Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valaki tudna étvágyjavító tippeket adni? fórum

Valaki tudna étvágyjavító tippeket adni? (beszélgetős fórum)


2009. máj. 20. 21:12

Sokat vagyunk levegőn,azzal nincsen gond.Egy kicsit valóban erőltettem a kajálást,de amikor alig-alig eszik....

Ma viszont szépen evett,most is egy szelet pizzát gyűr befelé éppen...:o)

2009. máj. 20. 18:17

A ti-mici hozzászólóval maximálisan egyetértek!


Fontos, hogy nem szabad erőltetni, meg kínálgatni.. Ha éhes, úgyis kér enni, ha pedig nem, akkor meg felesleges erőltetni, mert csak az ellenkezőjét éri el az ember..

22. Ágota 77 (válaszként erre: 21. - Ti-mici)
2009. máj. 18. 09:00
Teljes mértékben egyet értek! Csak ezek után jöhet szóba bármiféle trükk, praktika, mesterséges "étvágyjavító".
2009. máj. 17. 22:40
a legjobb es legtermeszetesebb a jo levego es a mozgas, sport, ha kifarad ehes lesz, de inkabb hagyd ne eroltesd majd kerni fogja magatol...minden anyukat ez aggaszt hogy jaj nem akar enni a gyerek...majd idvol fog akarni, attol h igen is erolteted nem lesz jobb :) sok sikert!
2009. máj. 14. 16:29
Köszi a tanácsokat!Vettem Béres Cseppet,kipróbáljuk.Remélem segíteni fog.
2009. máj. 14. 14:29
Én egy folyékony vitamin készítmény adok a gyerekeknek, nálunk nagyon bevált. Nem betegesek egyáltalán, jó az étvágyuk, rendezett a székletük. Korábban több náthás megbetegedés székrekedés rendszeres volt. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, a család többi tagja is szedi a kapszulás változatát. Akit érdekel priviben megírom a nevét.
2009. máj. 14. 12:58
Jó levegő, sok mozgás!
17. bared
2009. máj. 14. 10:38
háát, ez elég rizikós... kimarhatja a gyomrukat(
2009. máj. 14. 09:38

a párom azt mesélte egyszer, hogy nagyon vékonyka gyerekek voltak, és az anyjuk egy kiskanál unicumot adott nekik, mert nem akartak enni, és fél óra múlva sorban álltak a konyhában, mert éhesek voltak.. :)

De az is elég, ha multivitamint adsz neki, attól is megnő az étvágya..

15. bared (válaszként erre: 14. - Platty666)
2009. máj. 14. 09:18
hát, itt szeged környékén jó sok hegyi kirándulást be tudnék iktatni:DDDDDDDDDDD
2009. máj. 14. 09:10

Nálunk leginkább két dolog vált be:

kiadós túra a hegyekben,

baráti társaság.

A kettő együtt hatványozottan eredményes!

Sok sikert!

13. bared (válaszként erre: 12. - Borsi :-))
2009. máj. 14. 09:10
mi szerettük, jó volt...arra vigyázz,a c-vitamint mindig add hozzá különben lófütyit sem ér...
12. Borsi :-) (válaszként erre: 11. - Bared)
2009. máj. 14. 09:04

Én állandóan aggódom...:o)Mi sem vagyunk pufik a férjemmel(én,amikor éppen nem várok babót,akkor 47 kg vagyok...).Gondolom ez is közrejátszik(szülői adottságok),csak hát már egy éve semmi...

Lehet kipróbálom a Bérest,azt már több helyen olvastam.

11. bared (válaszként erre: 8. - Borsi :-))
2009. máj. 14. 09:00

nem..ginsenget bárki, csak nem mindegy milyen formában...

vár: most jut eszembe, tavaly zöldteás ginsenget szedtem fogyáshoz....szerintem mindenképp kérdezz meg valami hozzáértőt!!

Aggódnod meg nem kell, van amikor stagnálnak a gyerekek..

10. bared (válaszként erre: 7. - Cicaanya)
2009. máj. 14. 08:58
dehogy hizlalom! rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszik, sportol, zongorázik, stb, nem cél ducimanót csinálni belőle...ezek a táplálós időszakok még kisebb korában voltak, mert évekig nem érte be a társait a suliban, 18 kilóval vittük első osztályba anno(( Ma már egy gyönyörű nagylány, aki korához képest magas, 11 éves és 158 cm, csinos nagyon, és midene megvan)))
2009. máj. 14. 08:53
Én kb. 7-8 éves lehettem.
2009. máj. 14. 08:49

Köszi!

Vitaminokat mi is szedünk,és Nekem is ez a tapasztalatom,hogy az elején jobb az étvágya,aztán visszaesik.Az aggaszt,hogy egy éve nem hízik semmit,15kg.

A ginsenget nem csak nagyobbak szedhetik?

7. cicaanya (válaszként erre: 6. - Bared)
2009. máj. 14. 08:48

durrr....

jól nézz ki a lányod,gondolom ö a a képeken(?)

ne akkard hizlalni,inkább vegyél sok sok gyümit azt mindig dobj hozzá egy almát körtét

6. bared (válaszként erre: 4. - Hexike)
2009. máj. 14. 08:45

igen, a ginseng nagyon jó agyra, szívre, immunrendszerre, könnyen lehet, hogy erre is... szerintem drogériában könnyebb beszerezni az ilyeneket...

Az én lányom is 1040 grammal született, úgyhogy tudom , mi az, hogy zörgő csontú kislány((

2009. máj. 14. 08:44

most jut szembe: mi adtuk a gyereknek sokáig a béres cseppet c-vitaminnal, és zabált tőle...aztán gondolom megszokta a szervezete , és elkezdett leállni az evésről... Utána pedig Centrum Juniort, ezzel ugyanúgy jártunk, de pár hónapra megoldotta a gondot... mikor már egyik sem ment, elkezdtük úszni hordani, attól mindig nagyon éhes volt..

Úgy rémlik, a doki valami Vitacolan, vagy ilyesmit adott neki, de semmit nem ért((

2009. máj. 14. 08:42
Amikor általános iskolába jártam nagyon vékony voltam, minden csontom látszott. A mamám valami "ginseng" folyadékot kevert málnaszörp-be és vizbe...azt meg kellett innom. Álítólag étvágyjavító. Nekem megnőtt tőle az étvágyam. Öcsémnek is ... Ha gondolod kérdezz meg erről a szerről egy gyógyszerészt.
2009. máj. 14. 08:41

Szia

A gyerekek szeretik a dekorációt.A tányért lehet dísziteni retek,paradicsom,hagyma /zöld/ karikákra vágva.

A vajas kenyér is kivánatosabb.

2009. máj. 14. 08:41

a borókabogyó, narancs,fahéj,cickafark...ezekről biztosan tudom, mikor az enyém pici volt, mi is adtuk neki...


A recepteket nem adom meg, mert az kisgyereknek nem jó, tűl fűszeres, és nem bírná a gyomra(( azért nézegetem, hátha van közte alkalmazható...

2009. máj. 14. 08:35

Sziasztok!

Kisfiam 3,5 éves,elég keveset eszik és szeretnék az étvágyán javítani.

Ha tudtok ötleteket(akár étvágyjavító recepteket),szívesen elolvasnám!

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook