Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kis esküvőt szervezők, tudnátok tippeket adni? fórum

Kis esküvőt szervezők, tudnátok tippeket adni? (beszélgetős fórum)


1 2
23. levarosbukta (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2017. máj. 5. 22:46
Miért kell a családot odatrombitálni már reggelre, vagy délelőttre? Bőven elég ha a szertartás kezdetére jönnek, mindjárt könnyebb lesz az élet ha csak utána esznek a többi vendéggel együtt.
2017. máj. 5. 22:00

Miert akkor abba a nagy melegbe kinek lesz kedve huslevest enni meg rantott hust?!


A hidegtalat gondoltam hutoben tartani,aztan meg a huvos(ebb) lakasban.


De vszinu ott is megromlik ..

21. 9c485f67e8 (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2017. máj. 5. 21:58

Nagy melegben milyen hidegtál?

Gondolom tojás meg majonéz nélkül.

2017. máj. 5. 21:56

Koszonom szepen mindenkinek az otleteket,tanacsokat.Sajnos csak most jutottam gephez,mert eddig dolgoztam.

Ultetokartyara szavazok,majd amikor mar oldottabb a hangulat,majd mindenki oda ul ahova akar.

A hazat atgondolva nem gondolnam,h fogjuk disziteni,de a kertet szeretnem.Meg nem tudom, h hogyan ,de szeretnem.

Anyum tanacsolta,h kerjunk fel egy szakacsot illetve nem tudom, h pincerre van e szukseg?!

Probalnank minek olcsobban kihozni,de mindenen nem tudunk es nem is lehet sporolni.

Parom nagyon jol foz,de ezen a napon nem o fog,ez biztos.

Sutiket megsutik anyukamek,szuk csalad,illetve a hidegtalat is ok csinalnak.


De ezt se tudom pontosan,hogy hogyan kellene.

Hiszen jon a szuk csalad delelott-reggel...delben megebedelunk.Leves,masodik...

Aztan elmegyunk az anyakonyvezetohoz...ott meglesz a szertartas ,aztan az egesz csalad, baratokkal vissza hozzank.

Akkor megint fel kellene szolgalni a levest meg a masodikat?Hogy azok is egyenek belole akik addig nem?

Illetve meg ott lennenek a hidegtalak...

Ez szerintem rengeteg kaja es sok macera. :S


Vagy eljon anyukam illetve baratnom , parom anyuja segiteni reggel keszulodni,pakolaszni meg amit kell,aztan a tobbi vendek jon hozzank vagy a hivatalhoz?Es aztan egyszerre jon mindenki haza es egyszer eszik mindenki.


Csak hidegtalak az gondolom pofatlansag?!

19. ukovaszos16 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2017. máj. 5. 15:04
Nézd meg a "Karcsi papírt", pont ilyenre vannak nagyon jó ötletek.
2017. máj. 5. 15:00

A szervezés valóban fontos:

- bográcsost főzte a Pista bácsi a 3. szomszédból

- a sülteket a Juli néni a szembe oldalról

- tortákat, sütiket saját konyhájában már előző napokon a harmadik mamika


És persze arra a napra a többi szomszédasszony beszervezve felszolgálónak, mosogatónak, háttér-személyzetnek.

És igen, akik mindezeket elvégezték, attól függetlenül, hogy tisztességgel kaptak kaja-pia csomagot, még a saját kis "órabérüket" is megkapták, hiszen ez a nap nekik inkább munka volt, mint buli.

17. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2017. máj. 5. 14:55

Ha jó a buli, akkor vacsora után már igencsak keveredik az ülésrend, sőt az addig egymás számára ismeretlenek is ismerősökké válnak.

Nálunk is vacsi után már nem volt gond, hogy ki, mikor, kivel ül össze megbeszélni a dolgaikat stb. Az ülésrend csak a kezdeti nehézségek áthidalására kell, utána majd alakul az spontán.

16. lizova (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2017. máj. 5. 14:11
Szia. Nekem tipikusan olyan volt mint amit tervezel. Reggel fodrász kozmetikus stb. Templomban misén kellett részt venni reggel. Utána fotózás volt majd anyakönyvvezető ott volt szülokoszonto virággal pezsgővel. Utána atsetaltunk a templomhoz ahol a pap is egybe adott minket. Anyukámek kertjében volt a "kaja".nem volt díszítve a lakás, hidegtalak voltak illetve szokásos többféle főételek körettel menyasszonyi tortával. Mi kB 15 20 an voltunk. Zene lejátszót szólt nálunk is, de sokáig nem is tartott az egész mert a rokonok messzebbről jöttek illetve sokunknak kisbabája volt akkor :) és nekem nem is a körítés volt fontos hanem maga a szertartás. Sok boldogságot :)
15. levarosbukta (válaszként erre: 9. - R_e_G)
2017. máj. 5. 12:57
Akkor ez bizony a férjed hibája. Az enyémet hátba is vágnám egy szívlapáttal ha lemerne úgy ülni egy lakodalmas asztalhoz hogy nincs mellette helyem, legyen az bármekkora barát akinek a lakodalmán vagyunk.
14. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2017. máj. 5. 12:54
Én az ültetéssel nem variálnék, fel fogja találni magát a násznép.Senkinek nem jó ha végig feszengik az egész vacsorát csak azért mert amellé kell ülniük aki mellett nem szeretnének, és hát ugye a lagzinak egyik fő eleme hogy a vendégek jól érezzék magukat, nem pedig illemtudóan bazsalyogjanak egymással.
2017. máj. 5. 11:56

Nálunk is kb. 45-50 fő volt összesen. A kézzel írott ültetős-kártyák (teríték mellé az asztalon) azért is kell, hogy olyanok üljenek egymás mellé, akik ismerik egymást.


Díszítési ötletek:

[link]


De a mécsesek az üvegben, nem biztos, hogy asztalra helyezve szerencsés ötlet, az asztalt inkább meghagynám a kaja-pia és terítékek, poharak részére. De néhányat felaggatva ide-oda, hajnal felé hangulat világítást csinálni velük, azt már el tudom képzelni...

12. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2017. máj. 5. 11:53

Szia,


alapvetően nem rossz a kis esküvő, és az otthoni sem. Arra figyelj, h ki fog főzni és felszolgálni, mert nálunk egyik unokatesómnál óriási kavarodás volt emiatt.


Pl. aki főzött, nem tudta, h senki se fog neki segíteni, és így ő nem tud eljönni az esküvőre, mert amíg mi az esküvőn voltunk, addig ő a fasírtot és a rántott húst sütötte. Nyilván rettenetesen megsértődött, mert az ebéd alatt még a töltött káposztát felügyelte szegény.


Akit felkértek pincérnőnek szintén megsértődött, és nem akkor mondott nemet, hanem nem jött el... Én, anyukám és a párom úgymond beáldoztuk magunkat, mi pedig a vacsi helyett kb. egész este levesestálakkal, poharakkal, italokkal, másodikkal és desszertekkel szaladgáltunk.

2017. máj. 5. 10:55

Nálunk vacsora alatt még körbejárt egy esküvői album, amikbe képeket lehetett tenni és oldalak, amiket tele lehetett írni.

Este elindult az asztal végéből, mi nem is tudtuk mikor és miket írtak bele. Aztán mikor vége volt a bulinak, megkaptuk. Hát sírtunk, nevettünk, annyira megható dolgok voltak benne szülőktől, rokonoktól.

Aztán a képeket is melléraktuk és a mai napig egy csodálatos emlék.

10. R_e_G
2017. máj. 5. 10:36

A befőttesüveg mécseshez nem sok kézügyesség kell ám. rákötsz egy szép színes szalagot és kész is. Ha van kismama ismerősöd, tuti szívesen lepasszolja neked az üres bébiételes üvegeit.

[link]

[link]

9. R_e_G (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2017. máj. 5. 10:32
Én mindenképpen az ültetés mellett vagyok. Tavaly voltam egy ilyen kis esküvőn, nem volt ültetés és olyan szerencsétlenül jött ki, hogy már nem volt úgy hely, hogy a férjem mellé üljek. Rettentő kellemetlen volt így a vacsora, számomra vadidegenek (a férjem barátai házasodtak) társaságában.
2017. máj. 5. 10:17

Ami a szülőköszöntést illeti, virág, egy üveg bor, és mindkét szülőpárnak egy-egy fotókönyv, ami kezdődik a ti kettőtök babafotóival, néhány gyerekkori kép, majd kép kettőtökről, ha van olyan, amin a szülők, a tágabb család is rajta van.


Az üres oldalakat pedig később ők telerakhatják... ;)

2017. máj. 5. 10:15

Óóóó, ez nagyon szuperül meg lehet oldani ;)


Én raknék ültetni kártyát, mert elgáns dolog, mivel ilyen kevesen vagytok, mindenképpen kézzel írottat, valami kreatív kartonra.


A krepp papírból hajtotatot masnik, virágok zseniális ötlet. Én rengeteg befőttes üveget szereznék be, fehér masnival átkötném, és bele egy mécses, és ezzel tele raknám a keret, az asztalokat.


Ha dróttal körbe kötöd a tetejét, fel is tudod lógatni.


Nyugi, a barátnőid örömmel fognak segíteni. A youtube pedig tele van tutorial videokkal, ahol elmagyarázzák, megmutatják.

6. 9c485f67e8 (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2017. máj. 5. 10:13

Nemrégiben láttam pl. egységes levendulás dekorációt. Nagyon elegáns volt.

De pl. a napraforgós is nagyon aranyos a kiegészítôkkel, színekkel harmonizálva.

2017. máj. 5. 09:55

Lampionokra en is gondoltam,az igazan szuper,illetve viragokra termeszetesen.

Az a baj,hogy en egyaltalan nem vagyok kreativ,annyi kezugyessegem sincs mint egy ovisnak.

Igen,annyira nem keves az a 30 fo es vannak olyan emberek,akiket pl. nem szeretnek egymas melle ultetni.(sajnos)

2017. máj. 5. 09:49

Lehet kapni szuper lampionokat a kert díszítéséhez. De akár Te is legyárthatod.

A mi esküvőnk étteremben volt, de a dekor minimális (székszoknyát meg asztali futót adott az étterem). Én friss kerti virágokat tettem vázába meg szétszórtunk pár zacskó dekorkavicsot, a gyerekek eljátszottak vele.

De az is szép, ha befőttesüvegbe teszel mécsest és feldíszíted szalaggal, csipkével.

2017. máj. 5. 09:47

Dekorációnak nekem fehér lufik, mécsestartók jutottak eszembe, meg valami egyszerű fehér virág (pl. fátyolvirág). Szerintem érdemes azért ülésrenden gondolkodni már 30 főnél, bár ha az étkezés is kötetlen lesz, akkor nem feltétlenül szükséges az ültetőkártya.

Szülőköszöntőnek a szokásos ajándék az anyukáknak virág, az apukáknak egy üveg bor szokott lenni. Ezt esetleg kiegészíthetitek valami személyes aprósággal (pl.valamilyen közös kép, ami kedves Nektek egy szép keretben).

Jó készülődést kívánok Nektek! :)

2017. máj. 5. 09:16
Nálunk hasonló felállás volt. Én fehér és rózsaszín széles kreppapírból hajtogattam hatalmas masnikat, és azzal volt feldíszítve az udvar. Valamint fehér kerti pavilonok voltak, fehér és rózsaszín lampionokkal. Nem vittük túlzásba. De nagyon szép és hangulatos volt.
2017. máj. 5. 09:12

Sziasztok!

Az idén augusztusban lesz az esküvőnk,egy ideje már beszélünk róla párommal.

De még az egész csak most kezd körvonalazódni.

(nem vagyunk azok a hosszasan tervezgetos fajtak :D:)

Polgári esküvőnk lesz 30 fővel kb,akik családtagok illetve szuk barati tarsasag.

Az esküvo nagy resze nalunk lesz a családi hazunk kertjeben.Csak a polgarmesteri hivatal lesz kulsos helyszin.

A csaladdal megebedelnenk itthon,aztan egy kis pihi,azutan mennenk az anyakonyvezetohoz.

Jonnenek a baratok ill. a csalad,majd ha ott vegeztunk,ismet vissza hozzank es itt lenne nagy ,,nagy,, dinom - danom .:)

Etelnek parom ragaszkodik a hagyomanyos husleves,rantott hus,toltott kaposzta felallashoz.

Ezen kivul hideg talak lennenek ill. hazi keszitesu sutemenyek es termeszetesen a menyasszonyi torta.

Tipikus feher uszalyos,fatylas menyasszonyi ruham nem lesz,nem az a tipus vagyok.

Egy elegans nyari feher ruhara gondoltam,de meg az sem biztos,hogy a feherhez ragaszkodom.


A karikagyurut mar tudom,hogy honnan fogom rendelni,ez minimalis osszegbe fog kerulni.

Zenekarunk nem lesz,lejatszorol fog szolni.

A diszitessel vagyok bajban,gondolatom sincsen hogy hogyan kellene.

Ugye a kertben lesz,de ettol fuggetlenul a hazat is fel kellene diszitenunk?(mert mivan akkor,ha esik az eso).

Ultetokartyak illendoek?vagy ebben az esetben el lehet tole tekinteni,h keves fő lesz?!

Szulokoszontonek milyen ajandek illik?Azt olvastam,hogy virag.....


Az anyakonyvezeto nalunk ingyenes,meg igy is,h szombaton tartjuk.

Olyan kaosz van a fejemben,jo lenne kicsit rendszerezni.:)


2 baratnom van illetve anyukam,akikkel megtudom ezeket a dolgokat beszelni,de sokat dolgozok eleg hulye beosztassal...nem mindig van ra idom se energiam,hogy ezzel ,,traktaljam,, oket.

:)


Szivesen fogadok minden tanacsot,otletet stb.:)


Leirhatjatok , ha a Ti eskuvotok is hasonlo volt,akkor hogyan zajlott?!


Koszonom elore is:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook