Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiú vagy kislány? Kinek milyen babonák jöttek be terhesség alatt? fórum

Kisfiú vagy kislány? Kinek milyen babonák jöttek be terhesség alatt? (beszélgetős fórum)


27. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Auróra2010)
2020. okt. 7. 08:56
ha én nem sütnék a gyerekeknek,az almás pite a favorit,de a porcukrozás szóba sem jöhet.akkor nekem egy kiló cukor 20 évig elég lenne.pl paradicsomos káposztába,fejes salátába.
2020. okt. 7. 08:52
Annyira érdekes egyébként olvasni; való igaz; ahány szervezet annyi féle tünet. Olvastam már olyat is ; hogy két terhessegbol teljesen más tünetekkel azonos neműek lettek; de volt akinek pont hogy jelezte ; hogy más nemű...a bőr témaban is találtam olyat ahol azt írják a kisfiú okoz pattanásos bőrt a tesztoszteron miatt; máshol azt állítják a lány ; mert magasabb gyulladási faktorokat hordoz ..hát nem tudom; a fiammal csodaszép volt a bőröm (se előtte se utána olyan) de eselyesen ez is szerencse kérdése..most vegyes; hol kicsit letisztul; hol iszonyat pattanásos... Mindenesetre jó olvasni mennyi féle esetre van példa :) egyszer valaki írhatna erről egy tanulmányt 🤔🤣
25. Auróra2010 (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
2020. okt. 7. 07:09

Nálunk viszont beigazolódott. Idén - tavaly is talán csak 1x -még nem sütöttem édeset, nem használtunk el l kg cukrot sem, de nem is hiányzik.

Mondjuk én igy szoktattam a családot, de nem reklamálnak..

24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. okt. 7. 07:05
Én a vöröshagymát nem bírom azóta.
2020. okt. 6. 20:46

Egyik kolléganőmnek azt mondták, hogy focista lesz (akkor még a lányok nem nagyon fociztak;)) és a köldök zsinor a lába között volt, így úgy nézett ki mintha fütyije lenne:D

Nekem végig azt mondták, hogy nem látszik, így nem akarnak semmit mondani. A férjem lányt akart, ezt mindenkibe belebeszélte, így mindenki azt mondta, hogy lány lesz, mert olyan a hasam formája, stb. Én nem tudom, hogy milyen a hegyes has. Én csak annyit látok mindenkin, hogy nagy a hasa.


Az utolsó ultrahangon is azt mondták, hogy nem akarnak félre vezetni, így inkább nem mondanak semmit, de én láttam, hogy fiú lesz.


Ja, nem voltam rosszul sosem. A terhességem óta hánynom kell a gulyásleves illatától is, és én állandóan hotdogot ettem;)

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Globus)
2020. okt. 6. 20:40
Megmondták már akkor is, ha látták;)
21. globus (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2020. okt. 6. 17:16
Én nem emlékszem ilyesmire, hogy megmondták volna, igaz, ez még az őskorban volt :)
20. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Auróra2010)
2020. okt. 6. 17:10
én is.de lány lett.és nincs különösképpen oda az édességekért.
2020. okt. 6. 14:28
Egyik sem csak a megérzésem. Vagyis én ezer éve 99%-ra mondtam hogy fiam lesz.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Bozsu55)
2020. okt. 6. 11:28
Érdekes ez valóban; de valahogy mióta olyan természetes hogy megmondják ki lakik bent; és ritka ha így nem látják ennyi ideig; sokan meg is lepődnek.a család és minden egyéb ismerős csak kérdezgetik fiú vagy lány és minden alkalommal azt kell mondjuk még most sem tudjuk ...
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2020. okt. 6. 11:26
Megírom majd mindenképp ;) hát úgy látom akkor tényleg nagyon megszto a dolog még ezen a területen is . Igen anyósom is kislánynak tippeli a szégyenlősség miatt; de ahogy olvasom Csicsi25 kisfia is szégyenlős volt; tehát tényleg ki tudja :) minden esetre most maradt ez a móka; hogy vajon mi jön be és mi nem majd kiderül :)
16. Kittii
2020. okt. 6. 10:54
Nekem 2 fiú van és 2 lány. A hasam formája teljesen egyforma volt mindegyiknél. A fiúkkal az édeset kívántam a lányoknál inkább a sós ízeket.
15. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2020. okt. 6. 10:13
Én voltam. Én a fiúval a savanyú uborkát, de nagyon sokat.:))
14. Borian (válaszként erre: 13. - Borian)
2020. okt. 6. 10:05
ui: a hasam formája mindkét terhességnél ugyanolyan volt, az étkezésem nem különbözött lényegesen: egy fiú, egy lány :-)
13. Borian (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2020. okt. 6. 10:04
Az én fiam pudingból és eperből készült, azt ettem rengeteget. Nem feltétlenül igaz ez az édesség dolog.
12. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 09:53
Sose értettem miért jó ha előre tudható a baba neme?
11. andita1 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 09:31

Ezek közül rám csak a hegyes pocak volt jellemző amikor a fiamat vártam. A hústól rosszul voltam, csak az édeset kívántam. Se száraz kéz, se más ezek közül.

Viszont a kínai naptár (fogantatási) igaz rám is és az összes ismerősömre is.

2020. okt. 6. 09:11

Az én kisfiam sem mutatta meg magát. Csak amikor megszületett, akkor derült ki, hogy fiú. Valaki írta lentebb, hogy ha szégyenlős, akkor kislány. Nekem a fiam volt szégyenlős :)


Én nem kívántam az édes sütit, pedig nagyon szeretem. Anyukám mondta: Ha nem kívánod az édeset, akkor fiad lesz! :)


Ill. most jut eszembe! Terhesség alatt meg is álmodtam, hogy fiú lesz.

2020. okt. 6. 09:10

3.lányunkat várjuk. Mindhárom terhesség más. Hormonok. Ennyi.

A babona meg pont azért babona mert 0 hitelessége, baromság. Régi tudatlan emberek kitalációja.

2020. okt. 6. 09:04
én mindig sósszájú voltam. Fiam lett
7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 08:51

Szemérmes, tehát kislány lesz.:))

Majd jelezz vissza, mi lett!:)

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Borian)
2020. okt. 6. 08:29
Egyszer a 18hetesen volt egy halvány talán lány lesz tipp; de akárhányszor néztek uh.on mindig úgy fordult; hogy egyik orvos sem látta rendesen . Furcsa is ez nekünk ; mert az első terhesség alatt szinte minden uh.on elmondták hogy kisfiú lesz; most meg a második alatt mindenki azt mondja; hogy ebből a szögből nem látszik ; összeszorítja a lábait stb...
2020. okt. 6. 08:26
Az első babánál én sem ; csak utólag gyűjtöttem össze a "tüneteket is"; csak most azért a vége felé már kíváncsiak vagyunk nagyon. Egyébként nyilván bárki lakik bent csak egészséges legyen; csak azért már tényleg azt hittük ekkora megmutatja magát; hogy esetleg hogy készüljünk. Persze ha sehogy nem látják majd; úgy gondolom marad minden amink van; és marad addig a tippelgetés....
4. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 08:24
nem látják uh-n?
2020. okt. 6. 08:20
Nekem megmondták ultrahangon, így nem agyaltam
2020. okt. 6. 08:17
Nálunk a megfigyelések: Az első terhesség alatt semmi rosszullét; gyönyörű lett az egyébként elég problémas bőröm; húst hússal ettem; alig hiztam ; csak hegyes pocak volt; iszonyat száraz kezek de tényleg mint a rinocérosz; a mellbimbóim nagyon sötétek lettek..kb ennyi és fiú lett; így utólag minden klappol a tünetekből furcsa mód. A mostani terhesség alatt: sokat voltam és néha még most is vagyok rosszul ; finnyás vagyok ; a húsra nem szívesen nézek rá; inkább tejbegrízt vagy tejberizst ennék folyamatosan.A bőröm csúnya pattanásos lett; az arcon és a hátamon is ; a mellbimbóim nem szinezodtek el és a kezem sem száraz ; viszont a hasam teljesen ugyanolyan formájú. Nem tudom valóban lehet e alapja ennek; vagy igazából minden csak babona. Kíváncsi vagyok kik mit tapasztaltak magukon ?
2020. okt. 6. 08:10
Sziasztok; 30+2hetes kismama vagyok; és még most sem tudjuk kisfiú vagy kislány lesz e a babánk . Van már egy kisfiunk ;és nagyon szeretnénk tudni készüljünk e néhány új ruhával vagy maradhat minden kisfiús dolog . Na meg jó lenne már a kisfiunknak is mondogatni kisöcsit vagy hugit hozunk majd haza :) soha nem hittem a babonákban; most mégis így találgatunk ; kíváncsi vagyok kinek mi jött be ezekből a baba nemét illetően?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook