Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kidobálom az embereket az életemből fórum

Kidobálom az embereket az életemből (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 29. 08:55
Valahogy úgy képzelem mostanában, hogy az életem egy léggömb. Azokat emelem be a kosarába, akik fontosak nekem, akikkel együtt szeretnék lenni. Van pár hely a szükséges ballasztoknak, őhozzájuk lazábban kapcsolódom, távoli barátok, ismerősök, munkatársak stb, akiket nem tudok kiiktatni, de különösebben a szívem sem fájna utánuk. És vannak, akiknek se hasznuk, se jelentőségük nincs már az életemben,csak lehúznak, őket eloldozom a léggömbömtől.
2012. dec. 29. 08:55
Nahát igazán kedvesek vagytok, hogy megerősítetek, ez azért megnyugtató.:)
6. 328aadd89f (válaszként erre: 3. - 7a23ed9179)
2012. dec. 29. 08:50
Én is így vagyok egy ideje. Jobb későn, mint soha.:)
5. 657cb515d9 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 08:50
Én tökéletesen megértelek :) Én igy ugyanezt csinálom :)
4. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 08:49
Helyesen tetted!Én is pont ezt csinálom,mert hatalmasat csalódtam több emberben is,ami nem megy nem kell erőltetni,nem csak tárgyakkal kell ezt tenni,jobb megszüntetni minden kapcsolatot ami csak negatív és fájdalmat okoz,mint gyűlölködni,haragudni folyamatosan,lezárni és kész.
2012. dec. 29. 08:49
Jól teszed! Én most kezdtem erre rájönni, hogy aki nem az életembe való, és megtehetem, röptetni kell a francba. Bár ilyen lettem volna eddig is!
2. grtm
2012. dec. 29. 08:48
Nekem is volt olyan időszakom, hogy szinte mindenkit dobtam magam mellől, és komolyan nagyon kevés ember jöhet most már számításba, akármilyen kapcsolatról is legyen szó. És azt is tudom, hogy az életemben vannak olyan időszakok, amikor igenis nagyon gyenge eresztés veszi körül, és eléggé magányos. De ilyenkor fejlődik ki az emberben, hogy meddig mehet el a kompromisszumokkal, és mikor kell felvállalnia legalább is a lelki egyedüllétet.
2012. dec. 29. 08:37

Egy ideje agyalok ezen a fórumtémán, mert lehet, hogy hülyének fogtok nézni. :)

Szerintem én nem tudom kezelni azt, ha valaki csalódást okoz nekem. Az a reakcióm szinte mindig, hogy elfordulok az illetőtől és minden kapcsolatot megszakítok.

Az elmúlt bő egy év példái: szakítottam egy pasival, mert érezhetően eltávolodott tőlem, és amikor finoman belekérdeztem, azt mondta: szeret de nem szerelme belém. Mindezt azután hogy (szóban!) a csillagokat lehozta volna nekem az égről. Kizártam az életemből, azóta se hallottam felőle. Aztán, bonyolult dolog, de szeretősdit játszottam, ott is én zártam ki az életemből azt a férfit, főleg azért mert dühített a sunyiskodása. (Jó lecke volt, soha többet.)

Aztán most nemrégiben apám özvegyével (2. feleségével) volt gond. Jó kapcsolatban voltunk évekig, legalábbis én azt hittem, erre kaptam egy levelet nemrég arról, hogy hagyatéki tárgyalásra kell mennem, mert meghalt a nagyapám. Paff lettem, se a haláláról nem tudtam, se arról nem volt sejtelmem, hogy én onnan valaha bármit örökölhetek. Kisült, hogy az ottani család az ő telefonszámát tudta, neki írtak egy sms-t, ő elment a temetésre a tudtunk nélkül, csakhogy jött ez a levél és lebukott. (Nem voltunk valami szoros kapcsolatban a családnak azzal a részével.) És el volt csodálkozva azon, hogy én örököltem apám révén nagyapám után, nem ő, mint apám özvegye. Akkorát csalódam benne, hogy legszívesebben leköpném.


Ha külön-külön nézem, akkor mind a három eset jogos volt. Főleg az utolsó, ezt nem lehet kimagyarázni. De kezdek gyanús lenni magamnak őszintén szólva, túl sok ilyen semmi-gyenge ember van körülöttem, vagy én vagyok ennyire kérlelhetetlenül szigorú? Aztán persze szenvedek még egy jóideig minden egyes ilyen történet után, megvisel, őrlődöm sokáig, de nem igazán tudom, hogyan másképpen kezelhetném az ilyen eseteket?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook