Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek, milyen tapasztalatai vannak a lepkeorchidea gondozásával kapcsolatban? fórum

Kinek, milyen tapasztalatai vannak a lepkeorchidea gondozásával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Sly81 (válaszként erre: 33. - 'szti)
2009. szept. 15. 11:51
Szegedi vagyok. Tudod merre van? :)
34. Tidike (válaszként erre: 32. - 'szti)
2009. szept. 15. 09:54
Köszi a válaszodat!:)
33. 'szti (válaszként erre: 31. - Sly81)
2009. szept. 15. 09:52
megnéztem, szépek. majd leválaszthatod a picit is, ha elég fejlett lesz, de az sok idő még, jó erős gyökerek kellenek. NE ordchidea földet keress, hanem phalaenopsisnak való közeget. ez nagyrészt vörösfenyő kéreg, kevés moha vagy tőzeg és hungarocell keveréke, az a lényeg, hogy nagyon levegős legyen. csak olyat vegyél, ami átlátszó zacsiban van, mert pl. a compónak van egy keveréke, ami túl tőzeges és amellé kell még kéreg, különben megfullad a növény. merre laksz?
32. 'szti (válaszként erre: 30. - Tidike)
2009. szept. 15. 09:44

semmi gond :-)

én forralt lehűtött vízzel locsolok úgy, hogy hetente 1x aláteszek egy mélyebb tálkát amiben úgy 2 ujjnyi víz van és ebben áll 1 órát, felszív amennyit akar. de a merítéses módszer is jó, meg a felülről locsolós is, kinek melyik a szimpi, csak hosszú ideig ne legyen a gyökérzet vízben, mert megfullad. azt is olvastam, hogy a lepkék szeretik, ha átmosódnak a gyökereik.

31. Sly81 (válaszként erre: 22. - 'szti)
2009. szept. 15. 09:32

'szti!


Csináltam naplót. Raktam föl képet az algás orchideáról. Ha kíváncsi vagy rá nézd meg és elemezd ki.:)Majd felrakom a többit is.Lesz még szükségem rád mert annyi,de annyi kérdésem van még...:)Remélem nem bánod.

De bárki más tapasztalatait is várom sok szeretettel a kérdéseimre.

30. Tidike (válaszként erre: 29. - 'szti)
2009. szept. 15. 08:58
Akkor érdemes rendes csapvízbe áztatni hetente egy alkalommal? Bocsi, hogy ennyit értelenkedek, de még nem volt orchideám és nem szeretnék ártani neki.
29. 'szti (válaszként erre: 26. - Tidike)
2009. szept. 15. 08:35
azért van átlátszóban, mert a gyökerei is képesek fotoszintetizálni (hasznosítani a fényt) és léggyökereket is fejleszt, azt meg a párahasznosítás miatt. levágni csak az elszáradt, élettelen gyökereket szokás átültetéskor
28. 'szti (válaszként erre: 24. - Tidike)
2009. szept. 15. 08:32
nem. csak akkor ha áztatsz benne harisnyába kötött tőzeget
27. Sly81 (válaszként erre: 22. - 'szti)
2009. szept. 15. 08:23

Sziasztok!


Köszönöm válaszod. :)

26. Tidike
2009. szept. 15. 08:19
Én tegnap vettem meg életem első orchideáját és az is átlátszó cserépben van. A virágos azt mondta, hogy nehogy beletegyem kaspóba, mert akkor nem kap elég fényt. A lelógó gyökereket viszont levágni nem lehet, hagyni kell őket nőni, én így hallottam.
2009. szept. 15. 08:12
Az én virágom átlátszó műanyagban van, valami fakéreg-szerű közegben. Viszont a gyökerei (léggyökerek?) már kibújtak a cserép alján ill. lefutottak a cserép külső oldalán az aljáig. Ezekkel mit csináljak??? Jelenleg éppen pihen a virágom, két levélkéje van és slussz.
24. Tidike
2009. szept. 15. 07:30
A desztillált víz jó az orchideának?
23. 'szti (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2009. szept. 15. 06:39
és forralom, hűtüm, ülepítem és úgy használom fel pár nap után
22. 'szti (válaszként erre: 20. - Sly81)
2009. szept. 15. 06:39
ha nem virágzik, akkor át lehet ültetni, akár ugyanabba a cserépbe is, csak súrold ki belőle az algát és olyan közegbe ültesd, ami neki való
2009. szept. 14. 19:46
Visszatétem és van még kérdésem. Ha csapvíz, akkor hagyjam állni pár napig, az elég? Vagy van vízszűrőm is, valami szűrőfejes, ezüst is van benne. Ha azon átszűröm a csapvizet, az jó?
20. Sly81
2009. szept. 14. 15:52

Nem az nem az én virágom,de majd teszek fel róluk képet.

Hetente merítéssel gondozom úgy 15-20 percig, most már ritkábban adok nekik tápoldatos vizet.Eddig sima csapvízzel öntöztem őket,de láttam rajtuk vízkő foltokat és most már fel forralom és vissza hűtőm.Jelenleg 5 orchideám van abbol egy cambria ami most virágzik.Végülis akkor nem olyan nagy gond ez,ne ültessem át még így se hogy nem virágzik?

19. 'szti (válaszként erre: 18. - Sly81)
2009. szept. 14. 15:40
Amíg virágzik ne bolygasd, gyönyörű, ha arról van szó, amiről tettél fel képet. Arra figyelj, hogy két öntözés között száradjon ki a közeg (az átlátszó cserépen látod a párát), az algásodás elég sok nedvességre utal, amit a lepke hosszú távon nem tolerál (meg a túl kevés fény se ideális)
18. Sly81
2009. szept. 14. 15:36

Sziasztok!


Volna egy olyan kérdésem, hogy ha algásodik a cserép az baj? Gondolom kevés fény lehet az oka! Át kell ültetnem a lepkeorchideámat másik cserépbe?

A válasz előre is köszönöm.

17. 'szti (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2009. szept. 14. 15:23
Az esővíz lenne ideális, az ioncseréltnek meg más az összetétele, ettől függetlenül van, ahol javasolják. Profi orchideatartók nem öntöznek vele, én inkább rájuk hallgatok.
2009. szept. 14. 14:56
Én is így gondoltam... De mióta alatta van, még nem kellett locsolnom... Mi van benne, ami "fájhat" a kis drágának? Párom szerint csak tiszta víz, amiben nincs vízkő és tápanyag...
15. 'szti (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. szept. 14. 14:49
alá párologtatni tehetsz ioncseréltet, de a növénynek ne adj
2009. szept. 14. 14:32

Még kérdés: ioncserélt víz???

Azért gondoltam erre, mert dekorkavicsot tettem alájuk, és nem szeretném, ha vízkövesek lennének... Persze tápozáskor a csapvizet használnám...

13. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - 'szti)
2009. szept. 14. 14:24

Szerintem maradnak, ahol vannak... Az egyik a TV tetején, a másik a mellette levő szekrényen. Azon túl már az ablak van, szóval nem fognak félni a sötétben... :D

De azért köszi!

12. Szeszipuszi (válaszként erre: 11. - 'szti)
2009. szept. 14. 14:24
Gyapjastetűre nekem a mosószappanos vizes lemosás vált be a leandereknél.
11. 'szti (válaszként erre: 8. - Lobo1)
2009. szept. 14. 14:16
Gyapjastetűre phalaenopsison nekem bevált, egy éve nem láttam a kis rondaságokat.
10. 'szti (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2009. szept. 14. 14:14
Elég nehéz ezt így kijelenteni, mert minden növény "egyéniség" ha lehet ilyet mondani egy gizgazra. Nálam például ugyanabban az ablakban (déli) telelt az összes lepke és csak kettő égett meg az áprilisi napfénytől. Általánosságban azt ki merném jelenteni, hogy áprilistól szeptemberig a direkt napfényt nem szeretik.
2009. szept. 14. 14:08
Sziasztok! Én azt olvastam, hogy világos helyet szeret, de a közvetlen napfényt nem. Akkor ez most igaz, vagy nem? Mondjuk nem merném berakni a nyugati ablakomba egyébként se, de világos helyen van.
2009. szept. 14. 14:08

'szti

Nekem is egyik virágomon tetű van, de nem mertem eddig kezelni semmivel, mert attól félek, hogy tönkremegy. Az a készítmény amit írtál valóban hatásos?

7. lobo1 (válaszként erre: 2. - Szeszipuszi)
2009. szept. 14. 14:02
Ne aggódj biztos virágozni fog, csak most pihen. Nekem is így volt majd 2 évig nem történt semmi aztán úgy megindult, hogy óriási virágok lettek rajta. Már 2 hónapja gyönyörködöm benne. Kitartást Nektek!
6. Judita79 (válaszként erre: 2. - Szeszipuszi)
2009. szept. 14. 14:00

Szia Szeszipuszi!


Hideg sokk kell neki! hagyd most őt, aztán kb. februárban, tedd sötétebb és hidegebb helyre ahol kb. 15-19 fok körül van csak. Ott kell hagyni kb. 3 hétig, aztán tavasszal újra virágozni fog!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook