Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisfiam kiskutyát szeretne Karácsonyra a Jézuskától...! fórum

Kisfiam kiskutyát szeretne Karácsonyra a Jézuskától...! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
98. bettike2007 (válaszként erre: 94. - Zorg27)
2010. dec. 8. 21:33
egyébként tényleg szép kutyus de nekem csak így képen,sok sikert hozzá!!:)
97. bettike2007 (válaszként erre: 92. - Kamillka)
2010. dec. 8. 21:33
nekem nem menne,túl macerás lehet ezért nincs:D
2010. dec. 8. 21:32
Én nem bánom hogy ki mit tart de lépten nyomon belelépünk az utcán a kutyaszarba!Csak szedjétek össze mindig jó????Ti is járhattok arra,bocsi tiszetelet a kivételnek!
95. L.Niki18 (válaszként erre: 94. - Zorg27)
2010. dec. 8. 20:56
Így van! Pont erre gondoltam én is, hogy ha egy kisfiammal egykorú gyerek nem érti meg, hogy miért nem szabad bántani az állatokat (jelen esetben a kutyát), vagy hogy mit nem szeret a kutyus, vagy hogy mit mikor ne csináljon vele...akkor ha kistesója születik...?!
94. Zorg27 (válaszként erre: 89. - Panni58)
2010. dec. 8. 17:16

Ezek szerint van aki nem szedné (szedi) össze....

Szerintem ha valaki ennyire ellene van bizonyos dolgoknak ami a kutyával jár, az ne is tartson kutyát! Bár tényleg nem értem, ha valaki szereti az állatokat az, hogy változhat ekkorát azért mert gyereke született........

A gyerekeket is az állatok szeretetére kell nevelni, és akkor talán nem lenne annyi agresszív "furcsa" gyerek.

Más részt pedig az a véleményem, ha valaki egy gyereket alkalmatlannak tart arra, hogy kutyája legyen azért mert szerinte agyon nyunyorgatná a kutyát, akkor annak a gyereknek kistesója sem születhet, mert kinyomja a szemét????

Szerintem minden nevelés és szokás kérdése!

93. L.Niki18 (válaszként erre: 91. - Kamillka)
2010. dec. 8. 16:56
Ezt elhiszem, mert volt egy ismerősöm aki megfelelően tartotta a kutyusát és kivitte sétálni az esőbe, nem volt büdi a kutya. Nem volt ázott szaga! :o)
92. Kamillka (válaszként erre: 85. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 16:54
Prémium minőségű kajától nem f*sik a kutya össze vissza, ráadásul megszokja szobatisztaságra nevelés közben, hogy mikor van kaki meg pisi idő. Egy megfelelően szokatott kutya tartja magát a napirendjéhez, de akár vezényszóra is képesek elvégezni a dolgukat, ami felettébb praktikus tud lenni utazáskor, vagy ha valamiért borul a napi rutin. Nálunk is kiválóan működik a dolog:-)) Ne egy galamb eszével gondolkozz, aki ül a kalitkájában és potyogtat összevissza, amikor rájön:-))) Olyan kutyákról van, szó, akikkel törödve van napi szinten rendesen!
91. Kamillka (válaszként erre: 83. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 16:49
Hidd el, hogy nem:-)) Továbbá kutyáknak olyan minőségű és összetételű szőr és bőrápoló termékeket gyártanak, hogy azt sokan el sem tudják képzelni. Annyit mondhatok, hogy még egy kiadós esőzés után is sok ember megirigyelhetné a kutyám szagát, azt garantálom.
90. Kamillka (válaszként erre: 82. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 16:44
Kanárit sem látok túl sokat repkedni odakint, vagy papagájt és azok is igen sok vackot terjesztenek butus:-) Mint a madarak általában...
89. Panni58 (válaszként erre: 86. - Zorg27)
2010. dec. 8. 16:41
...és a kertből is összeszedi az ember, ha kinti kutyát tart is...:) vagy nem? ;)
88. Nagyir
2010. dec. 8. 16:31
Sziasztok! A fórumindítónak: én nem vennék, mivel még nagyon kicsi a gyerkőc. Nem alakult ki a felelősségtudata, az ő esetében az még nem várható el, hogy gondozza, "vigyázzon" rá, ellássa, ráadásul maga is rendkívül változó korban van. Szerintem több gondod lenne a kutyával, mint most gondolnád. Várjatok 4-5 évet ezzel, helyette valami játékot pl. nagy plüss kutyát vennék, ami persze egyszerűbb. Talán elsőre nem fog annyira örülni neki, de szerintem könnyen megbékélne vele. :)
2010. dec. 8. 16:29

:o)

Szerintem hagyjuk, ne vitázzunk, itt a Karácsony lassan. :o)

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy milyen állatot tart, és hogy hol. De az tény, hogy egy kutyust vagy bármilyen állatot is lehet nagyon tisztán tartani panelban is!

86. Zorg27 (válaszként erre: 85. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 16:24
A szar az,szar :D :D
85. bettike2007 (válaszként erre: 84. - Zorg27)
2010. dec. 8. 16:14
nem kellett megfogni öntöttem ki edénnyestül,már ne haragudj de a gyerek kaki mégis más mint a kutyaszar!!!Én nem tartanék tuti főleg ha este 10kor jönne rá a kakilhatnék vinné le a franc!De hát ti tudjátok,h nektek jó egészségetekre!!
84. Zorg27 (válaszként erre: 81. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 16:11

Ezek szerint a gyerekedet sem tetted tisztába kakilás után mert fúúúúj!!!

Kíváncsi lennék, a galambszarral, patkány és degu szarral, hogy bírkóztál meg!!!!

83. bettike2007 (válaszként erre: 77. - Kamillka)
2010. dec. 8. 16:11
az ázott kutya mindig büdös...
82. bettike2007 (válaszként erre: 77. - Kamillka)
2010. dec. 8. 16:11
nem házi galamb butus hanem gyémánt az nem kinnti állat
81. bettike2007 (válaszként erre: 78. - Pikkerpuko)
2010. dec. 8. 16:10
fúj
80. Zorg27 (válaszként erre: 71. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 16:08

Hát.... tudod!!!

1.Amig nem volt ilyen kutyád addig nem tudom, hogy írhatsz ilyet!

2. Nem erre lettek kitenyésztve, olvass utána, kár lenne leírnom, mert úgy sem értesz hozzá!

3. Ahhoz meg semmi jogod, hogy bárki felett ítélkezz miért van ilyen kutyája! Akár gyerek pótló akár nem!!!

79. Zorg27 (válaszként erre: 70. - Szeszipuszi)
2010. dec. 8. 16:02

Drága vagy!!! Már ezen meg sem lepődöm, csak írják a magukét :D :D

Ezek a pici kutyák ölebek egy nagyobb szél el is vinné őket! :D :D :D

2010. dec. 8. 15:36
Én a kutyám lábát is letörlöm séta után, a fenekét meg kitörlöm...
77. Kamillka (válaszként erre: 76. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 15:27

Egy galamb 100x több betegséget hordoz, mint egy lakásban tartott, megfelelően ápolt kutya:-)


Az meg, hogy egy 24cm marmagasságú kutyára kemény mínuszokban rádob egy kabátot a gazdája, annak oka van. Pl a yorkit aljszőr híján mi védi meg szerinted a felfázástól? Csak a ruhája, viszont a szőre sem hullik cserében. Aminek a gyógyítása nem éppen pár ezer Ft, hanem jóval több.


Bolhákat meg embertársainktól is könnyűszerrel össze lehet szedni. A kutyámban még nem volt bolha pl:-) Jah, és ha rendszeresen ápolva vana kutya és jó minőségű ételt kap, akkor nem büdös:P

76. bettike2007 (válaszként erre: 75. - Szeszipuszi)
2010. dec. 8. 15:07
tényleg,tisztes távolban.El nem hinnéd de régen volt 4-5féle állat is a szobámban,patkány,degu,galamb de amióta gyerekem van meggondolom..
75. Szeszipuszi (válaszként erre: 74. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 15:03

Úgy szereted az állatokat, ahogy az egyszeri ember a kaviáros szendvicset: Finom , csak az a sok kis fekete bogyó ne lenne rajta...

Már bocs.

74. bettike2007 (válaszként erre: 72. - Szeszipuszi)
2010. dec. 8. 15:01
tudom itt is van a panellban nem egy öreglánynak kutyája,az a baj hogy szórja a szőrét pedig nem hosszú szőrű,eső után tök büdös a lift a kutyától és a lányom ezzel száll be,plusz bolhákat szór volt hogy fogtam...én tényleg szeretem az állatokat de hogy itt lakom lemondtam róluk,tartok halakat,ez így egészséges..
73. Pikkerpuko (válaszként erre: 72. - Szeszipuszi)
2010. dec. 8. 15:00
mert buta...
72. Szeszipuszi (válaszként erre: 71. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 14:56

Gyönyörű a malamut és tényleg kertbe való. De mit mondasz a magányos nyugdíjasnak, aki a pici panellakását és a magányát egy kutyussal osztja meg?

Azt, hogy fúúúj? Nem vagyunk egyformák, és senki sem erőlteti, hogy kutyát tarts lakásban. De attól nem kell elítélni azt, aki ott tart. Nem teheti meg mindenki, hogy kertes házban éljen. Egy kutya gazdijának lenni viszont nagyon jó érzés. Sokszor jobb társ, mint néhány ember.

Aki kultúráltan tart lakásban kutyát vagy macskát, az miért zavar másokat?

71. bettike2007 (válaszként erre: 70. - Szeszipuszi)
2010. dec. 8. 14:47
nem szeretnék senkit megsérteni eszem ágában sincs!Nekem anyuéknál egy nagy és szép malamut husky keverék kutyám van és az udvaron jól is szórakozunk,ezek a kis "jószágok"az agyamra mennek hogy be vannak öltöztetve,meg remegnek ha kiviszik őket,direkt erre lettek kitenyésztve hogy akinek nincs gyereke legyen mit babusgatni,nekem nem kellene ingyen sem!DE amúgy láttam kertes ház udvarán ilyet..nos tényleg nem bántás de ez a vélemyényem!
70. Szeszipuszi (válaszként erre: 66. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 14:44
Azért azt ne mondd nekem, hogy egy olyan kis jószág, mint Zorg yorkija, az udvarra való.... :)
2010. dec. 8. 14:43

Ha kiskutya mellett döntötök, nem árt tudni, nincs-e kutyaszőr allergiája valakinek a családból. Ne akkor derüljön ki, mikor késő. Egyébként az uszkár szőre nem allergén. Épp azért, mert szinte nem is szőr. Asszem a blognese és havanese szőrével is ez a helyzet. A kiválasztást kezdd egy jó tenyésztőnél, ha fajtatiszta kutyus szeretnél. Nem árt egy kutyás ismerős sem, vagy egy állatorvos.

A menhelyi kutyus is szóba jöhet, de ne talált legyen, hanem vagy születésekor beadott, vagy ott született. Akit ismernek a gondozók. Ott könnyen találhatsz idősebbet, akit könnyebb szobatisztaságra nevelni. Egyébként a neten nagyon sok gazdikereső oldal van, fényképpel. Mi is egy ilyenen találtuk a második kutyusunkat. Mindenképp érdemes nézelődni. Ne kapkodjátok el!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook