ág is huzza.

Ez az év nagyon rosszul kezdödött.Remélem igaz a mondás minden jo ha a vége jo.Már lassan egy hete tart,minden nap történik valami rossz,és egyre ijesztöbb.

-31-én elromlott a mikro

- 1-én szembesültünk azzal hogy a petárdáktol annyira megijedt a kutya hogy megrágta a bejárati ajtot:(

-2án valami iszonyat ronda virus talált meg,azt hittem itt a vég.

3-án a párom is elkaota 41fokos lázzal ágyban volt

4-én a fiam elhagyta a párom bérletét,ami erre a honapra szoll(21100ft)ö hozta volna haza a cégtöl tegnap.


Hogy a mai nap mit hoz ,még nem tudom,de remélem hogy ennyi elég volt.A bérletet nem tudjuk megvenni ,nincs miböl.Nem tudom mi lessz!

2011. jan. 5. 18:23
Az én páromnak sajnos csak egy munkája van. Ő inkább szellemi beállítottságú, tehát a fizikai másodállás szóba sem jöhet nála, pedig gondolom azt könnyebb lenne találni, a szellemi munkákkal meg vagy az a helyzet, hogy be se indul, vagy nagyon hamar befuccsol. Hát ez van.
190. vkatka (válaszként erre: 189. - Mona180)
2011. jan. 5. 13:51

Az én férjem is ebben a helyzetben van, csak sajnos neki mindössze egy munkahelye van. A városban az a gyár az egyetlen munkahely :(

Sok munkatársa megteheti azt, hogy megfázott, akkor nem megy be egy vagy két hétig. És akkor A férjemet rendelik be, elveszik a szabadnapjait, de plusz pénzt nem kap... Túlórázik a semmiért.

189. mona180
2011. jan. 5. 13:18
Sziasztok mindenkinek szép napot hát mostnekünk is gondolkozni kell hogy mit is tegyünk a férjem most két helyen dolgozik de a fix bejelentett munkahelyén egyre rosszabb a helyzet mert azért a kevés pénzért egyre többet kell dolgozni, a maszekban meg februárban semmi sem lesz. Szóvla nehéz a döntés hogy váltson vagy hogy mikor váltson.
188. bobe2
2011. jan. 4. 15:13

Söt annyira dicsérték az ecetet,felmosáshoz ,mosogatáshoz ,drága tisztitoszerek hejett,hogy azt is kiprobáltam és bevált.

Egyetlen dolog amivel porul jártam,azt mondták hogy spriccelös üvegbe öblitöt önteni aval befujni a függönyöket és jo illatuk lessz,hát illat az volt egy ideig az biztos,de olyan foltosak lettek a függönyök hogy ujbol le kellett szednem kimosni öket:(.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook