Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek, milyen tapasztalatai vannak a lepkeorchidea gondozásával kapcsolatban? fórum

Kinek, milyen tapasztalatai vannak a lepkeorchidea gondozásával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 14. 14:00
Szia! én 9 db-al büszkélkedhetem. Én is hetente egyszer áztatom vízbe ( de nem csapi) és 3 hetente szoktam tápoldatozni őket. Az ablakaimba vannak, szoktam melléjük én is tenni egy kis tálban vizet párologtatni. Nagyon meghálálják a törődést, mindegyik új leveleket hozott és remélem amin nincs virág hamar megörvendeztet vele. :-)
2009. szept. 14. 13:58
Orchidea ABC 2. Lepkeorchidea - Phalaenopsis ezt is olvasd el, a cikkeim között megtalálod
2009. szept. 14. 13:54
Szia! Nekem jelenleg 5 orchideám van, 3 fehér és két lila / ciklámen. Én az ablakpárkányon tartom, hogy állandóan érje őket fény. Heti egyszer kell "locsolni": pár másodpercre belemeríteni a növény gyökereit bő tápoldatos vízbe, majd lecsepegtetni és vissza a cserépbe. Én gyakran megspórolom ezt és csak locsolom, de mindig ellenőrzöm, hogy áll-e alattuk víz. Ha igen, azt ki kell önteni, mert tönkremennek a gyökerek. Anyukám az ő orchideái mellett tart kis tálkában díszkavicsokkal kis vizet, hogy ott párologjon a növény mellett. Mi közel lakunk a tengerhez, így alapból elég párás a levegő. Ha teheted, néha spriccelj párat vízporlasztóval a gyökerekre, meghálálja a virágod. Ha megírod a címed küldök fotókat. Good luck!
2009. szept. 14. 13:54
A lánykám kapott egyet két éve. Tavaly újra virágzott, de az idén nem. Idén májusig ugyanúgy locsoltam, mint a többi növényemet. Nem földben van, hanem valamiféle fakéreg darabkákban. A húgom szerint bubimentes ásványvizet kell ráönteni és 5 perc múlva leönteni, ami átfolyik rajta. Tavasz óta így locsolom, de meg se moccan. Idén nem akar virágozni.
2009. szept. 14. 13:44
Nagyon beleszerettem az orchideába és most a névnapomra szeretnék. Én panel lakásban lakom. A panelben milyen gondozást igényel, hogy ne menjen tönkre? Kíváncsian várom a véleményeket és tapasztalatokat!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook