Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisebb-nagyobb bosszúságok, amik naponta történnek velünk. fórum

Kisebb-nagyobb bosszúságok, amik naponta történnek velünk. (beszélgetős fórum)


2019. márc. 13. 14:38
Ma az egyik áruházban olyan hangosan szólt a zene, hogy egymás hangját alig hallottuk. Az árakat meg nem rakták ki mindenhol, úgy kellett elcsípni egy-egy eladót, hogy rákérdezzünk. Árleolvasó készülék meg sehol..
28. töprengő (válaszként erre: 26. - Nyamitörp)
2019. márc. 10. 19:45

Gyaloglás közben, az útkereszteződésen átmenet lehet olvasni. Sőt sms-t írni is. ( fiatalok sokan művelik )

Motorral közlekedő férjem mondta, nem néz csak megy. Autóba utasként látta megy át előttük a szomszéd lány. Kis hijján, elütötték...

Az ami következmény lehet belőle, nem kell részletezném.

27. Nyamitörp (válaszként erre: 21. - Piroska52)
2019. febr. 16. 21:42

Én mindkét oldalt képviselem. Sokat szoktunk biciklizni is meg sétálni is. Sajnos a gyalogosok között is sok a birka. Amikor egymás mellett fut a járda és a bicikli út, de richtig a kerékpárúton kell bandukolnia. A budai rakparton a sok turista kóricál rá állandóan a kerékpárútra, meg tök hirtelen kilép elém, mert eszébe jut egy fényképet lőni. A páromat egyszer egy kis japán sikeresen fel is lökte, még szerencse, hogy megúszta pár lila folttal.

Ugyanakkor neked is igazad van, mert a biciklisek is állat módjára mennek a járdán és az autók között is. Ez is olyan hülye dolog, mert bárkivel ütközik ő jár rosszabbul. És elég rendesen össze lehet törni magad.

26. Nyamitörp (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2019. febr. 16. 21:37
Én most is inkább olvasok. Orvosnál is, ha várni kell. Bár sokan laptopon vagy telefonon is olvasnak, de én jobb szeretem a hagyományos könyveket. Úgy meg nem is tudnék közlekedni, hogy gyaloglás közben a telefonom bámulom.
25. Piroska52 (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2019. febr. 16. 20:01

Óh,ezeknek mindegy.

Mennek árkon-bokron keresztül

Kanyarodnak jelzés nélkül.

Tolja a biciklit a piacon a legszűkebb helyen.

24. Amaunet (válaszként erre: 23. - Piroska52)
2019. febr. 16. 19:56
Járdán nem is közlekedhetnének, csak ha végképp nincs más lehetőségük.
23. Piroska52 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2019. febr. 16. 16:11

ma is azt hittem fellök egy agyatlan,

megyek a járdán,kicsit kijjebb léptem,majdnem nekem jött,

még neki állt feljebb,mért nem nézek hátra,

hol te agyatlan ? a járdán megyek,

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Piroska52)
2019. febr. 16. 16:03

Szerencsére ritkán járok ilyen biciklipályás helyen. De a múltkor jártam, és rám ordított a hátam mögül valaki. Szerencsére ijedtemben jó felé mozdultam, nem eléje. Mert ahogy kivágott elém, akkor jöttem rá, hogy bringás. Én meg nem egyenesen haladtam, mert a csomagomon kezet váltottam, nem maradtam nyílegyenes vonalon.

Az adott úton nincs felfestett biciklisáv.

Nem telik neki csengőre???

2019. febr. 16. 15:59

én a biciglisektől kapok sikitófrászt,

jön a hátam mögött,ahelyett hogy leszálna,a legszűkebb helyen megpróbál kikerülni,ha szólna elengedném,

vagy jön velem szemben a járdán,látom nemfog leszállni,

elengedem,annyit nemtud kinyögnyi,köszönöm,

20. Guruljka (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2019. febr. 16. 15:53

Én eléggé ellenállok. Árak, áremelések nem hatnak rám, de már a környezeti katasztrófák se nagyon. X éve megmondták előre, hogy lesz. Most van.

(Komolyan, kamaszkoromból emlékszem cikkekre, könyvekre, ahol biológusok már mondták a klímaváltozást... )


Ami a mai napig, ha eszembe jut, bánt, az egy emberi hülyeség.

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Nyamitörp)
2019. febr. 16. 15:49

Leül a buszon, vonaton, várószobában, elő a telefon.


Még csak körül se néz. Érdekes, mert anno olvastunk ilyen helyzetekben, de egy körülnézésre azért még futotta, mielőtt kinyitottuk a könyvet.

18. Nyamitörp (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2019. febr. 16. 15:42

Velem valahol jó pár évvel ezelőtt nagyon megállt az idő, mert őszinte csodálkozással nézem, hogy az emberek min. 80%-ának folyamatosan ott a telefon a kezében. Utcán, tömegközlekedésen, vezetés közben, kutyasétáltatás közben. Meg azon is meglepődök, amikor egy több tagú társaság megy az utcán és mindegyik a telefonját nyomkodja.

Tényleg érthetetlen számomra. Minek akkor a társaság?

17. Nyamitörp (válaszként erre: 5. - Judit222)
2019. febr. 16. 15:39

Leginkább a 9-es végződést használják, hogy százas, ezres helyiértéken belül maradjon az ár.

Nem 1000 ft, hanem 999 ft. Az más kérdés, hogy az emberek többsége, így is azt mondja, hogy 1000 ft. Amikor kivonták az 1 meg 2 ft-ost, akkor eleinte használták a többi végződést is, de akkor is ha utánaszámolgatott az ember, többször járt a vevő rosszul a kerekítéssel, mint az eladó. De bárcsak ez lenne a legnagyobb lehúzás, amit elkövetnek velünk szemben. :)

16. Amaunet (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. febr. 16. 11:57

Nem harag ez, nem fejlődik azzá, mert az ember megpróbál rögtön valami kellemesebbre gondolni.

De el tudja venni az ember jókedvét, rontani a közérzetét, még ha rövid percekre is.

2019. febr. 16. 06:23
ostobaság és hazugság
14. Ildi
2019. febr. 16. 00:02
en napi " szokasos" bosszusagokkal nem foglalkozok.
2019. febr. 15. 03:06
Mindezzel együtt, ha valami kis bosszúság ér, én igyekszem túltenni magam rajta, és nem rágódni. Csak magának árt az, aki haragot dédelget magában...
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Banános Zselé)
2019. febr. 15. 02:11
A kártyával fizetendő végösszeget?
11. Banános Zselé (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. febr. 14. 23:30
de hogynem felfelé vagy lefelé kerekítik
10. Banános Zselé (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2019. febr. 14. 23:29
igen van, csak 1 , meg 2 ft nincs
9. Banános Zselé (válaszként erre: 3. - Judit222)
2019. febr. 14. 23:29
igen mert így nem gondolják drágának, hanem 9-est látják
2019. febr. 14. 22:46

Nagy dobozban kis adag!! legyen bármi az.

Gyógyszer, müzli, levegővel felfújt chips, gyerek társasjátékok aminek a doboza nagyobb mint a benne lévő játék, egyenlőre ezek jutnak eszembe, pazarlásnak tartom!

2019. febr. 14. 21:01

A tömegközlekedés.


Utolsónak száll fel, azt hinné az ember, hogy a következőnél leszáll, de nem. Utazik még 3 megállót az ajtóban állva, akadályozva mások le- és felszállását.


Olvasva, mobilon pötyögve közlekedés. Majd én fogok rá ügyelni, kerülgetni? Senki sem olyan fontos ember, hogy ne várhatna az a partner 2 percet, míg nyugodtan, másokat nem zavarva válaszol.


Metrón ordítva telefonálók. Nem hallják, nem hall. Csak az utastársak szenvedik el az ordítását.

Vissza is lehet hívni.

2019. febr. 14. 16:38

Judit, én gyakran fizetek kártyával, és ott nincs kerekítés.

A másik dolog, hogy ha nagyobb mennyiség árát osztják el x felé. Akkor sem lehet kerekíteni.

2019. febr. 14. 16:22
Bocsi, úgy értem hogy 1,2,3,4,6,7,8,9 Ft-ra végződő árak, amikor már csak 5 Ft-os van.
4. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Judit222)
2019. febr. 14. 16:20
5 forintos van.
2019. febr. 14. 16:18

9-es végű árak, megőrülök tőlük!

999.-Ft, 12999.- Ft...stb

tiszta átverés, az ember elméjét hülyítik meg.

Nem beszélve arról, hogy a nem 5 Ft-ra végződő árak, amikor nincs is már csak 5 Ft-os, de gondolom erről a pénztárosok tudnának többet mondani!

2019. febr. 14. 15:52
Ha elfelejtek csokit venni az felbosszant.:(
2019. febr. 14. 14:56

Nem tudom van-e ilyen fórum már, de én olyan történésekre gondolok, ami a minden napjaidat felbosszantja.

Itt legalább kiírhatod magadból!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook